Top Baneris

Naudojant alternatyvius energijos šaltinius būsto šildymui raginama nepamiršti vienos taisyklės

2019 liepos 2 d.
šildymo sistemos
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Brangstant tradicinėms kuro rūšims daugybė namus besistatančių žmonių vis dažniau svarsto jų šildymui panaudoti alternatyvius energijos šaltinius. Tai – ir saulės, ir geoterminė energija. Tiesa, ekspertai kalba ir apie naujesnes, vis labiau populiarėjančias priemones namų šildymui bei primena apie itin svarbią namo išorinių atitvarų šilumos izoliaciją.

„Pastaraisiais metais namus besistatantys žmonės turi prabangą rinktis iš daugybės įvairiausių atsinaujinančių energijos šaltinių – biokuro, geoterminės ir saulės energijos. Ji padeda ne tik itin sumažinti išlaidas šildymui, bet ir prisidėti prie ekologijos. O itin plati jų pasiūla padeda išsirinkti labiau tinkantį variantą ir gauti daugiausiai naudos“, – akcentuoja bendrovės ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Šilumos sistemų specialistai siūlo dėmesį atkreipti į šilumos siurblius oras-oras, kurie yra ekologiški ir ekonomiškai efektyvūs. Siurblys oras-oras ima šilumą iš šaltesnio aplinkos oro, perduoda jį į vidinį šilumos siurblio bloką, iš kurio surinkta šiluma perduodama patalpos orui. Svarbu tai, kad šie siurbliai pasižymi pigiausiu ir paprasčiausiu įrengimu.

Populiarėja ir oras-vanduo šilumos siurbliai, kurie yra skirti patalpų šildymui naudojantis radiatoriais ar grindine šildymo sistema. Taip pat – buitinio karšto vandens ruošimui, panaudojant lauko ore esančią energiją.

„Svarbu ne tik, kad tai ekologiška ir aplinką tausojanti sistema, bet ir tai, kad oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti diegiami įvairiausio ploto ar išplanavimo namuose, šiai sistemai nėra svarbi vidinio įrenginio sumontavimo vieta“, – teigia šildymo sistemų bei saulės kolektorių montavimu bei prekyba užsiimančios UAB „Artrasas“, žinomos ir prekės ženklu „Saulės broliai“, direktorius Arūnas Rimkus.

Specialistas ne veltui akcentuoja šių siurblių įrengimą, mat tai nereikalauja specialaus projekto: skirtingai nei geoterminiams siurbliams, šiuo atveju nereikia įrenginėti gręžinių. Taip pat jie yra paprasčiau įrengiami už saulės elektrines, nes išvengiama nepatogių montavimo situacijų.

„Dažnai klientai klausia, koks sprendimas vis tik yra pigesnis: su atskira karšto vandens talpa ar integruotas modelis? Nors pats integruoto varianto montavimas yra kiek paprastesnis ir pigesnis, tačiau visumoje pilnas sprendimas būna kiek brangesnis, nes visa įranga gaunama iš vieno gamintojo“, – tvirtina „Artrasas“ vadovas.

Tiesa, dažną žmogų atbaido kainos ir laiko niuansai – oras-vanduo sistemos įrengimas užtrunka ilgiau ir kainuoja kiek daugiau nei oras-oras sistemos. Tačiau šildymo sistemų specialistas siūlo geriau sumokėti šiek tiek daugiau ir vėliau džiaugtis dar mažesnėmis išlaidomis šildymui.

„Investavę didesnę sumą dabar galite sutaupyti ateityje, nes karšto vandens ruošimo sąnaudos itin sumažės su šilumos siurbliu oras-vanduo, negu ruošiant vandenį atskirai elektriniu boileriu“, – pasakoja A. Rimkus.

Tačiau tam, kad būtų pasiekti geriausi taupaus ir energiškai efektyvaus namo rodikliai, patariama nepamiršti ir tinkamo namų apšiltinimo, tam itin gerai pasitarnauja izoliacinio sluoksnio iš akmens vatos, kaip natūralios kilmės, nedegios, ilgaamžės medžiagos įrengimas. Jis itin yra svarbus, nes neleidžia šilumai skverbtis per konstrukcijas.

„Kad ir kokia inovatyvi ir mažai resursų reikalaujanti šildymo sistema būtų įrengta būste, tačiau geriausi rezultatai gali būti pasiekti tik tinkamai ir kokybiškai apšildžius namą. Tuomet per išorines atitvaras bus prarandama mažiau šilumos ir užtikrinama didesnė gerovė bei komfortas namuose. Itin svarbu ir tai, kad šildymui pasirinkus atsinaujinančius energijos išteklius, o namo apšiltinimui – akmens vatos gaminius, turėsite energiškai efektyvius bei aplinkai draugiškus namus“, – pataria A. Buska.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video