Top Baneris

„Siemens Siwa“: hidraulinių procesų modeliavimas

2013 lapkričio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Pakankamą kiekį kokybiško geriamojo vandens vandentvarkos įmonės privalo užtikrinti vartotojams 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Taip pat – iki aplinkai nekenkiančių normų surinkti ir išvalyti nuotekas. Šiems tikslams pasiekti įmonėse diegiamos automatinio technologinių procesų valdymo sistemos. Tačiau jos negali operatoriui suteikti informacijos apie hidraulinę vandens tiekimo tinklo būklę, negali atsakyti į klausimą, koks yra efektyviausias siurblių veikimo grafikas, siekiant patenkinti vandens vartotojų poreikius kiekvienu momentu, nepadeda aptikti vandens nuotėkių paskirstymo tinkle.

Vandentvarka ir Europoje, ir pasaulyje susiduria su itin dideliais iššūkiais, ir šiuo metu vandentvarkos įmonių dėmesys krypsta ne į vandens tiekimo, bet į vandens poreikio valdymą, tai yra svarbu ne tiesiog patiekti vandenį, bet patiekti jį kuo efektyviau. Matematinio modeliavimo ir sprendimų palaikymo sistemos (ang. Modelling and Decision Support System) yra pagrindinis pagalbininkas įmonėms, kurios nori sėkmingai persiorientuoti.

2012 metais Europos Sąjungos (ES) iniciatyva suburta specialistų grupė – vandens srities Europinė inovacijų partnerystė, kurios tikslas – koordinuoti mokslo, tyrimų veiklą ir investicijas kitam fiskaliniam ES periodui (iki 2020 metų). Ši iniciatyvinė grupė iškėlė aštuonis tikslus, kurie turi būti pasiekti iki 2020 metų. Vienas jų – matematinio modeliavimo ir sprendimų palaikymo sistemų diegimas vandentvarkos įmonėse, nes pasitelkus šias sistemas vandens tiekimo valdymas tampa skaidrus ir ekonomiškai efektyvus.

UAB „SiemTecha“ šio ES suformuluoto tikslo įgyvendinimo priemonę yra pasirengusi siūlyti jau dabar – tai hidraulinis modelis SIEMENS SIWA. Yra keli skirtingiems tikslams vandentvarkos ūkyje pasiekti skirti šio produkto moduliai:

• SIWA OPTIM – efektyviausias vandens paskirstymo sistemos valdymas.
• SIWA LEAK CONTROL – patikimas nuotėkių aptikimas ir konkrečios nuotėkio (mažo ar didelio) vietos nustatymas.
• SIWA CONCEPT – mažesnės sąnaudos ir patikimesnė sistema, pasitelkiant dinaminį vandens paskirstymo sistemos simuliavimą.

SIWA OPTIM: efektyviausias vandens paskirstymo sistemos valdymas

Iššūkis

Efektyviam vandens tiekimui lemiamą įtaką turi siurblių darbas ir optimizuotas sistemos darbo režimas.

Sprendimas

SIWA OPTIM yra pagal poreikį pritaikomo dydžio valdymo sistema, kuri padeda priimti spendimus valdant vandens paskirstymo tinklą. Apskaičiuodama efektyviausią siurblių, gręžinių ir vandens saugojimo rezervuarų darbo režimą SIWA OPTIM mažina vandens paskirstymo sąnaudas. Vandens tiekimo patikimumas, vandens paskirstymo sistemos patikimumas ir prieinamumas yra užtikrinami nuolatos. Darbo režimas gali būti apskaičiuojamas įvairiems scenarijams: nutikus avarijai, planuojant prevencinę priežiūrą, vandentiekio tinklo plėtimą perjungimams ar prijungiant naujus pastatus.

SIWA OPTIM užtikrina efektyvų siurblių ir slėgio kėlimo stotelių energijos naudojimą. Sistema padeda operatoriui pasirinkti reikiamus siurblius, nustatyti reikiamą jų našumą, užtikrina, kad ir fiksuoto, ir kintamo našumo siurbliai dirbtų optimaliu režimu. Šiam tikslui pasiekti yra apskaičiuojama ideali vandens paskirstymo kreivė kiekvienam siurbliui pagal numatytą vandens slėgį. Reikiami duomenys gaunami vertinant vamzdynui svarbias siurblių ir sistemos charakteristikas. SIWA OPTIM naudoja šiuos procesus tam, kad optimizuotų siurblių darbą ir taip mažintų energijos bei veiklos sąnaudas.

SIWA OPTIM privalumai

SIWA OPTIM didina sąnaudų efektyvumą:
• Apskaičiuoja optimalų darbo režimą ir kartu užtikrina, kad sistema veiktų patikimai, o vanduo būtų tiekiamas saugiai.
• Padeda mažinti energijos naudojimą ir veiklos sąnaudas (optimizuojamas siurblių darbas).

SIWA LEAK CONTROL : patikimas nuotėkių aptikimas ir konkrečios nuotėkio (mažo ar didelio) vietos nustatymas

Iššūkis

Vandens paskirstymo sistemų efektyvumas ir ekonomiškumas itin priklauso nuo greito bei patikimo nutekėjimų aptikimo ir jų vietos radimo. Tai svarbu siekiant apsaugoti statinius nuo atsitiktinės žalos, taip pat sumažinti geriamojo vandens praradimo grėsmę.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video