Top Baneris

Parodos „Resta“ lankytojų atokvėpiui –profesionalų sukurta žalioji oazė

2015 balandžio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Apželdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacija parodų ir kongresų centrui „Litexpo“ įrenginėja žaliąją ekspoziciją, kurią pirmieji pamatys tarptautinės statybų ir remonto parodos „Resta“ lankytojai.

„Sukursime mini parką, panaudodami truputį kitokius augalus, ne vien tik tuos, kuriuos esame įpratę matyti. Parodos lankytojai pamatys, kad vienoje erdvėje gali būti derinama labai įvairi augalija. Ši ekspozicija liks ilgesniam laikui ir ja galės grožėtis ne tik „Restos“, bet ir kitų parodų dalyviai bei lankytojai“, – aiškino Apželdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos atstovė Ingrida Vainauskienė.

Atėję į šį nedidelį parką, lankytojai galės pailsėti nuo gausybės informacijos, kurią randa kiekvienoje parodoje. Pasauliniai parodų centrai šitą praktiką, kai sukuriamos žaliosios erdvės tarp paviljonų lankytojams pailsėti, pasak I. Vainauskienės, naudoja plačiai.

Resta5001

Apželdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacija ne tik įkurs žaliąją ekspoziciją, bet ir konsultuos įvairiais apželdinimo klausimais: kaip teisingai turi būti atliekami sodinimo darbai, kokie augalai ir kokia priežiūra jiems reikalinga, kaip teisingai suprojektuoti miestų apželdinimo projektus, kokios apželdinimo tendencijos vyrauja Lietuvoje ir pan.

Kadangi paroda RESTA šiemet akcentuoja „Augančio miesto“ temą, I. Vainauskienė papasakojo, kokios apželdinimo tendencijos šiuo metu vyrauja Lietuvos miestuose.

„Teigti, kad Lietuvoje vyrauja viena apželdinimo tendencija, negalima. Pastaruoju metu pastebima ryški tendencija, kad mažesni Lietuvos miesteliai intensyviai tvarkosi ir gražinasi savo aplinką: tvarkosi miesto aikštes, gatves, parkus. Tai labai pagirtina ir sveikintina, tačiau vis dėlto pasigendama daugiau įvairovės. Šiandien jau neužtenka, kad žaliosiose miesto erdvėse būtų padėtas akmuo, pastatytas suoliukas ar nutiestas takas“, – įsitikinusi I. Vainauskienė. Pašnekovė pasakojo, kad miestuose dažniausiai vis dar sodinami tradiciniai augalai, pavyzdžiui, liepos, klevai, kaštonai, nors miesto žaliosioms erdvėms galima surasti daugiau įvairesnių ir gražesnių sprendimų, drąsiai naudoti augalų įvairovę.

Kaip teigia I. Vainauskienė, sparčiai besitvarkantys miestai ir rodomas gražus pavyzdys užkrečia ne tik profesionalius šios srities specialistus, mėgėjus sodininkus, bet ir daugiabučių namų gyventojus, kurie nori užsiauginti žydinčią gėlę, nelepų prieskoninį ar vaistinį augalą paprasčiausiomis namų sąlygomis. Tačiau tik  nedaugelis, kurie namų erdvėse augina įvairią augmeniją, žino, kaip teisingai atrinkti augalą pagal esamą erdvę, kaip augalui atrasti tinkamą augimo vietą, kaip jį tręšti, laistyti, prižiūrėti. „Jeigu negalite pasisodinti didesnių augalų, tuomet sodinkite vienmetes gėles – tai būtų geriausias sprendimas, nes jos visą vasarą žydi. Taip pat galima auginti prieskonius ir vaistinius augalus. Terasos ar balkono sieneles galima papuošti įvairiais vijokliniais augalais“, – pataria I. Vainauskienė.

Atsakymus į visus rūpimus klausimus aplinkos puoselėtojai galės rasti statybų ir remonto parodoje „Resta“, kurioje lankytojai ne tik susipažins su apželdinimo tendencijomis miestuose, bet galės apsilankyti sodinukų mugėje, įsigyti augalų tiek didesnėms, tiek mažesnėms erdvėms, balkonams, terasoms.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video