Lietuva siekia tapti regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva siekia tapti regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

IKT kompetencijų centras
VGTU nuotr.

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų (IKT) kompetencijų centrą, kuriame bus kuriami produktai ir paslaugos išmaniam gyvenimui. Laukiama apie 20 milijonų eurų investicijų, kurios, pasak projekto autorių, bus skirtos ne infrastruktūrai, o žmogiškųjų išteklių pritraukimui ir produktų vystymui.

IKT kompetencijų centras (projektinis pavadinimas – „InnoITeam“) vienys lietuvių ir švedų tyrėjų kompetencijas ir gerąją patirtį: Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) ir Kauno technologijos universitetą (KTU), Linkopingo universitetą (Švedija) ir Švedijos interaktyvių IKT tyrimų institutą RISE. Linkopingo universitetas patenka tarp 2 proc. geriausiųjų pasaulio aukštųjų mokyklų pagal prestižinius reitingus, o RISE interaktyvių tyrimų institute kuriami produktai remiasi inovatyvių vartotojų sąsajų sprendimais. Unikaliomis kompetencijomis šios mokslo įstaigos papildo Lietuvos tyrėjų sukauptą patirtį ir žinias.

„Paslaugų ir produktų kūrimas išnaudojant turimas aukštas Lietuvos universitetų tyrėjų kompetencijas yra pagrindinis naujojo kompetencijų centro uždavinys. Kibernetinis saugumas, didžiųjų duomenų apdorojimas, produktų komercializavimas yra sritys, kuriose jau bendradarbiaujame. Centro kūrimas įjungiant švedų partnerius, keitimasis gerąja patirtimi taps dar intensyvesnis ir produktyvesnis“, – teigia VGTU mokslo prorektorius Antanas Čenys.

Pasak jo, konkurencija dėl IKT srities specialistų rinkoje yra labai didelė, todėl susitelkimas ir investicijos į žmogiškuosius resursus taptų svarbiu postūmiu inovacijoms atsirasti.

Svarbus projekto „InnoITeam“ partneris yra valstybės įmonė Registrų centras (RC), kuriame sukaupti duomenys gali tapti pagrindu kurti naujos kokybės paslaugas išmaniųjų ateities miestų piliečiams. RC iniciatyvą dalyvauti projekte remia Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.

„Pagrindinių valstybės registrų duomenis tvarkančio ir inovatyvius e-valdžios sprendimus kuriančio RC bendradarbiavimas su akademine bendruomene atveria visiškai naujas valstybės informacinių išteklių efektyvaus panaudojimo galimybes“, – teigia Arvydas Bagdonavičius, šiuo metu vykdantis RC direktoriaus funkcijas.

Anot jo, akademinės institucijos pasižymi plačiu sisteminiu požiūriu į inovacijų diegimą, tad nekyla abejonių, kad iš šio bendradarbiavimo naudos sulauks ir viešasis, ir privatus sektorius. A. Bagdonavičiaus teigimu, panaudojant RC sukurtus ir pasaulinį pripažinimą pelniusius sprendimus, mokslo ir inovacijų kompetencijos centras sieks tapti savo srities lyderiu ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione.

Temos: IKT kompetencijų centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai