Top Baneris

Profesinės šventės proga miškininkai skaičiuos nuveiktus darbus

2014 rugsėjo 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Rytoj, rugsėjo 20-ąją, iš rudenėjančių miškų šalies miškininkai susirinks pažymėti savo profesinės šventės. Ji vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Nuo 2000-ųjų Miškininko diena kasmet švenčiama trečiąjį rugsėjo šeštadienį. Ši diena – proga miškininkams susiburti draugėn ir įvertinti, kiek paūgėjo jų pasodinti medžiai, aptarti, ką iš miško paėmė ir kiek jam atidavė.

Gausią šalies miškininkų bendruomenę sudaro įvairiose institucijose, įmonėse ar organizacijose dirbantys specialistai. Tai – apie keturis tūkstančius miškininkų, triūsiančių 42 miškų urėdijose. Jie administruoja didžiąją dalį valstybinės reikšmės miškų, suskirstytų į 348 girininkijas. Miškininkų bendruomenei taip pat priklauso mokslo ir mokymo, miškotvarkos, miško apsaugos, selekcijos bei sėklininkystės ir kitose valstybės institucijose, privačiose įmonėse dirbantys miškų ūkio specialistai, privačių miškų savininkų asociacijų nariai.

Lietuvoje miškų plotai kasmet didėja. Dabar miškai užima 33,3 proc. šalies teritorijos. Daugiausia pastangų puoselėjant miškus skiria valstybinių miškų valdytojai – miškų urėdijų darbuotojai. Jie ne tik atkuria, prižiūri ir saugo valstybinės reikšmės miškus, bet ir užtikrina visų šalies miškų bendrą valstybinę priešgaisrinę ir sanitarinę apsaugą, privačių miškų savininkams teikia miško sodinimo paslaugas, juos konsultuoja, o urėdijų medelynai išaugina sodmenis visiems miškams atkurti ir įveisti. Urėdijos daug dėmesio skiria, kad sudarytų kuo geresnes galimybes žmonėms pailsėti miške. Jos įrenginėja naujus pažintinius takus ir poilsiavietes.

Nuolat stiprėja ir privačių miškų sektorius. Šalyje yra 247 tūkstančiai privačių miško savininkų.

Vienas svarbiausių miškininkų uždavinių – toliau didinti šalies miškingumą, įveisiant mišką nenaudojamoje, žemės ūkiui netinkamoje žemėje. Dabar yra intensyviai rengiama Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programa ir sprendžiama, kokiomis priemonėmis ir sąlygomis bus galima pasinaudoti ES parama miškų ir jų ūkio plėtrai. Reikia sudaryti kuo palankesnes galimybes ir užtikrinti, kad ši parama būtų panaudota sėkmingai ir teiktų ilgalaikę naudą. Daugiau dėmesio numatoma skirti miškų infrastruktūros investicijoms, inovatyvių sprendimų skatinimui, naujų šiuolaikinių technologijų diegimui visose daugiafunkcinio miškų ūkio srityse.

AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video