Top Baneris

Sicilijos verslininkai projektus nori plėtoti ir Lietuvoje

2013 birželio 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Ne tik lietuviai ieško naujų rinkų kitose šalyse – Lietuvoje irgi įžvelgiamas potencialas. Jau kurį laiką įgyvendinamas Sicilijos regiono (Italija) ir Baltijos šalių bendradarbiavimo projektas, kurį inicijavo Sicilijos regiono Gamybos departamentas.

„Buvo pastebėta, kad Baltijos šalių ir Italijos bei Sicilijos prekybos, bendradarbiavimo ryšiai nėra glaudūs. Svarstyta, kaip būtų galima paskatinti šių įdomių ir gražių regionų bendradarbiavimą. Taip pradėta įgyvendinti konkretų projektą, kuris atitinka Europos regioninės plėtros fondo 2007–2013 metų veiksmų programos tikslus ir kuriuo siekiama skatinti regioninės gamybos sistemos internacionalizacijos procesų plėtrą bei stiprinimą“, – sakė viena projekto koordinatorių Kristina Čiginskienė.

Turbūt įprasta, kad italus domina jų šalyje gaminamų maisto produktų, tokių kaip alyvuogių aliejus ar vynas, eksportas. Tačiau italai siekia bendradarbiauti su Baltijos šalių verslininkais ir tvariosios statybos sektoriuje. Daugelį amžių architektais garsėjanti Italija jau kurį laiką statybų sektoriuje patiria stagnaciją, ypač Sicilijos regionas.

Katanijos miesto architektų sąjungai priklausantys kūrėjai pripažino, kad jau dešimtmetį neplėtojami dėmesio verti projektai, statybos apstojusios. Priežastis – prie statybų sektoriaus stagnacijos prisideda ilga ir komplikuota statybos urbanizuotose teritorijose leidimų išdavimo procedūra. Taip pat stipriai juntami pasaulinės ekonominės krizės padariniai – krito nekilnojamojo turto paklausa ir, žinoma, kainos.

„Smukusios kainos galėtų paskatinti Baltijos šalių gyventojus įsigyti vasaros būstą šioje nuostabioje šalyje šalia Viduržemio jūros. Sicilija garsėja kaip turistų traukos ir kulinarinio paveldo kraštas. Baltijos šalių gyventojams šis Italijos regionas dar nėra gerai pažįstamas, todėl – ir patrauklus. O itališki maisto produktai sulaukia didelio pripažinimo“, – pasakojo K. Čiginskienė. Ji patikino, kad ekonominiu požiūriu nėra skirtumo tarp Sicilijos regiono ir su Europos žemynu sujungtos Italijos dalies.

Italai Baltijos šalių ekonomiką vertina kaip gana jauną, sparčiai besikeičiančią, besidominčią naujovėmis ir kitų šalių patirtimi. Todėl Sicilijos regiono architektai ir verslininkai norėtų pasiūlyti savo patirtį bei idėjas bendradarbiaujant tvariosios statybos, atsinaujinančių energijos šaltinių, atliekų tvarkymo srityse. Juos taip pat domina vietos universitetų, architektūros sąjungų bei regioninių administracijų bendradarbiavimas profesinio mokymo srityje.

Sicilijos verslininkai svarsto galimybę investuoti į socialinio būsto statybą Baltijos šalyse. Taip pat jie mielai pasidalytų ekologiškomis statybų sistemomis, kurias gamina savo krašte.

Pagrindinis Baltijos šalių ir Sicilijos bendradarbiavimo projekto tikslas – skatinti įmonių ir kitų ūkio subjektų tarptautinių tinklų kūrimąsi, ryšius su tikslinių šalių užsienio rinkomis, naujas ekonominio bendradarbiavimo su estų, latvių ir lietuvių ūkio subjektais iniciatyvas, kuo platesnį supažindinimą su Baltijos šalių teikiamomis galimybėmis ir Sicilijos traukos veiksniais užsieniečiams. Sicilijos verslininkai jau viešėjo Vilniuje, Rygoje bei Taline ir kvietė į susitikimus Baltijos šalių verslininkus. Sustiprinti ryšius abi šalys turėjo galimybę ir Baltijos šalių atstovams lankantis Sicilijoje.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video