Top Baneris

Mobilieji telefonai ir prietaisų žudymo įpročiai

2022 birželio 21 d.
Išmanusis telefonas namie
Shutterstock nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kasdien naudojame daugybę išmaniųjų įrenginių, kiekvienas turime savo naudojimo įpročius, tačiau tam, kad įrenginys mums tarnautų ilgiau, į kai kuriuos įpročius verta atkreipti dėmesį ir net jų atsikratyti.

Dažniausia priežastis, dėl kurios mobilieji telefonai patenka į aptarnavimo centrą, yra mechaniniai pažeidimai. Neįmanoma nuspėti, ar įrenginys nukris, o dėl tokio nerangumo dažniausiai sudūžta  ekranas, skyla korpusas arba iš rikiuotės išeina telefono viduje esantys komponentai. Siekiant sumažinti žalos riziką, rekomenduojama nedelsiant įsigyti apsauginį stiklą ir apsauginį dėklą. Tai neapsaugos Jūsų įrenginio nuo kritimo, tačiau sumažins galimas pasekmes – pagal serviso specialistų patirtį apsauginis stiklas įrenginio ekraną apsaugo 15-20 proc. atvejų.

Naudotis išmaniuoju telefonu vonioje, ypač įkraunant įrenginį, yra tiesiog pavojinga – ne tik įrenginiui, bet ir gyvybei. Drėgmė yra antras veiksnys, turintis įtakos įrenginiui. Lietaus lašai, netyčia išsiliejusi kava ar vanduo – net ir nedidelis drėgmės kiekis gali turėti lemiamos įtakos. Remontų dėl drėgmės apimtys ir kaina būna gana dideli. Žiemą mobilieji telefonai dažnai įkrenta į sniego pusnį, kas taip pat kenkia įrenginiui.

shutterstock 1079627714
Shutterstock nuotr.

Daugelis žmonių palieka telefoną įkrauti per naktį, nekreipdami dėmesio į įkrovimo lygį, o tai kenkia baterijai. Tačiau kai kurie mobilieji telefonai turi specialią apsaugą: kai baterija visiškai įkraunama, krovimas tiesiog nutraukiamas. Daugelis vis dar mano, kad naujus mobiliuosius telefonus reikia visiškai iškrauti ir įkrauti 2–3 kartus, tačiau šis būdas neveikia su ličio jonų baterijomis. Todėl nėra prasmės iškrauti šiuolaikinius išmaniuosius telefonus, tai neturės įtakos akumuliatoriaus talpos padidėjimui.

Išmaniesiems telefonams pakenkti gali ir temperatūros svyravimai, pavyzdžiui, palikus telefoną šaltą naktį automobilyje, ličio jonų baterija praras dalį savo įkrovos. Taip pat vasarą nelaikykite išmaniojo telefono ant tiesioginių saulės spindulių, nes karštis gali pakenkti įrenginio lustams, o tai savo ruožtu gali pabloginti vaizdą, o blogiausiu atvejo telefonas net neveiks.

shutterstock 1711041175 1

Dažnai, kai „pakimba“ mobilieji telefonai, vartotojai bando patys išspręsti problemą keisdami nustatymus ir atkurdami gamyklinius parametrus. Arba, skaitant forumus, įdiegiamos nepatvirtintos programos ir taip sukčiams suteikiama prieiga prie asmeninės informacijos. Išmaniųjų telefonų naudotojams rekomenduojama programas diegti tik iš „Google Play“ ar „App Store“, naudoti antivirusinę programinę įrangą. Gali būti, kad vartotojas nevisiškai supranta, ką daro, ir gali pasidalinti savo asmenine informacija tik dėl savo nežinojimo.

Taigi, jei norite, kad telefonas tarnautų ilgiau, išvengtumėte galimų pavojų, nesineškite įrenginio į vonią, paplūdimyje saugokite nuo saulės, smėlio ir vandens, nepalikite jo automobilyje, programėles diekite tik iš oficialių programėlių parduotuvių ir apsaugokite įrenginį nuo mechaninių pažeidimų apsauginiu dėklu ir stiklu.

Platus priedų asortimentas išmaniesiems telefonams, taip pat mobiliesiems telefonams yra RDE.LT internetinėje parduotuvėje, kurioje kiekvienas gali išsirinkti sau patinkančią prekę, išsirinkdamas ją pagal norimas savybes.

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video