Top Baneris

Bites ant stogo įkurdinęs „BIG Vilnius“ įvertintas „Breeam In-Use“ sertifikatu

2024 gegužės 16 d.
PC BIG Vilnius1 pranesimui
„BIG Vilnius“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įkurdinęs bites ant prekybos centro stogo, efektyviai naudojantis energiją bei taupantis vandenį, atsakingai valdomas sostinės Fabijoniškių mikrorajone įsikūręs prekybos centras „BIG Vilnius“ įvertintas tarptautiniu „Breeam In-Use“ sertifikatu. 

Įkurdino bites

​​Pasak PC „BIG Vilnius“ valdytoja Gintautės Radušienės, tvarumas, energijos taupymas, CO2 emisijos mažinimas yra vieni iš prioritetinių prekybos centro tikslų, todėl gautas tvarumo sertifikatas – tik pirmasis žingsnis toliau kuriant aukštus tvarumo standartus atitinkančią aplinką. 

Bites BIG
„BIG Vilnius“ nuotr.

Kad prekybos centro valdytojams svarbus ne tik pastato tvarumas, bet ir aplinka, kurioje dirba, parodo prieš metus priimtas sprendimas ant prekybos centro „BIG Vilnius“ stogo apgyvendinti bites. 

Kaip komentavo miesto bitininkystės idėją puoselėjantis profesionalus bitininkas Urbanbee.lt įkūrėjas ir direktorius Paulius Chockevičius, bitės, gyvenančios mieste, prisideda prie bioįvairovės didinimo, o jas ant savo pastatų stogų įsileidžiantys verslai aplink save suburia tvarią ir sąmoningą bendruomenę. Ant prekybos centro pastato stogo įkurdintuose aviliuose surinktas medus dovanojamas nuomininkams ir partneriams. 

Rinkosi nestandartinius sprendimus

Prekybos centras, siekdamas „Breeam“ įvertinimo, ėmėsi pokyčių ir efektyviau naudodamas energiją. Sutaupyti energijos pastate padeda pastato stiklo fasadų padengimas specialiomis šilumą atspindinčiomis plėvelėmis: pavyko subalansuoti oro temperatūrą patalpų viduje ir sumažinti kondicionavimo poreikį karštomis dienomis, sykiu ir energijos sąnaudas, nurodoma įmonės pranešime žiniasklaidai. 

Prekybos centre taip pat įrengtas modernus energiją taupantis LED apšvietimas su specialiais davikliais ir laikmačiais, leidžiančiais išvengti energijos švaistymo. Be to, pasirinkti apšvietimo sprendimai beveik neskleidžia ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių, taip užtikrindami minimalius energijos praradimus ir saugumą, ir yra visiškai perdirbami. Dar vienas žingsnis, kuriam ruošiamasi – saulės elektrinių įrengimas. 

Ieško būdų taupyti išteklius

Kaip komentavo auditą pagal „Breeam“ reikalavimus atlikusios konsultacijų bendrovės „Mepco“ tvarių pastatų vertintoja Martyna Beinorė, „Breeam“ sertifikatas – svarbus pasiekimas, ypač pastatui, kuris eksploatuojamas jau 18 metų. „BIG Vilnius“ – vienas iš nedaugelio pastatų Lietuvoje, kurio valdytojai pasirinko vertinti ne tik pastato efektyvumą, bet ir valdymą (angl. Management performance).

Vertinant PC „BIG Vilnius“ prekybos centro pastato efektyvumą, daugiausia kreditų skirta Vandens ir Transporto kategorijose, o, kalbant apie pastato valdymą, išsiskyrė Valdysenos ir Vandens kategorijos. Prekybos centras palankiausių vertinimų sulaukė už įdiegtus efektyvesnius vandens naudojimo ir taupymo sprendimus. Dar vienas pastato privalumas – patogus pasiekiamumas viešuoju transportu. 

Prekybos centro komanda įsiklauso į nuomininkų ir lankytojų poreikius bei lūkesčius, todėl įvertinta sklandi komunikacija tarp pastato valdytojų ir naudotojų bei kaimynų, nemažai kreditų suteikta ir už reguliarią inžinerinių sistemų priežiūrą. 

„Gautas „Good“ įvertinimas leis nusibrėžti tolesnes gaires, susidėlioti prioritetus ir veiksmų planą bei imtis darbų, padedančių kurti dar geresnes sąlygas prekybos centro darbuotojams, lankytojams bei įgyvendinti įsipareigojimą būti tvariems, prisiimti atsakomybę už mus supančią aplinką. Neabejojame, jog ateityje mūsų pastangos sulauks dar aukštesnio „Breeam“ vertinimo, – komentavo PC „BIG Vilnius“ valdytoja G. Radušienė. 

Pastato tvarumo vertinimą inicijavo prekybos centro „BIG Vilnius“ valdytojas – tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“. 

Prekybos centras „BIG Vilnius“ Fabijoniškių mikrorajone veikia nuo 2006 metų. 28 tūkst. kv. m plotą užimančiame prekybos centre įsikūrę 80 prekybos ir paslaugų vietų. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video