Top Baneris

Modernizavimo sėkmė – patikimi sprendimai

2015 vasario 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Statybų srities specialistai pabrėžia, kad daugiabučių atnaujinimo ir gerinimo sėkmė priklauso nuo gero projektavimo, pasirinktų medžiagų ir darbų kokybės. Taip pat patariama daugiau dėmesio skirti projektuotojų darbui, o renkantis šiltinamąsias medžiagas pasikliauti ne susiklosčiusiais mitais, bet specialistų patarimais, taip sutaupant ir laiko, ir lėšų.

Daugiau dėmesio projektavimui

Bendrovė „Renovacijos konsultacijos“ rūpinasi energijos naudojimo efektyvumo didinimo pastatuose reikalais. Jos direktorius Renatas Zinkevičius teigia pastebintis, kad daugiabučių gyventojų požiūris į atnaujinamus būstus keičiasi – vis dažniau pirmenybė teikiama medžiagų ir atliekamų darbų kokybei, taigi įsiklausoma į kvalifikuotų specialistų patarimus bei rekomendacijas.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) prezidentas Kęstutis Kurlys atkreipė dėmesį, kad modernizuojant daugiabučius privalu naudoti Lietuvoje įteisintas ir sertifikuotas medžiagas, laikytis gamintojų parengtų rekomendacijų bei taisyklių.

„Pasirenkant medžiagas būtinai turi patarti specialistai, ir taip dažniausiai būna, nes laikantis normatyvinių reikalavimų visų pirma rengiama projektinė dokumentacija, ji tikrinama, išduodamas statybą leidžiantis dokumentas. Svarbi ir projektuotojų kvalifikacija, kad jie maksimaliai kokybiškai ir ekonomiškai suprojektuotų modernizavimo darbus, patartų gyventojams, nes kartais šie, neturėdami pakankamai žinių ir patirties, gali pridaryti klaidų. Mano nuomone, ir investicinį projektą turėtų rengti kvalifikuoti projektuotojai, vėliau pradinius sprendinius galintys įgyvendinti galutiniame modernizavimo projekte“, – sakė K. Kurlys.

Bendrovės „Skraida“ direktorius Saulius Skrodenis linkęs pritarti – namo galutinio atnaujinimo sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo projektuotojų ir jų parinktų sprendinių.

Statybų darbus privalu patikėti tinkamai apmokytiems, atestuotiems, išmanantiems technologinius reikalavimus, jaučiantiems atsakomybę už savo darbą specialistams. „Jeigu vadovaujantys statybos rangovo darbuotojai nekontroliuoja savo specialistų, nereikalauja atsakomybės ir kokybės, modernizacija nebus sėkminga“, – sakė LSIS prezidentas K. Kurlys.

Polistireninis putplastis – ir vėdinamiesiems fasadams

K. Kurlio teigimu, Lietuvoje daugiabučių namų fasadams šiltinti ir apdailai dažniausiai pasirenkamos vėdinamosios arba tinkuojamosios fasadų šiltinimo sistemos. Polistireninis putplastis dėl savo gerų mechaninių ir termoizoliacinių ypatybių ilgą laiką naudotas įrengiant būtent tinkuojamąsias fasadų šiltinimo sistemas, o tai kai kuriais atvejais ribojo fasadų apdailos tipų įvairovę bei architektūrinę išraišką. Pastaruoju metu polistireninis putplastis, laikantis gamintojų rekomendacijų, pradėtas naudoti ir ventiliuojamosioms fasadų šiltinimo sistemoms.

Lietuvoje ventiliuojamosioms sistemoms polistireninis putplastis iki pastarųjų metų nenaudotas dėl labai paprastos priežasties – nebuvo atlikta reikiamų bandymų. Tačiau tokie eksperimentiniai tyrimai jau atlikti – nustatyta, kad ši šiltinimo medžiaga gali būti naudojama ventiliuojamosioms sistemoms ir atitinka visus reikalavimus.

Tinkuojamąsias fasadų šiltinimo sistemas palyginus su ventiliuojamosiomis, kurioms naudojamas polistireninis putplastis, pastarosios turi tam tikrų pranašumų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video