Viskas, ko nedrįsote paklausti apie tualetus

Viskas, ko nedrįsote paklausti apie tualetus

„ISH 2017“
Rusnės Marčėnaitės nuotr.

Ar gaminant jūsų produkciją rūpinamasi vandens ir kitų išteklių taupymu? Ar turite antrinio gamybai naudojamo vandens panaudojimo technologiją? Ar jūsų įrenginiai taupo vandenį? Tai dažniausi žiniasklaidos atstovų klausimai, kuriuos Frankfurte vykstančioje parodoje „ISH 2017“ girdi vonios kambario įrangos gamintojai, nesvarbu, ar jie gamina dušo sistemas, ar čiaupus, ar unitazus.

Apie technologijų ir įrangos tvarumą šiųmetėje parodoje kalbama labai daug, tiek daug, kad galima pasigesti dėmesio dizainui, pripažino ne vienas susitikti su savo partneriais – pardavėjais ir montuotojais – atvykęs Lietuvoje parduodamų prekės ženklų atstovas.

Paprastam vartotojui, patekusiam į Lietuvoje neregėto dydžio vien vonios kambario įrangai – nuo SPA atstojančių dušo sistemų iki menkiausios montavimui reikiamos detalės – skirtus paviljonus turėtų tiesiog susisukti galva. Ypač jei jis atvyko į „ISH 2017“ tikėdamasis išsirinkti konkretų produktą: dušą, virtuvės čiaupą ar bidė. Kaip išsirinkti – truputį platesnis, truputį aukštesnis, truputį blizgesnis ar truputį lenktesnis čiaupas, kampuota, elipsinė, ar trikampė vonia, jei nesi dizaino, technologijų ir medžiagų žinovas?..

Rusnės Marčėnaitės nuotr.

Bet bene daugiausia šiemet čia kalbama apie unitazus. Šįkart jau ne apie „rimless“ technologiją, neleidžiančią kauptis unitazuose nešvarumams, bet apie tradiciją, kuri mums iki šiol asocijavosi su Rytų kultūromis ir galybe linksmų europiečių pasakojamų istorijų apie nepasisekusius bandymus pasinaudoti jais kur nors Japonijoje – apie unitazus, turinčius apiplovimo funkciją („Wash WC“ arba„Dusch WC“). Galima sakyti, kad tai – unitazo ir kažkada prancūzų išrasto bidė funkcijas viename gaminyje siūlantis įrenginys. Vonios įrangą gaminančios kompanijos pasiryžusios pasistengti, kad europiečiai patikėtų jų funkcionalumu.

Šios rūšies unitazus „ISH 2017“ pristatė keliolika gamintojų! Niekada neįsivaizdavau, kiek niuansų gamintojai ir geri pardavėjai gali aptarti, diskutuodami apie šį įrenginį. Taigi – štai, ką turėtumėte apsvarstyti, jei nuspręsite pasistatyti tokį įrenginį savo namuose. Kas geriau – keramikoje integruoti ar po dangteliu paslėpti purkštukai. Silpnesnė ar stipresnė srovelė. Stacionarus ar slankiojantis purkštukas. Purkštukai vyrams ir moterims. Vandens temperatūros reguliavimas. Ar tikrai reikalinga džiovinimo funkcija. Džiovinimo kryptis. Kova su bakterijomis. Valdymas pulteliu ar mygtukais, įrengtais ant unitazo korpuso. Ir tai dar ne viskas.

Kuris iš tų keliolikos gamintojų laimės? Stebuklų nebūna – tas, kuris pasiūlys geriausią kainos ir kokybės santykį, įsitikinęs kompanijos „Laufen“ biuro Baltijos šalyse vadovas Nerijus Bakšys. „Laufen“, kaip ir kompanija „Grohe“, pasirūpino sudaryti galimybę išmėginti šį naują produktą. Ir ką gi – nuo pernai gaminamo „Laufen“ unitazo „Riva“ privalumus vien per pirmą parodos dieną išbandė 80 parodos lankytojų.

Pažiūrėkite, kaip jie atrodo, čia – www.cleanet.ch

Taip pat skaitykite: „ISH 2017“: penkių dienų maratonas prasidėjo
Temos: Paroda „ISH 2017“, Vonios kambario įranga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai