Top Baneris

Tarptautinio viešbučių tinklo ženklas Vilniuje

2019 rugsėjo 12 d.
„Hilton Garden Inn“
Evgenios Levin nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pasaulyje pripažintas viešbutis „Hilton Garden Inn“ Lietuvoje, nors ir nesunkiai atpažįstamas, bet dar demokratiškesnis ir drąsesnis. Bendrųjų viešbučio erdvių interjerą projektavusios įmonės „Jurta architektai“ architektės ne tik įveikė itin aukštą reikalavimų kartelę, bet ir ieškojo išskirtinių interjero idėjų, kad šis neatrodytų nuobodus ir beveidis, sykiu moderniai reprezentuotų Lietuvą.

Bendrųjų erdvių interjero architekčių komanda (abėcėlės tvarka): Monika Akromė, Rūta Goštautienė, Nona Kondrotas, Deimantė Narbutaitė.

Daugiafunkcį kompleksą su viešbučiu „Hilton Garden Inn“ Vilniaus Gedimino prospekte projektavo architektų biuro „Unitectus“ komanda – architektai Tauras Paulauskas, Dainius Čepurna, Povilas Čepaitis, Žilvinas Urbas, Giedrius Stogis, Ieva Noreikaitė ir Linda Šeženytė.

Viešbučio registratūros lubas puošiančią instaliaciją inspiravo Lietuvos ir kitiems kaimyniniams regionams būdingi sakraliniai šiaudiniai sodai. Evgenios Levin nuotr.

Viešbučio registratūros lubas puošiančią instaliaciją inspiravo Lietuvos ir kitiems kaimyniniams regionams būdingi sakraliniai šiaudiniai sodai. Evgenios Levin nuotr.

Interjere – aliuzija į Vilnių

Viešbutis „Hilton Garden Inn“ miesto svečiui visų pirma yra namai toli nuo namų. Jis čia tikisi jau patirto, pažįstamo „Hilton“ komforto ir estetikos. Jam yra aiškus erdvių ir funkcijos išdėstymas, ženklų semantika. Antra vertus, viešbutis yra erdvė, kurioje suteikta galimybė pristatyti savo miestą, jo istoriją ir išskirtinumą. Interjero detalėse atsiranda semantinių baltiškųjų detalių ir ornamentikos užuominų.

Miestas yra jo gatvės, turgūs, aikštės, parkai… „Šiuos elementus subtiliai įsileidžiame į pastato vidaus erdves: fojė (angl. Garden Lounge) – tarsi žalia miesto alėja, kuri atveda į aikštę su laisvai išdėstytu pasisėdėjimu aplink židinį ir persilieja į margą, šurmuliuojančią turgus erdvę (Tymo turgus) – barą ir restoraną.

1,2 m skersmens apvalus bučerduoto akmens židinys pavadintas pagonišku aukuru. Evgenios Levin nuotr.

1,2 m skersmens apvalus bučerduoto akmens židinys pavadintas pagonišku aukuru. Evgenios Levin nuotr.

Didžiausia natūralaus akmens galerija Pabaltijo šalyse.
Akmens projektai. Patirtis. Kvalifikacija. Kokybė.

smige logo

www.smige.lt

Viešbučio fojė su konferencijų salėmis jungiančio ilgo koridoriaus ritminis apšvietimas primena Vilniaus universiteto arkadas, o santūrias konferencijų salių spalvas įkvėpė monumentali, monochromatiška Katedros aikštė“, – taip architektės pristato viešbučio „Hilton Garden Inn“ bendrųjų erdvių interjero koncepciją.

Interjere vyrauja natūralios, organiškos vietos medžiagos: kietmedis, akmuo, žalvaris, keramika.

Dizainerė Nona Kondrotas pasakojo, kad, projektuojant viešbučio interjerą, teko susitaikyti su griežtais „Hilton“ techniniais ir funkciniais reikalavimais. Vienas tokių – nedidelė užkandžių parduotuvėlė pirmame viešbučio aukšte prie įėjimo arba privaloma šiurkštaus paviršiaus grindų danga, kuriai dekoratyvumo suteikė įterptos žalvario juostelės ir baltiškieji raštai.

Konferencijų salių dekoras – archeologinių radinių iš Rytų Lietuvos nuotraukos. Evgenios Levin nuotr.

Konferencijų salių dekoras – archeologinių radinių iš Rytų Lietuvos nuotraukos. Evgenios Levin nuotr.

Vietą rado baltiškieji elementai

Viešbučio registratūros lubas puošiančią instaliaciją inspiravo Lietuvos ir kitiems kaimyniniams regionams būdingi sakraliniai šiaudiniai sodai.

Konferencijų salių dekoras – archeologinių radinių iš Rytų Lietuvos nuotraukos. Tad ir trys viešbučio konferencijų salės buvo pavadintos baltų genčių vardais.

Britų dizainerio Tomo Dixono sukurta kiliminė danga konferencijų salėse ir erdviame laukiamajame vadinasi „Tide“ (liet. atoslūgis, potvynis). Ji primena ištuštėjusius Baltijos pliažus po audros.

Ilgojo konferencijų koridoriaus sieną interjero autorės išsyk matė kaip vietą, kurioje bus eksponuojami lietuvių menininkų darbai. Taip buvo pasirinkti Aistės Jurgos Krasauskaitės grafikos darbai „Kelionė“. Menininkės dekoratyvinė keramika rado vietą bare ir restorane ant ažūrinių, funkcinėmis zonomis erdvę dalijančių lentynų.

Ąžuolinių vamzdelių instaliaciją konferencijų laukiamajame architektės vadina „skudučiais“, o 1,2 m skersmens apvalų bučerduoto akmens židinį – pagonišku aukuru.

Ąžuolinių vamzdelių instaliaciją konferencijų laukiamajame architektės pavadino „skudučiais“. Evgenios Levin nuotr.

Ąžuolinių vamzdelių instaliaciją konferencijų laukiamajame architektės pavadino „skudučiais“. Evgenios Levin nuotr.

„Stengėmės, kad lietuviškas viešbučio interjeras visgi netaptų Kaziuko muge“, – komentavo architektės.

Žalvaris, pasirinktas plytelių apdailai ir apšvietimo instaliacijai, anot interjero architektės, brangi ir kaprizinga medžiaga, reaguojanti į aplinkos poveikį. Viešbutyje sunaudota daugiau kaip kilometras žalvario juostelių, padengtų specialia, nuo metalo oksidacijos apsaugota danga.

Tris konferencijų sales atskiria stumdomosios segmentinės, akustinės atitvaros. Jos gali būti lengvai sustumtos į nišas, paverčiant sales į erdvią patalpą didesniems renginiams.

Ąžuolinės grindų parketlentės restorane sudėtos į 1,8 ir 1,8 m kvadratus, kuriuos įrėmina tos pačios žalvario juostelės. Parketlentės buvo įrengtos „vyniojant“ jas lyg į siūlų kamuolį nuo ilgiausios išorinės kraštinės į centrą. Priešgaisrinės saugumo normos reikalavo, kad medžio danga būtų žemo degumo laipsnio. Tokia danga ilgainiui buvo surasta Prancūzijoje.

Integruojami baldai buvo pagaminti Lietuvoje pagal specialų užsakymą. Laisvai pastatomi minkštieji baldai pirkti iš žymių Europos gamintojų – tai garsių pasaulio dizainerių kūriniai.

Baro, registratūros ir pusryčių serviravimo stalo paviršiai restorane pagaminti iš kvarco keramikos. Iš tos pačios 5 mm storio kelių spalvų medžiagos išpjautos ir visos viešųjų erdvių grindjuostės.

Dar vienas originalus sprendimas – sieniniai žalvario šviestuvai fojė. Jie tarsi ilgi Viduramžių deglai prie pilies vartų įrėmina liftų duris.

Baro, registratūros ir pusryčių serviravimo stalo paviršiai restorane pagaminti iš kvarco keramikos. Evgenios Levin nuotr.

Baro, registratūros ir pusryčių serviravimo stalo paviršiai restorane pagaminti iš kvarco keramikos. Evgenios Levin nuotr.

Derino standartą ir laisvę

Pasaulinio tinklo „Hilton Garden Inn“ viešbučio kambarius projektavęs architektas Povilas Čepaitis „Statybai ir architektūrai“ yra sakęs, kad su viešbučio valdytojais teko derinti menkiausias smulkmenas, tokias kaip kambarių dydžiai, bendrosios erdvės, vietos restorane, konferencijų centre ir pan. Visgi, P. Čepaičio žodžiais, jiems kaip autoriams pasisekė – būdą, kaip reikalavimus išpildyti sukuriant atpažįstamą pasaulinio tinklo viešbučio stilių, jie galėjo surasti patys. „Hilton Garden Inn“ viešbučiai išsiskiria tuo, kad kambarių interjeras projektuojamas remiantis užsakovo standartais, o bendrųjų erdvių – kiekvienoje šalyje individualiai.

Projektuojant „Hilton Garden Inn“ viešbutį Lietuvoje užsakovai buvo ką tik apsisprendę koreguoti standartinius reikalavimus, taigi, Lietuvoje suprojektuotas pirmasis „Hilton Garden Inn“ viešbutis, nukrypstant nuo iki tol galiojusių užsakovo standartų. Pirmoji naujovė viešbutyje komplekse LIVE SQUARE – visiškai atvira drabužinė. Taip pat architektai panaudojo gerokai daugiau, nei įprasta standartiniame dizaine, medžio. Sienas puošiančius paveikslus, kuriuose įprastai vyravo gamtos vaizdai, pakeitė nespalvota fotografija ir grafika gamtos, sodų, parkų tematika.

Koridorių interjerui papildyti ir patvarioms sienoms buvo pasirinkta jaukumo suteikianti „Lakar“ vinilinių sienų dangų kolekcija. Subtilus dizainas, matinis sienų dangos paviršius puikiai įsiliejo į bendrą interjero koncepciją. Evgenios Levin nuotr.

Koridorių interjerui papildyti ir patvarioms sienoms buvo pasirinkta jaukumo suteikianti „Lakar“ vinilinių sienų dangų kolekcija. Subtilus dizainas, matinis sienų dangos paviršius puikiai įsiliejo į bendrą interjero koncepciją. Evgenios Levin nuotr.

Sukurta geriausiems

Pasaulinio viešbučių tinklo „Hilton Garden Inn“, įžengusio į Lietuvą, reikalavimai bendrosioms erdvėms, konferencijų centrui, naudojamoms apdailos medžiagoms itin aukšti. Bendrų erdvių interjero architektės pabrėžė, kad šiame projekte joms teko dirbti tik su aukščiausios kokybės medžiagomis.

Projektuojant viešbučio „Hilton Garden Inn“ kambarių, koridorių, administracinių patalpų, sportui skirtų ir bendrų erdvių interjerą, pasirinktos „Vescom“ vinilinės sienų dangos. Šį pasirinkimą lėmė aukšta medžiagų kokybė ir patikimumas, medžiagų ilgaamžiškumas bei puikus estetinis vaizdas, itin svarbus gausiai lankomuose visuomeninio sektoriaus pastatuose.

Visuomeniniam sektoriui skirtos „Vescom“ vinilinės sienų dangos – inovatyvaus dizaino, pagal naujausias tendencijas sukurti paviršiai, susidedantys iš vinilo sluoksnio (300–830 g/kv. m) ir medvilnės pagrindo.

Dėl šios struktūros „Vescom“ vinilinės sienų dangos atitinka BFL-s1 ar s2 ugnies plitimo bei dūmų emisijos klasę, yra ypač atsparios trinčiai, smūgiams. Dar vienas tokių dangų privalumas – estetinio vaizdo jos nepakeis ilgus metus. Dėl šių priežasčių „Vescom“ yra tarp prioritetinių viešbučių tinklų apdailos medžiagų tiekėjų.

Platus sienų dangų paviršių pasirinkimas su savita spalvų gama leido užsakovams bei interjero specialistams surasti optimaliausius sprendimus viešbučio interjerui. Viešbučio kambariams buvo pasirinkta „Onari“ vinilinių sienų dangų kolekcija, papildanti nepriekaištingą kambario interjerą.

Koridorių interjerui papildyti ir patvarioms sienoms buvo pasirinkta jaukumo suteikianti „Lakar“ vinilinių sienų dangų kolekcija. Subtilus dizainas, matinis sienų dangos paviršius puikiai įsiliejo į bendrą interjero koncepciją. Atsparus mechaniniam poveikiui paviršius, nepakitęs estetinis vaizdas ir papildomų išlaidų nereikalaujanti eksploatacija ilgus metus – šiuos privalumus jau daugybę metų vertina garsiausi pasaulinio tinklo viešbučiai.

Administracinėse patalpose, konferencijų salėse, sporto salėje, bendrose erdvėse ir kitose patalpose panaudotos struktūrinės, išraiškingos vinilinių sienų dangų kolekcijos „Palena“, „Hauki“, „Tonga“, „Seneca“ – jos puikiai pasitarnaus tiek estetinėmis, tiek ir techninėmis savybėmis.

Objekte pasirinktos būtent visuomeniniams pastatams skirtos medžiagos. Tai ilgalaikiai sprendimai, kurie tarnaus ilgus metus, nepakeisdami estetinės išvaizdos ir taupydami kliento išlaidas eksploatacijai.

interjero linija logo

Laisvai pastatomi minkštieji baldai pirkti iš žymių Europos gamintojų. Evgenios Levin nuotr.

Laisvai pastatomi minkštieji baldai pirkti iš žymių Europos gamintojų. Evgenios Levin nuotr.

Viešbučio „Hilton Garden Inn“ bendrosiose erdvėse – bendrovės „Subtilitas“ atstovaujamų gamintojų baldai: unikalaus dizaino italų prekinio ženklo „Tacchini“ gaminiai ir inovatyviųjų kroatų „Prostoria“ foteliai. Įmonės komanda džiaugiasi turėjusi galimybę prisidėti prie stilingojo architektų biuro „Jurta architektai“ sukurto ir bendrovės „Eika“ įgyvendinto visuomeninio interjero projekto.

subtilitas logo

T. Ševčenkos 16a, Vilnius
info@subtilitas.lt, www.subtilitas.lt

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 liepa/rugpjūtis.

Taip pat skaitykite:

„Hilton Garden Inn“, „Kitoniškai“

„Kitoniškai“: subtilu ir funkcionalu

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuNedidelė, tačiau solidžią patirtį sukaupusi bendrovė „Kitoniškai“ pagal individualius užsakymus projektuoja ir gamina rankų darbo originalius miegamojo baldus, gaminius vonios bei vaikų kambariams, virtuvei bei stumdomąsias spintos duris. Dar vienas svarbus veiklos baras – išskirtiniai viešbučių interjerai. Tarptautinio viešbučių tinklo „Hilton Garden Inn“ viešbutis – pirmasis Lietuvoje, prie kurio interjero solidžiai prisidėjo ir „Kitoniškai“ […]


Pasidalykite straipsniu
3 comments

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video