Top Baneris

VGTU Architektūros katedros jubiliejų pažymės tarptautine konferencija

2017 vasario 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Minint Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros katedros 95-metį organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija „Architektūrinė praktika ir studijos“. Ši konferencija skirta ne tik apžvelgti praeities darbus, bet ir pasidalyti patirtimi su kitomis garsiomis architektūros mokyklomis bei architektūros praktikais.

Šiuolaikinės architektūros raidos tendencijos, meninė kokybė, kūrybiškumas praktikoje bei edukacijoje – toks šios konferencijos objektas. Taip pat – naujo požiūrio į architektūros praktikos ir edukacijos sąsajas paieška, įžvalgos bei prognozės.

Konferencijos organizatorių teigimu, vis labiau jaučiamas architektūros teorijos, akademinių studijų ir praktikos atotrūkis. Dažnai teoriniai tyrimai, moksliniai straipsniai ir disertacijos nugula lentynose ir neduoda jokios praktinės, o dažnai ir akademinės grąžos. Taigi, konferencijoje keliami klausimai: koks turėtų būti architektūros teorinių tyrimų ryšys su architektūros praktika? Kaip turėtų sietis architektūros praktika ir akademinės studijos? Ar akademinis architektų rengimas turi būti nukreiptas į amato išmanymą ar kūrybiškos asmenybės ugdymą?

Konferencijos tikslas – nagrinėti kūrybiškumo šiuolaikinės architektūros praktikoje ir edukacijoje problematiką, nustatyti pagrindinius architektūros studijų principus, specifiką bei evoliuciją. Papildyti esamų mokslinių šiuolaikinės architektūros tyrimų aruodą aktualiais architektų cechui ir akademinei visuomenei darbais. Apibrėžti šiuolaikinės architektūros vietą laike ir erdvėje, išryškinti dabartinės architektūrinės edukacijos tikslus, prioritetus ir metodus.

Konferencijos organizatoriai siekia iškelti naujas, iki šiol menotyros praktikoje neįvardytas koncepcijas ir vizijas, pateikti jų galimo taikymo architektūros praktikoje bei architektūros studijose perspektyvines gaires. Nevaržomai, be kompleksų, formuoti architektūrinio projektavimo, kaip žanro, ateities kryptis. Keliauti į nežinomybę, kuri nepaklūsta dabarties logikai, formuluojant naujus klausimus ir siekti, kad atsakymai į juos formuotų bazines nuostatas bei sudarytų prielaidas glaudesniam akademinių ir praktinių architektūros tikslų suartėjimui. Apibrėžti originalų, netradicinį architektūros objekto tipą, išlaisvinantį potencialias kūrybines galias. Pateikti teorines įžvalgas išmaniąsias technologijas naudojančių architektų kartai, naujam gyvenimo būdui – būtent technologijos sudarys sąlygas naujoms galimybėms ir suvokimams. Siekiama praktinių idėjų ir teorinės minties apykaitos, praplečiant diskurso galimybes tarptautiniu lygiu profesinėje ir akademinėje bendruomenėse.

Konferencija skirta architektams praktikams, mokslininkams bei akademinei visuomenei. Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys Lietuvos ir pasaulyje garsūs architektai, dalyvaujantis praktinėje ir akademinėje veikloje. Į renginį pakviesti dalyvauti pasaulinio garso architektai Massimilianas Fuksas, Danielis Libeskindas, „Herzog & De Meuron“ ir Alvaras Siza.

Konferencija vyks spalio 19–20 dienomis. Dalyviai gali pasirinkti vieną iš konferencijos sekcijų, pagal savo mokslinių tyrimų kryptį ir tematiką:

1. Laisvė architektūroje: kūrybiškumas ir taisyklės, stereotipai, išankstinės nuostatos.

2. Sociali, liberali, konservatyvi architektūra, jos santykis su politika.

3. Tvari, darni, ekologiška, draugiška aplinkai ir žmogui architektūra.

4. Išraiška ir kontekstas, forma ir koncepcija (vertybės, manifestai).

5. Stilistinis vientisumas ir eklektika, romantizmas ir parametrizmas.

6. Formos grynumas ir transformacija, 4D architektūroje.

Konferencijos pranešimų pagrindu parengti mokslo straipsniai bus publikuojami recenzuojamame tarptautiniame mokslo žurnale „Journal of Architecture and Urbanism“ 2017 m. pabaigoje.

Paraiškas su pranešimo konferencijoje santrauka  galima teikti iki kovo 6 d. el. paštu ape@vgtu.lt.

Konferencijos tinklapis: www.ape.vgtu.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video