Top Baneris

Verslo kompleksui „DC PIER“ – tvarūs sprendimai

2018 gruodžio 5 d.
komercinio turto rinka, „DC PIER“
Verslo kompleksas „DC PIER“. Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pastaruoju metu nekilnojamojo turto vystytojams ganėtinai sunku nustebinti verslo klientus išskirtine kokybe. Tačiau tai puikiai pavyko nekilnojamojo turto bendrovei „M.M.M. projektai“, kurios vystomam verslo kompleksui „DC PIER“ Vilniuje, Saltoniškių g., suteiktas BREEAM „New Construction Excellent“ sertifikatas – pirmasis toks Lietuvoje ir antrasis Baltijos šalyse. Komplekse jau įsikūrė „Danske bank“ ir kita žymi kompanija, vertinanti naujas technologijas ir kokybišką darbo aplinką.

Darniai įsilieti

Savanoriškai pasirenkamu sertifikatu įvertinamas ir pastato poveikis aplinkai, naujų technologijų naudojimas ir infrastruktūros pritaikymas darbuotojų gerovei. Jau nuo pat projektavimo pradžios (koncepcijos autoriai – danų architektai „ARROW“ ir lietuvių įmonė „Archinova“) buvo nuspręsta siekti aukščiausios kokybės ir tai patyrusiai vystytojų, architektų ir statytojų komandai puikiai pavyko.

Projektuojant naują kompleksą buvo siekiama darniai įsilieti į jau esamas miesto erdves, pratęsiant dešiniojo Neries kranto urbanistinės kompozicijos ašį. Negana to, projektuojant kompleksą numatyta įrengti miestiečiams skirtą viešąją erdvę centrinėje sklypo dalyje, kuri tarnautų ne tik susisiekimui tarp atskirų komplekso dalių, bet ir visų miestiečių labui. Įrengta 500 m dviratininkų trasa jungiasi su jau esama infrastruktūra, formuojamos naujos pėsčiųjų jungtys.

Atrijai su individualia landšafto koncepcija

Siekiant suteikti kompleksui humanišką mastelį, didelė vientisa teritorija skaidoma, projektuojamos viešosios erdvės sklypo viduje. Numatyta 4 administracinių pastatų su pusiau atvirais kiemeliais struktūra. Pastatams vientisumo suteikia atsikartojantis medžiagiškumas ir charakteris, tačiau kiekvieno pastato kiemelis turės individualią architektūros koncepciją, atspindinčią skirtingus motyvus (elementus) gamtos tema: vandenį, mišką, slėnį, pievą. Pirmuoju etapu suprojektuoto pastato kieme pasirinkta vandens tema, ją atskleidžia vandens telkinys, kurio raibuliavimas jaučiamas ant visų kiemo fasado paviršių. Įrengtas 27,5 m ilgio kabantis tiltas – vienintelis toks Lietuvoje, sukurtas šiam pastatui.

Pauliaus Gasiūno nuotr.

Pauliaus Gasiūno nuotr.

Tvarumo kriterijai pastatuose

Suteikdami BREEAM „New Construction“ sertifikatą, auditoriai įvertina daugiau nei 60 tvarumo aspektų. Vertinant pastatą „DC PIER“ dėmesys buvo atkreiptas į atsakingai pagamintų ir žmogui sveikų medžiagų naudojimą, statybinių atliekų rūšiavimą, 40 proc. mažesnį, nei tokiuose pastatuose yra įprasta, energijos poreikį, taip pat į atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

„DC PIER“ pastatuose naudojamos BREEAM reikalavimus atitinkančios patikimų gamintojų medžiagos. Suprojektuotas dvigubas fasadas (4 stiklai) ir išorinės žaliuzės, valdomos automatiškai. Balta fasado spalva ir šviesus stogas padeda taupyti vėsinimui skirtą energiją. Taip pat įvertintas akustinis komfortas, įdiegta moderni oro vėdinimo ir drėkinimo sistema, natūralios šviesos kiekis darbo vietose.

Apšvietimo kokybę garantuoja automatizuoti, naujausias technologijas atitinkantys kompanijos „Philips“ apšvietimo sprendimai. Vidaus patalpų komfortą užtikrina klimato kontrolė. Socialiniai patogumai tiek pačiame pastate, tiek greta jo, taip pat infrastruktūra dviratininkams ir elektrinio transporto naudotojams požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengta 12 elektromobilių krovimo stotelių ir dviračių saugykla su šalia esančiais dušais bei persirengimo kabinomis dviratininkams.

Ant pastato stogo įrengti fotovoltiniai saulės elementai pagamina apie 10 proc. elektros energijos poreikio, vandenį pastate šildo saulės kolektoriai, iš atsinaujinančių energijos šaltinių pastatus centralizuotai šildo „oras – vanduo“ šilumos siurbliai. Numatyta ir atskira patalpa, kurioje bus rūšiuojamos atliekos.

Naujajame verslo centre išskirtinai mažai suvartojama ir vandens – perpus mažiau nei panašiuose pastatuose. Naudojami mažo srauto sanitariniai prietaisai (pilno nuleidimo – 6 litrai, dalinio nuleidimo – 3 litrai; praustuvės – 4,5 l/min; dušai – 6 l/min; virtuvėse plautuvės naudoja 5 l/min. Antrajame etape numatyta naudoti lietaus vandenį sanitariniams mazgams aprūpinti.

Pauliaus Gasiūno nuotr.

Pauliaus Gasiūno nuotr.

Svarbūs socialiniai aspektai

Didelę reikšmę BREEAM vertintojai skiria socialiniams aspektams: darbuotojų gerovei, taip pat vertei, sukuriamai bendruomenėms, saugiai ir patogiai prieigai visiems transporto dalyviams. Komplekse numatytos ir socialinės erdvės bei paslaugos: valgykla, konferencijų, sporto salė, žaidimų kambarys, biblioteka ir poilsio patalpos, skaitmeninė patalpų rezervavimo sistema, lankstūs patekimo į pastatą kontrolės sprendiniai, galimybė nesunkiai transformuoti vidaus pertvaras ir naujai suplanuoti norimas erdves.

Kompleksui skirtas sklypas yra šalia trijų didžiausių Vilniaus gatvių: Konstitucijos, Geležinio Vilko, Ukmergės, turi puikiai išvystytą infrastruktūrą. Statant pastatą buvo įrengti dviračių takai, rekonstruota Geležinio Vilko g. atkarpa, sumontuoti nauji šviesoforai.

Pauliaus Gasiūno nuotr.

Pauliaus Gasiūno nuotr.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video