Top Baneris

Vilniaus skulptūros

2020 rugsėjo 20 d.
8
Pasidalykite straipsniu

Kasmet Vilniaus mieste atsiranda bent po kelias skulptūras, tačiau visuomenės dėmesio jos dažnai nesulaukia. O kai kurios – net pačios seniausios – iki šiol prisimenamos ir lankomos žmonių. Vietos gyventojai ir miestą lankantys svečiai neretai nepastebi, o jei ir pamato, nežino, iš kur jos ir kam skirtos, kokį istorinį ir kultūrinį laikotarpį atspindi. Tokie paminklai reikšmingi, nes įamžina mažąją Vilniaus istoriją, kurioje buvo susipynusios įvairios tautos ir religijos.

Viešoji skulptūra visais laikais buvo ta meno sritis, kuri per savo formą ir literatūrinius įvaizdžius paveikiausiai išreikšdavo žiūrovui įvairias prasmes ir, savo ruožtu, sukeldavo daugiausia diskusijų viešajame diskurse. Viešųjų erdvių menas – viena labiausiai ideologizuotų meno sričių. Kaip ir architektūra, jis praturtina mūsų kasdienę aplinką, formuoja urbanistinę kultūrą. Vilniaus mieste skulptūrų išties netrūksta, tačiau ar gyventojai ir miesto svečiai žino, ką tos skulptūros simbolizuoja? Ar pastebimos skulptūros meninės vertybės ir socialinis naratyvas?

Šiandien skaitytojus ir žiūrovus kviečiame kartu su svetingiausia Vilniaus gide – Lina Dusevičiene pažinti šiame mieste esančias skulptūras ir monumentus po atviru dangumi ir sužinoti, ką slepia šių paminklų atsiradimo istorijos.

Kurybinė grupė: Kostas Kajėnas, Gediminas Šulcas, Vytautas Kirlys, Donatas Puslys Dėkojame: Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Šaltinis: Bernardinai.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video