Top Baneris

Profsąjungų rūmų bankroto administratorius skundžiasi miesto vadovų veiksmais

2017 birželio 7 d.
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės valdžia ne tik neieško būdų Profsąjungos rūmų problemai spręsti, bet ir viešai žarstosi tikrovės neatitinkančiais kaltinimais, teigia BUAB „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius Stasys Poškus. Anot jo, tiek ankstesniojo, tiek atnaujinto bankroto metu bendrovė iš sostinės politikų nesulaukė jokių siūlymų, galinčių padėti nuspręsti, koks bus minėtojo pastato likimas.

„Deja, vietoj dialogo viešoje erdvėje girdime tik visiškai nepagrįstus kaltinimus dėl neva per didelės pastato kainos ar skolos valstybei. Šie kaltinimai yra absoliučiai nepagrįsti, nes dabartinė miesto valdžia niekada nėra teikusi jokių pasiūlymų dėl pastato išpirkimo nei ankstesniems savininkams, nei dabartiniams kreditoriams. Taigi priekaištai dėl kainos yra nepagrįsti, o jokių skolų valstybei paprasčiausiai nėra“, – sako S. Poškus.

Anot jo, šiuo metu kaip tik nustatinėjama pastato rinkos kaina. Remiantis Registrų centro duomenimis, ji siekia 11,53 mln. eurų. Tuo tarpu sostinės valdžia yra pareiškusi, kad už tokią kainą pastato nepirktų. Bankroto administratorius pažymi, kad kainos klausimas niekada net nebuvo keltas, tad bet kokie vieši Vilniaus politikų pareiškimai yra visiškai nepagrįsti, bei galimai nukreipti prieš pastatu besidominčius potencialius investuotojus.

S. Poškaus teigimu, susidaro įspūdis, kad iki šiol atliktais savivaldybės veiksmais (administraciniais sprendimais, viešais pasisakymais ir kitomis administracinėmis priemonėmis) buvo sąmoningai ir kryptingai siekiama sumažinti Profsąjungų rūmų vertę tam, kad jų savininkas neturėtų galimybės šio pastato realizuoti už realią rinkos kainą.

„Labai gaila, tačiau akivaizdu, kad vietoj problemos sprendimo paieškų provokuojamas naujas konfliktas. Tiek man, tiek kreditoriams toks požiūris sunkiai suprantamas. Jau nekalbant apie galimus nuostolius ateityje, kurie neišvengiamai gultų ant miesto valdžios pečių“, – sako jis.

profsajungu rumai vizual 3

Pasak S. Poškaus, artimiausiu metu pastatas, matyt, bus vėl parduodamas varžytinėse. Tačiau jos gali ir neįvykti, jei sostinės valdžia ar Vyriausybė, jau paskelbusi apie ketinimus jo vietoje statyti Tautos namus, imtųsi realių situacijos sprendimo būdų, o ne tik deklaruotų tokius siekius.

„Kreditoriai, manau, yra atviri diskusijai, nes akivaizdu, kad be politinės valios tokio tipo privati investicija susidurs su milžiniškomis problemomis. Būtent tai ir vyko pastaruosius dešimt metų“, – sakė jis.

Bendrovei „VIPC Vilnius“, kuriai Profsąjungų rūmai priklauso nuo 2004 m., kartu su sostinės savivaldybe ir Lietuvos architektų sąjunga dar 2008 metais paskelbė tarptautinio lygio architektūros konkursą dėl rūmų pritaikymo šiuolaikiniams poreikiams. Jo metu buvo išrinktas geriausias projektas, pagal kurį rūmai ir turėjo būti tvarkomi.

Visgi per beveik dešimt metų „VIPC Vilnius“ taip ir nepavyko gauti pastato sutvarkymui bei pritaikymui šiuolaikiniams poreikiams būtinų leidimų. Teigiama, kad per šį laikotarpį Vilniaus miesto administracija nuolat delsė suteikti dokumentus, būtinus pastato tvarkymui. Dar vėliau Profsąjungų rūmus ji bandė iškeisti į kitą nekilnojamąjį turtą, tačiau to taip ir nepadarė.

Taip pat skaitykite:

Tauro kalnas

Sostinės meras neabejoja dėl geriausios Nacionalinei koncertų salei vietos

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuVilniaus miesto meras Remigijus Šimašius atkakliai įrodinėja, kad sostinėje geriausia vieta aukščiausio lygio koncertų salei – Tauro kalnas. Jis pabrėžia, kad vietoj Profsąjungų rūmų įrengus Nacionalinę koncertų salę ir deramai sutvarkius patį kalną, tai taptų patrauklia laisvalaikio vieta ne tik atvykstantiems į renginius, bet ir visiems vilniečiams. Meras nesileidžia į ilgas diskusijas dėl visuomenės […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video