Top Baneris

Skirtinguose Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose skambės muzika

2016 rugsėjo 7 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien įvairiose Vilniaus vietose bus pristatytos muzikinės instaliacijos ir performansai, nagrinėjantys skirtingų miesto mikrorajonų – Vilkpėdės, Lazdynų, Šeškinės ir Senamiesčio – architektūrinę, urbanistinę bei sociokultūrinę aplinką.

Antrąkart vyksiančios kūrybinės platformos „Muzika erdvėje“ renginiuose kompozitoriai pristatys muzikines kompozicijas, interaktyvias garso instaliacijas ir performansus, nagrinėjančius keturių gyvenamųjų rajonų aplinką.

Mykolo Natalevičiaus įvietintoje garsinėje instaliacijoje „Wolfenpedal“, kuri bus pristatoma Vilkpėdės ligoninės teritorijoje (Vilkpėdės g. 3) nuo 15 iki 17 val., atsiskleis mikrorajono garsovaizdis, jungiantis čia gyvenančių žmonių, automobilių, traukinių, gamyklų, gamtos skleidžiamus garsus ir melancholišką smuiką.

Juta Pranulytė interaktyvioje instaliacijoje „Transit“, vyksiančioje 16–18 val. Laisvės prospekte esančioje požeminėje pėsčiųjų perėjoje (ties stotelėmis „Lazdynai“), bandys sugriauti kasdienę rutiną, o garsinę medžiagą lems praeivių ištarti žodžiai.

Matas Drukteinis dar kartą miestiečiams pristatys norus padedantį išpildyti šamaną, kuris prieš kelis mėnesius „rinko“ norus nuo plytelės „Stebuklas“. Šį kartą šamanas vietą atrado šalia „Akropolio“, kur visas miestas traukia įgyvendinti savo mažų, bet svarbių troškimų. Performatyvią instaliaciją „Stebuklingojo Vilniaus šamanas“ rasite nuo 17 iki 19 val. Gelvonų ir Ozo gatvių sankryžoje (PPC „Akropolis“ pusėje). Nuo 18 iki 20 val. pėsčiųjų take tarp A. Vienuolio ir Gedimino pr., šalia gėlių turgelio, Jonas Jurkūnas ironizuos atlikėjo ir gėlių ryšį performanse „Gėlės ir vėjas“, kuriame tikrai netrūks akibrokštų bei kontroversiško santykio su aplinka.

muzika erdveje 2014 2

Projekto koordinatorė Juta Pranulytė sako, kad šį kartą „Muzika erdvėje“ dėmesį koncentruoja į Vilniaus miesto mikrorajonus, nes jie labai skirtingi – turintys unikalų mikroklimatą ir problematiką. „2014 metais kompozitoriai nagrinėjo uždaros erdvės socialinį kontekstą, instaliacijos buvo pristatytos „Swedbank“ administraciniame pastate, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, viešajame transporte, Halės turguje bei LDK Valdovų rūmuose. Šiais metais ieškosime santykio su mikrorajonų gyventojais, stengsimės, kad jie naujai pažvelgtų į savo gyvenamąją aplinką, pamatytų galbūt kitokius, kompozitorių išryškintus, kontekstus“, – komentuoja J. Pranulytė.

Viešosios įstaigos „Meno genas“ direktorius Matas Drukteinis džiaugiasi, kad šiais metais vykdomą projektą parėmė ir Lietuvos kultūros taryba: „Smagu, kai jaunųjų menininkų iniciatyvos, ypač tos, kurios susijusios su šiuolaikinio meno sklaida ir ryšio su visuomene palaikymu, sulaukia ir finansinės paramos. Tiek įstaigos, tiek ir šio projekto siekis ne tik pristatyti meno kūrėjus bei šiuolaikinio meno, šiuo atveju šiuolaikinės muzikos, produkciją, bet ir nuolat ieškoti glaudaus ryšio tarp šiandien kuriamo meno ir visuomenės.“

Šių metų „Muzika erdvėje“ įdomi ir tuo, kad projekto metu bus vykdomas tyrimas, skirtas išsiaiškinti, kaip konkrečios erdvės garsinė aplinka veikia tos erdvės dalyvius – lankytojus, darbuotojus, klientus. Organizatoriai tikisi, kad šis tyrimas ateityje leis ne tik efektyviau kurti emocinę viešųjų erdvių aplinką, pasitelkiant įvairius garsus ir muziką, bet padės pagrįstai naudojant garsinę visumą gerinti darbuotojų produktyvumą ar klientų bei lankytojų asmeninę patirtį.

Lietuvos muzikos informacijos centro inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video