Statybos paslaugų bendrovė „Gilesta“, novatoriškus sprendimus ir pažangias technologijas nuolat derinanti su kliento poreikiais ir aukšta darbų kokybe, savo veiklą statybos sektoriuje sėkmingai vysto nuo 2011 metų. Bendrovės įgyvendintų gyvenamųjų namų, daugiabučių, komercinių ir pramoninių statinių sąrašo viršūnėje puikuojasi naujausias objektas – Benedikto turgus.
Iššūkiai – trumpas terminas ir greiti pokyčiai
Statybų bendrovė „Gilesta“ Benedikto turgaus projekte atliko generalinio rangovo darbus. Bendrovės direktorius Romas Paliulis pasakoja, kad turgaus statybos projektas buvo nemažas iššūkis. Projekto darbus sunkino tai, kad jiems buvo skirtas labai trumpas terminas – vos devyni mėnesiai. „Kiekvieną mėnesį laikas spaudė vis labiau, turėjome derintis prie parinktų medžiagų tiekimo terminų, o jei terminas būdavo netinkamas, koreguodavome sprendimus ar parinkdavome kitas medžiagas“, – kalbėjo vadovas.
R. Paliulis pasakojo, kad, pasirašant sutartį su užsakovu, buvo suderinta tik pirmojo etapo darbų sąmata (iš viso buvo numatyti penki etapai), nes užsakovas tuo metu dar nebuvo apsisprendęs dėl vidaus suplanavimo ir apdailos. Todėl, vykstant projektavimui ir statybos metu, teko nuolatos operatyviai reaguoti į gausius projektuotojų ir užsakovo pateiktus pakeitimus ir naujus projekto sprendimus. Didžiąją dalį bendrų statybinių, elektros instaliacijos, sklypo tvarkymo darbų bendrovė atliko savo jėgomis, o vidaus inžinerinių tinklų įrengimo darbus patikėjo savo partneriams – subrangovams.
Anot R. Paliulio, daugeliui, išgirdus apie turgaus statybą, ko gero, pirmas į galvą atėjęs vaizdinys – niekuo neišsiskiriantis pastatas su viena bendra patalpa ir gausia maisto pasiūla. O iš tikrųjų šiame projekte užsakovas labai daug investavo į gana brangius ir architektūriškai turtingus sprendimus. „Kalvių darbo kolonos ir lempų gaubtai, brangios vidaus apdailos plytelės, daugybė šviestuvų, vidaus inžinerinės sistemos, šildymas, vėdinimas, papildoma oro tiekimo kamera, gartraukiai, kondicionavimas, vaizdo stebėjimas, garso sistema ir kita“, – turgaus statiniui parinktus elementus ir įrenginius vardijo pašnekovas.
„Iš esmės nekeistume nieko“
Su dalimi projekte įgyvendintų technologijų „Gilesta“ susidūrė pirmą kartą. Viena jų – tai lietaus vandens kanalizacijos surinkimas ir nusodinimas teritorijoje įrengtoje infiltracinėje talpykloje. Tokia technologija, įrengiant po žeme talpyklą, į kurią patenka vanduo nuo stogo ir iš stovėjimo aikštelės, įgyvendinama, kai nėra galimybės lietaus kanalizacijos prijungti prie centrinės sistemos, taip pat kai teritorijos gruntas smėlingas.
Dar viena technologija, kurią įmonė pritaikė pirmą kartą, yra turguje įdiegta išmanioji pastato valdymo sistema, leidžianti viename įrenginyje matyti ir vieno mygtuko paspaudimu reguliuoti pastato inžinerinių tinklų veikimą: šildymą, vėdinimą, kondicionavimą, apšvietimą, nuomininkų apskaitų nuskaitymą ir kt.
R. Paliulio teigimu, jiems buvo neįprasta ir vidaus apdailos įrengimo technologija – objekte teko derinti daugybę skirtingų spalvų, raštų ir matmenų, nuo labai mažyčių iki gana didelių, plytelių.
„Gilestos“ vadovas džiaugiasi galėjęs kartu su savo komanda prisidėti prie unikalaus objekto įgyvendinimo ir teigia esantis patenkintas galutiniu rezultatu bei tikisi, kad šis nestandartinis projektas taps jų bendrovės vizitine kortele. „Manau, jei dar kartą statytumėme tokį patį pastatą, tikrai rastumėme, ką galėtume atlikti efektyviau – šiek tiek geriau ir greičiau, kaip ir atliekant bet kurį darbą antrą kartą. Bet iš esmės nekeistume nieko“, – įgyvendinto projekto sėkme neabejoja vadovas.
Paklausus apie „Gilestos“ atliktų darbų kokybę projekto užsakovo, jo atstovas teigė, kad jiems patiko ne tik komandos laiku atlikti kokybiški, organizuoti darbai, bet ir geras jų požiūris į klientą, pati darbo kultūra. „Jie – orientuoti, įsiklausantys į kliento poreikius. Operatyviai reaguoja ir nesukelia problemų jas sprendžiant“, – teigė atstovas.
RĖMĖJO TURINYS