Top Baneris

LMTA studijų miestelio statybose iškeltas vainikas

2023 vasario 14 d.
01 LMTA studijų miestelio vainiko iškėlimas c Šviesiau tamsiau nuotr.
„Šviesiau tamsiau“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelio darbai artėja prie pabaigos. Vasario 10 d. Olandų gatvėje Vilniuje vykstančiose statybose iškeltas vainikas, simbolizuojantis pastatų laikomųjų konstrukcijų statybų pabaigą. Vainikas iškeltas virš Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko pastatų, informuojama pranešime žiniasklaidai.

LMTA įgyvendina investicinį projektą „LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje sukūrimas“. Projekto metu planuojama pastatyti 8 pastatų Studijų miestelio kompleksą, skirtą muzikos, teatro, kino, šokio meno sričių studijoms, tyrimams ir kūrybai.

Naujai statomame LMTA Studijų miestelyje, virš pirmųjų pastatų – Teatro ir kino fakulteto (TKF) bei Mažojo salių bloko (MSB) vasario 10 d. iškeltas vainikas. Šis vainikas simbolizuoja TKF ir MSB laikomųjų konstrukcijų statybų pabaigą. Toliau tęsiami darbai statinių viduje (vamzdžių, elektros instaliacijos tiesimas, apdaila ir kt.).

Įkurtuves planuojama švęsti šių metų rudenį. LMTA Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko durys atsivers ne tik Akademijos studentams, dėstytojams bet ir plačiajai visuomenei, Vilniaus miestui. Tai bus unikalios erdvės, pirmą kartą Lietuvos istorijoje suprojektuotos ir statomos profesionalaus teatro, kino ir šokio meno studijoms. Tikimasi, kad naujoji meno studijų erdvė suteiks daugiau galimybių vilniečiams ir miesto svečiams susipažinti su LMTA studentų ir dėstytojų statomais teatro ir šokio spektakliais, dalyvauti filmų peržiūrose ir kituose meno ir tyrimų renginiuose.

Pasak LMTA rektorės doc. dr. Juditos Žukienės: „Šiuo metu pradeda materializuotis ilgai puoselėta Akademijos bendruomenės svajonė. Tikiuosi, kad ji taps traukos centru norintiems studijuoti, dalytis patirtimi ir kurti,  o moderni infrastruktūra skatins kūrybines inovacijas.“

LMTA Studijų miestelio TKF ir MSB pastatų statybas vykdo generalinis rangovas UAB „Infes“. Pasak generalinio statybos rangovo projektų direktoriaus Martyno Valančiaus: „Iškeltas vainikas pažymi vieno iš statybos etapų pabaigą ir pagerbia žmonių darbą. Smagu, kad itin gilias šaknis turinti tradicija yra puoselėjama iki šios dienos.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video