Top Baneris

Paskolos mažajai renovacijai: daugiau lankstumo daugiabučių namų modernizavimui

2019 lapkričio 7 d.
Mažoji renovacija
VIPA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (toliau – VIPA) kviečia bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti paraiškas paskoloms, skirtoms mažosios renovacijos projektų įgyvendinimui finansuoti.

Paskolos finansuojamos iš VIPA kartu su valstybės kapitalo „Ignitis“ grupei priklausančia energijos skirstymo bendrove „Energijos skirstymo operatorius“ įsteigtos komanditinės ūkinės bendrijos „Energijos efektyvumo finansavimo platforma“ (toliau – EEFP), kurios pagrindinis tikslas – Lietuvos Respublikos teritorijoje vykdomų energijos vartojimo efektyvumą didinančių projektų ir priemonių, kurių poveikis yra galutinės energijos suvartojimo mažinimas, įgyvendinimas.

Mažoji renovacija – tai tokie daugiabučių namų atnaujinimo projektai, kurie padeda didinti energijos vartojimo efektyvumą investuojant į vieną ar kelias energijos efektyvumo priemones (pvz. šilumos sistemų atnaujinimas, stogo ar perdangos pastogėje šiltinimas, langai ir t.t.).

„Mes pritariame ir skatiname, kad daugiabučiai namai būtų atnaujinami kompleksiškai, tačiau kai kada renovacijos poreikiai nėra tokie dideli, o neretai gyventojams prireikia neatidėliotinai atlikti kai kuriuos pavienius energinį daugiabučio efektyvumą didinančius remonto darbus. Tai ir buvo vienos iš pagrindinių paskatų sukurti mažosios renovacijos priemonę“, – sakė VIPA Investicijų ir plėtros skyriaus vadovas Justinas Bučys.

Mažosios renovacijos priemonėms nėra skiriama tokia pat valstybės parama, kokia gaunama kompleksiškai modernizuojant daugiabučius. Tačiau vienai priemonei – šilumos sistemos modernizavimui – yra numatyta papildomai teikti iki 30 proc. subsidiją. Likusioms priemonėms, apimančioms energijos efektyvumo didinimą (pvz. stogo ar perdangos pastogėje šiltinimas, langų keitimas, balkonų stiklinimas ir pan), subsidija, mažosios renovacijos apimtyje, nebus taikoma.

Įgyvendinant mažosios renovacijos projektus, pinigai skolinami bendrojo naudojimo objektų administratoriams. Tokiais atvejais administratoriai turi daugiau laisvės veikti, jiems keliami mažesni reikalavimai nei įgyvendinant kompleksinės renovacijos projektus, tačiau jie privalo užtikrinti, kad kiekvieno projekto įgyvendinimui pritartų ne mažiau kaip 55 proc. visų butų ir kitų patalpų savininkų.

Pateikus paraiškas pagal nustatytą tvarką ir gavus teigiamą sprendimą, pareiškėjams suteikiamos paskolos suma negali viršyti 80 proc. kiekvieno projekto investicijų vertės. Likusios 20 proc. sumos užtikrinimu turės pasirūpinti pats administratorius ir/ar gyventojai.

Daugiau informacijos apie kvietimo sąlygas – www.vipa.lt

VIPA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video