Top Baneris

Medžių lajų takui – tarptautinis pripažinimas

2016 sausio 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke – vienas iš 5 finalininkų  Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) organizuojamuose apdovanojimuose turizmo inovacijų srityje, skelbia Aplinkos ministerija.

Medžių lajų takas, kaip išskirtinis turizmo objektas, išsamiai pristatytas PTO  tinklapyje. Sausio 18 dieną Madride vyks iškilmingas turizmo inovacijos projektų pristatymas, o sausio 20-ąją  – PTO apdovanojimų ceremonija. Medžių lajų tako projektą pristatys Anykščių regioninio parko direkcijos vadovas Kęstutis Šerepka.

Lietuva dar 2003 metais tapo PTO nare. Organizacijos misija – propaguoti ir plėtoti turizmą, kaip svarbią priemonę, skatinančią taiką ir supratimą, ekonominę plėtrą bei tarptautinę prekybą. Organizacija palaiko ryšius su atitinkamomis Jungtinių Tautų institucijomis, bendradarbiauja vykdant Jungtinių Tautų plėtros programas, dalyvauja Jungtinių Tautų Organizacijos veikloje.

Medžių lajų tako Anykščių regioniniame parke idėją inicijavo ir jo pastatymą organizavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Tai buvo drąsi idėja, bet projektas pasiteisino. Tą įrodo lankytojų srautai, populiarumas žiniasklaidoje bei oficialūs įvertinimai.

Sensacija buvo ir tai, kad šis medžių lajų takas – pirmasis Baltijos šalyse ir pirmasis Rytų Europoje. Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje.

Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono – Aukštaitijos – tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų. Medžių lajų tako informacinis centras nepriekaištingai integruotas į aplinką. Stogas įkomponuotas į šlaitą, apaugintas žole.

Įgyvendinus Europos Sąjungos lėšomis finansuotą projektą, Lietuvoje atsirado vienintelė vieta, kur į tokį aukštį gali pakilti neįgalieji. Apžvalgos bokšte įrengti keltuvai.

Lajų takui parinkta ypatinga vieta – Anykščių šilelis. Šis Lietuvos miškas yra apdainuotas garsaus Lietuvos poeto Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. Netoli įėjimo į medžių lajų taką stūkso įspūdingas Puntuko akmuo. Lankytojai įvairiais metų laikais gali stebėti besikeičiančią gamtą ties medžių viršūnėmis, o pakilę aukščiau – stebėti užburiančias kraštovaizdžio panoramas. Galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, informaciniuose stenduose susipažinti su šilelio gamtos vertybėmis, pasigrožėti Šventosios upės vingiais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video