Etnologas Libertas Klimka ir Vilniaus miesto tarybos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė Vilniaus miesto istorinės atminties komisijai pristatė idėją – Savanorių prospekto pradžioje atkurti baltus stulpus su Vyčio skulptūromis, kurios dar XVIII a. žymėjo įvažiavimą į sostinę.
Šešių metrų aukščio ir dviejų metrų pločio stulpai Savanorių prospekte stovėjo iki 1848 metų, kol juos pašalino carinės Rusijos administracija ir jų vietoje užkėlė dvigalvius erelius. Po kurio laiko šie stulpai buvo visiškai nugriauti.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje klausė miestiečių nuomonės, ar stulpus reikėtų atkurti.
„Dar prieš dešimtmetį buvo iškelta idėja Savanorių prospekte atstatyti Baltuosius Vilniaus stulpus. Kaip dabar visus įvažiavimus į Vilnių simboliškai pažymėjome didžiulėmis Vyčio vėliavomis, taip kadaise 18 amžiuje trys įvažiavimai (prie Petro ir Povilo bažnyčios, prie Rasų kapinių ir jau minėtasis Savanorių pr. prie dabartinio gėlių turgelio) buvo pažymėti Baltaisiais stulpais, ant kurių LDK laikais stovėjo Vyčiai. Vėliau Vyčius pakeitė cariniai ereliai, o per karą ir po jo stulpai buvo nugriauti.
Tiesa sakant, iš pradžių buvau skeptiškas šios idėjos atžvilgiu, bet kuo toliau, tuo labiau man ji patinka. Taip, miestas išaugo, taip, tai nebūtų tikrieji miesto vartai, nebūtų identiškoje lokacijoje dėl išplatėjusios gatvės, bet tai galėtų būti gražaus miesto simbolio atkūrimas.
Nuspręsta imtis istorinės analizės – pirmas žingsnis link idėjos įgyvendinimo. Žinoma, pasikeitusiame mieste reikėtų ieškoti tinkamos vietos, kad tai neblokuotų plataus Savanorių prospekto. Iš kelių variantų realiausiai svarstytini du – Baltuosius stulpus statyti Konarskio gatvės pradžioje, kuri tuo metu ir buvo pagrindinė, arba įrengiant salelę tame pačiame Savanorių prospekte“, – rašė R. Šimašius.
Klausdamas vilniečių nuomonės, meras neatmetė galimybės stulpus atkurti modernizuotai. Tokie patys riboženkliai anuomet buvo pastatyti ir Liepkalnyje bei Antakalnyje.