Top Baneris

Legendos gimimas: naujas Modernaus meno centro pavadinimas

2017 birželio 7 d.
Modernaus meno muziejaus nuotr.
Modernaus meno muziejaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2018 metais Vilniuje bus atidarytas Mo modernaus meno muziejus. Iki šiol veikiantis kaip muziejus be sienų Modernaus meno centras (MMC) pakeitė pavadinimą ir pristatė naują vizualinį identitetą.

„Nuo 2009 metų, kada buvo įkurtas Modernaus meno centras, kantriai dirbome, kad menas įvairiausiomis formomis kalbėtų žmonėms ir drąsintų jį pažinti. Vystydami šį dialogą pastebėjome, jog neretai santrumpas sunku ištarti ir įsiminti. Artėjant muziejaus gimimui nusprendėme, kad laikas permąstyti jo vardą“, – pristatymo metu kalbėjo Mo muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Pasak M. Ivanauskienės, kartu su reklamos agentūra „New!“ kelis mėnesius ieškota naujo vardo, kuris būtų lengvai ištariamas ir įsimenamas, kalbėtų apie atvirumą, padėtų lankytojui kurti asmenišką santykį su muziejumi ir suvokti jį kaip natūralią savo gyvenimo dalį.

„Mo ne tik vardas, jis jau turi ir formą – ryškią, tvirtą, priderintą prie architektūrinio sprendimo. Ištempta „M“ – lyg eMOcijų amplitudė, kalbanti apie matymą „kitaip“, joje galima matyti ir trijų M lydinį. Ženklo įstrižainės simbolizuoja dinamiką, energiją, veržlumą, o apvali „o“ – ramybę ir harmoniją. Mo ženklas, tai priešybių vienybė ir tuo pačiu jų kova.

Viso to tikslas vienas – pakviesti jus į svečius. Neabejojame, kad Mo modernaus meno muziejuje bus vietos visiems, nes menas, kai su juo susipažįsti, neįtikėtinai įdomus nuotykis“, – rašoma muziejaus pranešime žiniasklaidai.

Naują muziejaus vizualinį identitetą kūrusios reklamos agentūros „New!“ įkūrėjas Tomas Ramanauskas, pristatydamas idėją, pasakojo, jog agentūra buvo įkvėpta aštriakampio architektūrinio sprendimo, meno sukeliamos jausmų amplitudės ir daugybės raidės M pasikartojimų pavadinime – Mo, Modernaus, Meno, Muziejus.

„Visa tai dizainerių komanda susintetino į nesibaigiančią M, kuri tarsi seismiškai juda, šriftui suteikdama emblemiškumo. Tai dinaminis ženklas, priklausomai nuo priemonių galintis tęstis kiek tik pageidaujama. Ženklo dinamiškumas yra itin aktualus meno institucijai, kurios eksponatai nuolat keičia ją pačią“, – teigia T. Ramanauskas.

Pristatymo metu greta Literatų gatvės sienos, tapusios pirmuoju MMC projektu miestiečiams, trumpam įkurdinta instaliacija – „kalbančios“ Mo muziejaus pavadinimo raidės. Taip tęsiama dar vieno MMC projekto – „Vilniaus kalbančių skulptūrų“ – tradicija. „Kalbančią“ instaliaciją galės išgirsti visi nauju muziejumi besidomintys vilniečiai. Po renginio, birželio 8–11 d., ji įsikurs meno mugėje „Art Vilnius“, o iš jos sugrįš į miesto centrą, Bernardinų sodą, ir vasarą lankys skirtingas sostinės erdves.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video