Top Baneris

„Mes apgailestaujame ir smerkiame Rusijos invaziją į Ukrainą“, – sako Normanas Fosteris (1)

2022 kovo 10 d.
russiaTik SA
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Didžiosios Britanijos architektų studija „Foster + Partners“ bei konsultuojanti įmonė „Turner & Townsend“ tapo naujausiomis kompanijomis, paskelbusiomis apie pasitraukimą iš visų turimų projektų Rusijoje po šios šalies invazijos į Ukrainą.

„Apgailestaujame dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir dėl to sustabdėme visų savo projektų Rusijoje darbą“, – sakė „Foster + Partners“ įkūrėjas Normanas Fosteris.

„Foster + Partners” studija, kuri yra didžiausia Didžiojoje Britanijoje, vykdė du projektus Rusijoje. Jos pasitraukimas buvo paskelbtas po to, kai kiti didieji kolegos, tokie kaip „David Chipperfield Architects“ ir „Zaha Hadid Architects“ praėjusią savaitę sustabdė darbą Rusijoje.

„Turner & Townsend“ valdybos pirmininkas Vincentas Clancy šių metų kovo 8d. paskelbė: „Mūsų komanda Rusijoje daugelį metų buvo svarbi mūsų verslo dalis. Jie dirba kartu su mūsų kolegomis visame pasaulyje, pirmiausia aptarnaujančiais tarptautines organizacijas. Todėl su dideliu liūdesiu priėmėme sprendimą sustabdyti veiklą Rusijoje ir pradėti visiško pasitraukimo iš rinkos procesą, kuris įsigalioja nuo šiandien.“

Untitled

Ši invazija yra „prieš kiekvieną mūsų vertybę“

Šveicarijos studija „Herzog & de Meuron“ jau prieš kelias dienas paskelbė, kad nustos dirbti Rusijoje po vasario 24 d. prasidėjusios invazijos į Ukrainą.

„Invazija į Ukrainą ir smurtiniai Putino bei Rusijos vyriausybės veiksmai prieštarauja kiekvienai vertybei, kuriomis vadovaujamies, kaip tarptautiniu bendradarbiavimu grįsta praktika“, – teigė studija. „Todėl „Herzog & de Meuron“ nusprendė sustabdyti visus Rusijoje vykdomus projektus“.

Iki šiol „Herzog & de Meuron“ įgyvendino daugybę projektų Rusijoje, įskaitant naujausią – du daugiabučius ant polių, kurie yra apleistos alaus daryklos Maskvoje pertvarkymo dalis. Didžiosios Britanijos ir Šveicarijos studijos prisijungė prie vis daugiau architektų, dizainerių ir kultūros institucijų, išreikšdamos solidarumą su Ukraina.

„Mes solidarizuojamės su Ukrainos žmonėmis, taip pat su Rusijos piliečiais, kurie pasisko prieš šiuos smurtinius veiksmus“, – sakė studija. „Kaip daugiau nei 40 skirtingų tautybių bendrovė ir bendruomenė, rūpinamės savo kolegomis  tiek iš Ukrainos, tiek iš Rusijos, palaikome juos šios precedento neturinčios krizės metu“, – tęsiama pranešime. „Mes ir toliau tikimės, kad taika šiame regione gali būti atkurta kuo greičiau.“

„Karas nuvertina pačią architekto ir urbanisto veiklos esmę“

Reaguodama į invaziją, „Ukrainos Nacionalinė Architektų Sąjunga“ paragino „Tarptautinę Architektų Sąjungą“ pašalinti „Rusijos Architektų Sąjungą“ iš organizacijos. Praėjusią savaitę daugiau nei 6500 Rusijos architektų pasirašė atvirą laišką, kuriame teigė, kad invazija į Ukrainą jiems yra „nepriimtina“ ir „reikalauja nedelsiant nutraukti smurtinį karą.“

Architektūros žurnalo „Project Russia“ internete paskelbtame laiške smerkiamas tebesitęsiantis Rusijos puolimas prieš Ukrainą, prasidėjęs anksti vasario 24 d. „Mes, Rusijos architektai ir urbanistai, manome, kad Rusijos kariuomenės invazija į Ukrainos teritoriją yra nepriimtina“, – teigiama laiške. „Politinės problemos turi būti sprendžiamos išimtinai taikiomis priemonėmis! Karas negali būti XXI amžiaus politikos instrumentas.”

„Karas nuvertina pačią architekto ir urbanisto veiklos esmę, kad ir kokioje šalyje jie būtų. Tai pažeidžia žmonių teisę į gyvybę, saugumą, patogią ir sveiką aplinką – visas vertybes, kurios glūdi mūsų profesijos šerdyje“, – rašoma laiške, kurį gavo „Dezeen“ portalas. „Kaimynų pagarbos negalima laimėti jėga ar sunaikinimu. Ją galima užsitarnauti gerinant savo šalį, savo namus. Karui ne!”

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • vytautas Žaunieravičius IĮ" VZAPSAUGA"

    2022-03-10, 14:36  

    Palaikau, prisidedu kuo galiu. reikes pagalbos , kreipkitės.

Rekomenduojami video