Balandžio 22–23 dienomis vykusio festivalio „Open House Vilnius“ metu Valstybinės kultūros paveldo komisija pakvietė iš arčiau pažinti Vilniaus dailės akademijos naujuosius rūmus.
Naujieji Vilniaus dailės akademijos rūmai buvo pastatyti šalia Vilnelės 1981 metais. Pastatą suprojektavo Vytautas Brėdikis drauge su Vladislavu Mikučianiu ir Vytautu Nasvyčiu. Pastato raiškoje matoma postmodernizmo bruožų, atsiskleidžiančių ryškiomis spalvos ir kontekstualumu. Atsižvelgiant į greta esančią Bernardinų bažnyčią pagrindinis pastato fasadas buvo dekoruotas degto molio spalvos keramikos plytelėmis.
Pagrindinė rūmų erdvė yra vadinamoji Šachmatų salė, kurioje vykdavo sovietų valdžiai nepatikę Vilniaus dailės akademijos teatro vaidinimai. Salė neturi langų – ji apšviesta per stoglangius iš viršaus.
Pastato interjere panaudota daug to meto inovacijų – tokių kaip gausiai įstiklintas kampinis langas ir nenutrūkstantys laiptų turėklai. Architektas V. Brėdikis kruopščiai tyrinėjo, kaip skirtingoje apšvietoje atrodo balta spalva. Atsižvelgiant į tai, skirtingi paviršiai buvo dažyti pilkesniais ar šviesesniais tonais.
Viename iš dviejų pastato vidinių kiemelių matoma tapybiška istorinio pastato siena.
Rūmų interjere panaudotos spalvos turi simbolinę prasmę – mėlyna spalva reiškia komunikaciją. Atidą detalėms ir išskirtinį išradingumą liudija išmoningai išdėstyti tipiniai šviestuvai.
Antrajame vidiniame kiemelyje matyti, kaip pastato konstrukcijos remiasi į natūralų šlaitą.
Dvi stulbinamos interjero detalės – daugiakampė kiaurymė, kurioje kažkada buvo įstatytas vėluojantiems studentams skirtas laikrodis ir iš apačios apšviesti laiptų turėklai.
Raudona spalva pastate akcentuoti išėjimai.
Grindų raštas pastate ženklina kryptis, kuriomis turi judėti lankytojai.
Jautrumą supančiai aplinkai liudija tai, kad statant naujuosius rūmus buvo išsaugotas labai arti sienos augęs senas medis.
Atskiru meno objektu pastate gali būti ir paprasčiausi ortakiai.