Buvusio „Lietuvos“ kino teatro teritorijoje baigiami griovimo darbai. Modernaus meno centro (MMC) statybas planuojama pradėti kitą mėnesį. Statybų finišas numatytas 2018 m. antrą ketvirtį.
MMC projekto autoriai – tarptautinė architektų įmonė „Studio Libeskind“ ir Lietuvos architektų komanda „Do architects“. Projekto planavimo, projektavimo ir statybų valdytojai – inžinerinio konsultavimo įmonė „Baltic Engineers“, projekto rangovas – „Naresta“.
Naujajame 3 tūkst. kv. m ploto pastate MMC Lietuvos ir užsienio meno gerbėjams bus pristatoma išskirtinė Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960 metų ligi šių dienų. Investicija į muziejaus pastatą turėtų siekti apie 5 mln. eurų.
Muziejaus pastato projekto idėja – stačiakampiame tūryje atsirandantis įkirtimas, tarsi simboliški kultūros vartai, jungiantys senąjį miestą su pastato vidumi ir jame esančia kolekcija. Tiesių linijų pastato fasadas bus padengtas šviesaus, grublėto betono plokštėmis. Vidinis kiemelis įstrižai perskros visą pastatą nuo vieno kampo iki kito. Jo akcentu taps ryškūs laiptai, jungiantys muziejaus vidaus erdves su miestu ir aikšte, bei kylantys į apželdintą skulptūrų terasą.
Didelio ekspresyvaus vidinio kiemo įterpimas į stačiakampių formų pastato tūrį leidžia architektams atverti visą pastatą, įstiklinant jį nuo lubų iki žemės ir pripildant erdves natūralios dienos šviesos. Pietinėje pusėje šviesa į ekspozicijų sales bus reguliuojama penkių metrų konsole, kuri šilčiausiais vasaros mėnesiais mes natūralų šešėlį.
Atviro plano galerijų erdvėms skirta net 1000 kv. m plotas. Jose tilps nuolatinė ir laikinos muziejaus kolekcijos.
Modernaus meno centras – tai Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva 2009 m. įsteigta viešoji įstaiga, šiuo metu veikianti kaip muziejus be sienų. MMC tikslas – sukaupti Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekciją ir padaryti ją prieinamą tiek Lietuvos, tiek užsienio meno mylėtojams.
MMC yra įgyvendinęs „Literatų sienos“ ir „Vilniaus kalbančių skulptūrų“ projektus, surengęs daugiau kaip 30 dailės parodų, išleidęs 24 vaikams ir suaugusiems skirtus edukacinius meno leidinius bei kultūrinius gidus „Vilniaus skulptūrų kelias“ ir „Literatų gatvė“, taip pat aktyviai įsitraukia į kultūros istorijos tyrinėjimus.