Top Baneris

Paskaitų cikle: saugus miestas kriminologės akimis ir paveldo vaidmuo planuojant miestą

2020 kovo 3 d.
AKVA kovo 17 renginys cover
Pasidalykite straipsniu

Kaip sukurti saugų miesto rajoną? Koks kultūros paveldo vaidmuo miesto planavime? Architektūros kokybės vystymo asociacija, finansuojant Lietuvos kultūros tarybai,  UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“, kviečia į antrąjį 2020 metais rengiamo filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ renginį.

Lietuvos vyriausybei paskelbus karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.), AKVA organizuojamo filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ II dalies paskaitos iš kovo 17 d. perkeliamos į gegužės 19 d. (antradienį) 10.00 val. Pasikeitus situacijai, informuosime.

2020 m. kovo 17 d. 10.00 val. vyksiančiose dviejose pakaitose laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ar politikai. Jų metu lektorės gilinsis į jautrias miestui ir jo gyventojams temas: sociologė, soc. m. dr. Maryja Šupa nagrinės temą „Pavojingas rajonas ar saugus rajonas? Miesto erdvių formavimas kriminologės akimis“, o architektė, istorikė, hum. m. dr. Viltė Janušauskaitė aptars „Kultūros paveldo vaidmenį miesto planavime: Historic Urban Landscape koncepcija“.

Maryjos Šupos paskaitoje bus keliami ir aptarti klausimai: kaip miestų fizinė ir socialinė struktūrą susijusi su nusikaltimų skaičiumi ir pobūdžiu? Kas lemia subjektyvius saugumo ir pavojaus pojūčius miesto erdvėse? Kas yra situacinė nusikaltimų kontrolė ir kaip ji veikia? Kaip vietinės bendruomenės reguliuoja elgesį viešosiose erdvėse? Paskaitos tikslas – atsakant į šiuos klausimus, atskleisti sąsajas tarp architektūros, erdvės formavimo ir nusikaltimų.

Pasak Viltės Janušauskaitės, 2011 m. UNESCO priimta Istorinio miesto kraštovaizdžio rekomendacija – kol kas naujausia kultūros paveldo įtraukimo į miesto planavimą prieiga, siekianti integruoti iki šiol egzistavusias pastatytosios aplinkos apsaugos praktikas į platesnius miestų plėtros tikslus įvairiuose kultūriniuose kontekstuose. Ši prieiga atsižvelgia ne tik į esamą fizinę aplinką, tačiau ir į nematerialųjį paveldą, kultūrinę įvairovę, socialinius-ekonominius ir aplinkos veiksnius bei vietinių bendruomenių vertes. Visgi nuo pat jos atsiradimo girdima ir įvairiapusės kritikos – nuo konservatyviųjų paveldosaugos balsų, teigiančių, kad šiuo būdu legitimuojama žalinga plėtra iki susirūpinimo prieigos abstraktumi ir konkrečių priemonių trūkumu. Naujas gyvenimas istoriniuose miestuose – kurlink?

Data: 2020 m. kovo 17 d. 10.00 val.
Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Renginių erdvė (III a.), (Gedimino pr. 51, Vilnius).

Programa:

9.30-10.00 Registracija;

10.00-11.30 „Pavojingas rajonas ar saugus rajonas? Miesto erdvių formavimas kriminologės akimis“ (lekt. sociologė, soc. m. dr. Maryja Šupa);

11.30-12.00 Kavos pertrauka;

12.00-13.30 „Kultūros paveldo vaidmuo miesto planavime: Historic Urban Landscape koncepcija“ (lekt. architektė, istorikė, hum. m. dr. Viltė Janušauskaitė).

Renginys nemokamas. Registracija būtina: http://arch-akva.lt/straipsniai/filmuojamu-paskaitu-ciklo-miesto-formavimas-ir-visuomene-ii-dalis/

Paskaitos bus transliuojamos „YouTube“ kanale (tikslesnė informacija – transliacijos dieną).

Pirmos ciklo dalies (vasario 18 d.) paskaitas galite peržiūrėti čia: https://youtu.be/SKi6fVMDXR8
Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.

7 logo kv2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video