Trečdalis nelaimingų atsitikimų darbe statistikos – iš statybų

Trečdalis nelaimingų atsitikimų darbe statistikos – iš statybų

statybų sektoriaus asociacijos

Praėjusiais metais buvo gautas 41 pranešimas apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 145 pranešimai – apie sunkiai sužalotuosius darbe. Palyginti su ankstesniais metais, žūčių darbe sumažėjo daugiau nei trečdaliu, sunkių nelaimingų atsitikimų darbe skaičius išliko pastarųjų trejų metų vidurkio lygio, informavo Valstybinė darbo inspekcija.

Beveik trečdalis visų sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko atliekant statybos, statybos remonto darbus. Taip pat apie trečdalis darbuotojų sunkiai ir mirtinai susižalojo nukritę iš aukštai.

Gintaras Čepas
Gintaras Čepas

Daugiau nei pusė nelaimių darbe įvyko dėl to, kad darbdavys neužtikrino darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės ar nekontroliavo, kad darbuotojai laikytųsi jiems privalomų vykdyti reikalavimų, bei netinkamai organizavo darbus. Kita vertus, atkreipia dėmesį Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Gintaras Čepas, apie penktadalis darbuotojų žuvo arba buvo sunkiai sužaloti, kadangi atlikdami darbus nesilaikė vadovų duotų nurodymų ar sąmoningai rizikavo savo sveikata ar gyvybe.

Pastebėtina, kad pernai daugiau nei per pusę, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo darbuotojų, kurie sunkiai ar mirtinai susižalojo būdami neblaivūs. Vidutinis girtumo laipsnis, nustatytas nukentėjusiesiems – apie 2 promiles, o keliais atvejais netgi daugiau nei 3 promilės.

„Peržvelgiant pastarojo dešimtmečio įvykius darbe, – apibendrina G. Čepas, – matoma nelaimių darbe mažėjimo tendencija: prieš dešimt metų kalbėjome apie 108 žmonių gyvybių praradimus darbe, pernai – apie 41 netektį, ketvirtadaliu sumažėjo sunkių sužalojimų; susirgusiųjų profesinėmis ligomis per šį laikotarpį sumažėjo nuo 1019 iki 240. Tačiau kiekviena statistikos dalelė nėra šiaip skaičius – tai konkretus žmogus. Todėl nuolat pabrėžiamas drauge su darbdavių organizacijomis, su profesinėmis sąjungomis atliekamo prevencinio darbo siekiamas tikslas – kad žuvusiųjų darbe apskritai nebūtų.“

Temos: Darbų sauga, Valstybinė darbo inspekcija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai