Top Baneris

PAROC akmens vata išlieka sausa net ir labai drėgnoje aplinkoje

2019 gegužės 8 d.
PAROC, akmens vata
Pasidalykite straipsniu

Pastatas yra veikiamas drėgmės ne tik statybos metu bet visą savo gyvavimo laikotarpį. „Matoma“ bendroji drėgmė tampa dažniausia ir plačiausiai pasitaikančia su drėgme susijusių problemų pastatuose priežastimi. Tačiau yra ir kitos drėgmės formos, tokios formos, kurios veikia pastatą visu eksploatavimo laikotarpiu ir yra „nematomos“. Tai – konvekcinė, difuzinė ir kapiliarinė drėgmė. Būtent dėl jų dažnai susiduriame su drėgmės problemomis jau eksploatuojamuose pastatuose: pratekantys stogai, pažeistos sienos, trupantis pamatų tinko sluoksnis, atsiradęs pelėsis ir pan. Teisingai suprojektavus pastato konstrukcijas „nematomą“ drėgmę galima suvaldyti ir išvengti jos keliamų bėdų.

Bendrosios drėgmės pirminis šaltinis yra pastato išorėje ir yra susijęs su klimatu (pvz., lietus ar sniegas) arba žeme (pvz., gruntiniu vandeniu). Tokios drėgmės mes negalime išvengti, tačiau žmonija jau seniai išmoko kaip nuo jos apsisaugoti. Pavyzdžiui – įrengiame vandeniui nelaidžią stogo dangą arba sienos apdailą. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog dar yra ir taip vadinama statybinė drėgmė. Statybinė drėgmė yra perteklinė drėgmė, patekusi į statybinę medžiagą jos gamybos, sandėliavimo arba montavimo metu. Ji turėtų išdžiūti arba išgaruoti dar statybos metu arba jau naudojant pastatą.

Drėgmės kontrolė yra esminė pastato projekto dalis, o projektavimo taisyklės gana paprastos: pirmiausia, tai užtikrinti, kad drėgmė nepatektų į konstrukcijų vidų, o antra, tai parinkti medžiagas taip, kad konstrukcijose esanti drėgmė galėtų lengvai išdžiūti. Štai čia labai daug kas priklauso nuo medžiagų iš kurių statome pastatą ir jų savybių.

Suomijos techninių tyrimų centre VTT atliktas išsamus šilumos izoliacinių medžiagų tyrimas parodė, kad izoliacinių medžiagų drėgminės savybės ženkliai skiriasi. Išbandžius visą eilę įvairių izoliacinių medžiagų buvo nustatyta, kad jos skirtingai elgiasi drėgnoje aplinkoje. PAROC akmens vata išlieka sausa net ir labai drėgnoje aplinkoje – esant net 98 % aplinkos oro drėgniui.

Be to, PAROC akmens vata neįgeria vandens, greitai išdžiūsta, yra atspari kapiliarinei drėgmei, yra atvira difuzijai, t. y. leidžia gretimoms konstrukcijoms džiūti abiem kryptimis, ir nepelija.

Apibendrintus tyrimų rezultatus ir patarimus kaip projektuoti pastatų atitvaras, norint išvengti neigiamo drėgmės poveikio pastatams, rasite PAROC internetinėje svetainėje rubrikoje „Drėgmei atspari izoliacija“.

Daugiau informacijos rasite www.paroc.lt tinklapyje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video