Vilniuje, nugriovus buvusią duonos kepyklą Tuskulėnų gatvėje, įmonė „Eika“ pradeda naujos daugiabučių gyvenvietės „Namų pynės“ statybas. Planuojama, kad per penkerius metus gyvenvietėje įsikurs daugiau nei 400 šeimų. Bendros investicijos į šį projektą sudarys per 24 mln. eurų.
Pirmieji naujakuriai „Namų pynių“ duris pravers jau kitų metų vasarą. Planuojama, kad iki 2021-ųjų sklype iškils septyni ekonomiški A energinės klasės daugiabučiai.
„Eikos“ plėtros direktoriaus Martyno Žibūdos teigimu, pagrindinė gyvenvietės idėja siejama su 130 metų projekto vietoje veikusia senąja duonos kepykla. „Duona nuo senovės vienijo šeimas prie bendro stalo. Todėl kurdami naują gyvenvietę, įpinsime detalių, susijusių su duona, augimu ir namų jaukumu, – pasakojo „Eikos“ atstovas. – Pastatų fasadų spalvas taip pat parinkome neatsitiktinai – jos simbolizuoja duonos ciklą – tai natūralios duonos ir žemės spalvos ir jų atspalviai.“
Anot „Eikos“ atstovo, projekte tik dalis gyventojų automobilius statys antžeminėje aikštelėje. Siekiant patogumo, likusias vietas numatyta įrengti po gyvenviete. Tokiu būdu projekto „Namų pynės“ gyventojai galės džiaugtis žaliu vidiniu kiemu be automobilių, kvėpuoti švaresniu oru, be to, vaikai kieme galės žaisti saugiai.
1,3 hektaro dydžio buvusi uždara gamybinė teritorija atsivers miestui ir taps sudėtine Žirmūnų dalimi. Statybos darbai bus vykdomi 4 etapais. Pirmiausia pradedamos dviejų devynaukščių namų statybos, kurios papildys būsto pasiūlą 138 butais. Pirmajame projekto „Namų pynės“ etape suprojektuoti nuo 1 iki 4 kambarių butai, su balkonais ir terasomis. Tarp namų numatytos dvi vaikų žaidimo aikštelės, žaliosios zonos, gyventojų saugumui projekto teritoriją planuojama aptverti.
Šiuo metu įmonė „Eika“ vysto projektus Bajoruose, Šnipiškėse, Jeruzalėje, Santariškėse, Pilaitėje, Naujamiestyje ir Senamiestyje.
5 komentarai. Leave new
Perkant butus šiame projekte dar nematytos sąlygos.
Sutartyje pirkėjas įsipareigoja leisti komercinėse patalpose vykdyti BET KOKIĄ veiklą, įskaitant prekybą alkoholiu. Be to, bet koks butas turės teisę pakeisti savo paskirti, t.y. į komercinę.
Visa tai gerokai palengvina gyvenimą verslininkams (nereikia jokių sutikimų iš gyventojų), o gyventojams gali jį apsunkinti. Kas žino kokie verslai ten gali atsidaryti? Jei atsitiks blogiausia, gyventi ten bus ne pyragai, bus problemų ir parduodant tokį buta..
Skaitykime sutartis atidžiai!