Top Baneris

Tai, ko laukė ne vienerius metus – rekonstruota estrada Šiauliuose (1)

2021 lapkričio 8 d.
Šiaulių estradaTik SA
„Aukstata“ nuotr.‎‎
Pasidalykite straipsniu

Kultūros bendruomenei ir miestiečiams įteikta ilgai laukta dovana. Nuo 1973-iųjų didesnio remonto nemačiusi Šiaulių miesto centrinio parko estrada – jau moderni ir šiuolaikiška. Iki pradedant rekonstrukcijos darbus centrinio parko estrada buvo apverktinos būklės, todėl pastaruosius metus joje jokie renginiai nebevyko.

Istorija, lydima skaudžių įvykių

Šiaulių centrinio parko kūrimas prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo. Dabartinio centrinio parko vietoje buvo didelis priemiestinis vienkiemis, priklausęs Šapirų šeimai ir daugelio miestelio gyventojų tiesiog vadinamas Šapirų pievomis. Pirmaisiais pokario metais miesto visuomenė Šapirų pievose ėmėsi kurti ir naująjį miesto parką, o jau 1947 m. spalį čia buvo pradėti sodinti medžiai ir tvarkyti takeliai. Visas parkas tuo metu užėmė 5 ha plotą, buvo aptvertas aukšta tvora, už įėjimą į parką buvo imamas mokestis.

1965 m. buvo pradėta statyti didžioji parko estrada. Tribūnose tilpo puspenkto tūkstančio žiūrovų. 1970 m. buvo baigtos statybos ir tais pačiais metais birželio 20–21 d. didžiojoje parko estradoje įvyko Šiaulių miesto saviveiklinių kolektyvų dainų ir šokių šventė. Po kelerių metų, 1973-iaisiais, parko estrada buvo rekonstruota pristatant šiek tiek uždarų patalpų ir uždengiant stogą.

Estrados šonuose, per du aukštus, buvo įrengtos uždaros patalpos, skirtos dirigentams, diktoriui, medicinos punktui, ūkinei daliai. Tuo metu naujoje erdvėje vykdavo dainų, šokių, vaikų kūrybos ir studentų šventės, estradinės muzikos festivaliai, miesto šventės, Užgavėnės, Šv. Florijono dienos renginiai ir kt.

Šiaulių estrada
R. Parafinavičiaus nuotr.
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Netiko jokiems renginiams

„Ne paslaptis, kad Šiaulių miesto centrinio parko estrada buvo apverktinos būklės, todėl pastaruosius metus joje nebevykdavo jokių renginių. Estrados kompleksas buvo pasenęs morališkai ir nebetarnavo pagal pirminę paskirtį.

Buvęs pastatas prieš gerus du dešimtmečius degė, todėl jo infrastruktūra eksploatuoti nebetiko: sienos buvo pažeistos kritulių, langų nebebuvo, stogo danga sutrūkusi. Amfiteatro suolai buvo susidėvėję, mediniai suolų tašai supuvę, vietomis sulūžę arba jų visai nebebuvo. Estrados asfalto danga suaižėjusi, vietomis ištrupėjusi.

Viešasis tualetas buvo avarinės būklės. Taigi nebuvo sąlygų organizuoti tradicinių, įprastų renginių, ką jau kalbėti apie nematerialųjį kultūros paveldą puoselėjančias Dainų šventes. Estrada seniai nebuvo patraukli ne tik šiauliečiams, bet ir miesto svečiams, turistams“, – sakė Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiaulių estrada, rūbinė
Šiaulių estrada, griminė
D. Bačiulės nuotr.

Rengiant estrados rekonstrukcijos projektą, bendrauta su kitų miestų, turinčių estradas, vadovais, detaliai išnagrinėti planai, įvertinti kitų estradų pranašumai ir trūkumai, aptartas reikalingas finansų ir darbuotojų poreikis, organizuojamos šventės. Ypač daug dėmesio skirta kitų Lietuvos estradų ir mūsų kaimyninės šalies Latvijos infrastruktūros vertinimui.

Buvusios estrados vietoje iškilo erdvi scena, pridengta lengvos konstrukcijos balno formos stogu. Galinėje estrados pusėje suprojektuotas pastatas, kuriame įrengti grimo kambariai, sanitariniai mazgai, poilsio kambarys, techninės, persirengimo ir viešojo tualeto patalpos. Įsigyti reikalingi baldai ir interaktyvusis lauko stendas. Pakeliui į rūbinių korpusą, įrengtas keltuvas, pritaikytas žmonėms su negalia.

Renovuota estrada savo erdve – didžiausia visame regione. Bendras estrados komplekso plotas siekia 11 tūkst. kv. m, pastatas su persirengimo, grimo, pagalbinėmis patalpomis ir viešaisiais tualetais – 192,31 kv. m, scenos spindulys – 14 m, o amfiteatre įrengta daugiau nei 5000 sėdimų vietų. Tikimasi, kad renovuota estrada taps ne tik Šiaulių regiono, bet ir visos Lietuvos mastu svarbiu ir veikiančiu traukos objektu. Rekonstruotame estrados komplekse šiauliečiai ir miesto svečiai mėgausis nauja renginiams skirta aplinka.

Šiaulių estrada
D. Bačiulės nuotr.

Sprendimai:

Patraukli erdvė renginiams

Rekonstruojant Šiaulių miesto estrados kompleksą suformuota nauja, kokybiška, renginiams skirta aplinka su aptarnavimo pastatu. Buvusios estrados vietoje suformuota erdvi scena pridengta lengvos konstrukcijos balno formos stogu. Galinėje estrados pusėje įrengtas aptarnavimo pastatas su WC korpusu, dušais, rūbinėmis, atlikėjų grimerinėmis, persirengimo vietomis, parko darbuotojų poilsio kambariu. Skaityti daugiau >

Aukstata_Logo_Black

Estrados stogas – sudėtinga užduotis

Nuo 1990 m. veikianti UAB „Gikniaus Kaukas“, didelę patirtį sukaupusi šeimos įmonė, įgyvendino dar vieną įdomų projektą – tentu uždengė rekonstruotos Šiaulių centrinio parko estrados stogą. Skaityti daugiau >

Kauko logotipas

Šiauliečiams svarbų objektą įgyvendinusiai komandai nėra neįveikiamų darbų

Šiauliuose nuo 2008-ųjų veikiančiai bendrovei „NP5 Constructions“, kurios specializacija – betonavimo, statybos darbai, statybų produktai iš lengvo plonasienio plieno konstrukcijų, šiame šiauliečiams itin svarbiame objekte patikėtas ne vienas atsakingas darbas. Skaityti daugiau > 

uab np5

 

handshake REMIAMAS TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Jurtas

    2021-11-13, 21:49  

    O kur tiems 5000 atvažiavusiems pasistatyti automobilius? Ar apie tai buvo konsultuojamasi, galvojama? Labai didelis trūkumas.

Rekomenduojami video