Top Baneris

Klaipėdoje atidaryta didžiausia Baltijos šalyse bendradarbystės erdvė

2019 sausio 28 d.
„Light House“
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien Klaipėdoje duris atvėrė didžiausia Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė su integruota gyvenamąja vieta (angl. „coliving“). Uostamiesčiui tinkamu vardu „Light House“ pasivadinęs projektas po vienu stogu talpins startuolius, augantį ir jau pažengusį verslą, mokslo tyrimų centrus.

„Kad Lietuvoje kurtųsi daugiau gerai apmokamų darbo vietų, negalima visos šalies inovacijų ekosistemos statyti tik ant Vilniaus ir Kauno. Klaipėda miesto gyvavimui kol kas išnaudoja tik jūrų uostą, nors turi potencialo tapti sparčiai augančiu miestu. Dėl to bendradarbystės erdvė, kurios pamatas inovacijos, yra svarbus veiksnys planuojant miesto ateitį. Be to, „Light House“ įsikūręs „Spiečius“ nemokamai suteiks ir darbo vietą, ir konsultacijas pradedantiesiems verslininkams, kad pradžia būtų kuo sklandesnė“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Naujoje bendradarbystės erdvėje jau įsikūrė startuoliams skirta nemokama „Versli Lietuva“ verslo vystymosi erdvė „Spiečius“, Baltijos skaitmeninių inovacijų centras, Karinių jūrinių inovatyvių technologijų centras.

„Labai sveikinu privataus verslo iniciatyvas, padedančias startuolių ir inovatyvaus jauno verslo plėtrai Lietuvoje. Pagaliau dar pernai rudenį Klaipėdoje pradėjęs burtis ir veikti „Spiečius“ turi savo nuolatinius namus. Tikiu, kad „Light House“ koncepcija duos naują impulsą verslo, mokslo bei valstybės institucijų bendradarbiavimui vystant kuo įvairiausius inovatyvius projektus. Kas žino, galbūt Klaipėdoje užaugs pirmasis Lietuvos „vienaragis“, – atidarymo renginio metu kalbėjo VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

Projekto vizual.

Anot  VšĮ „Baltijos technologijų parko“ vadovo Šarūno Butkaus, „Light House“ idėja gimė keliaujant po pasaulio didmiesčius – Berlyną, Londoną, Niujorką. Norėjosi į vieną bendruomenę suburti verslininkus, mokslininkus, skaitmeninių technologijų specialistus bei investuotojus, kad dirbdami po vienu stogu jie turėtų galimybę kurti inovatyvius sprendimus.

„Visą parą veikiančios bendradarbystės erdvės sparčiai populiarėja pasaulyje, nes tai įgalina žmones ne tik sutaupyti, bet ir burtis į vertybiškai ar profesiškai artimas bendruomenes, kurios atveria dar didesnes sinergijų ir bendradarbiavimo galimybes. Tokios erdvės traukia tiek startuolius, dėl dalijimosi ekonomikos teikiamų naudų, tiek ir didžiausias korporacijas, dėl noro būti tarp jaunų talentų ir idėjų“, – teigė Šarūnas Butkus.

„Light House“ – pirmoji bendradarbystės erdvė Lietuvoje, siūlanti ir dirbti, ir gyventi vienoje vietoje. Bendradarbystės erdvėje įrengta 200 darbo vietų, pritaikytų dirbti tiek individualiai, tiek komandomis. Be darbo vietų, įkurtos ir coliving‘o erdvės – loftai, miego kapsulės. Čia iš viso gali likti ilsėtis naktį 30 žmonių. Be to, veikia sporto salė, restoranas, yra salės renginiams, daugiafunkcinės darbo erdvės, meditacijos kambariai, paslaugas teikia psichologas. Kartu su Lietuvos startuoliu „Pingin“ įdiegta skaitmeninė pastato valdymo sistema.

„Pasaulyje sparčiai didėja darbuotojų mobilumas, auga nuotolinio darbo praktika, o daugybė profesijų tampa nebepririštos prie vietos. Gyventojai vis labiau vertina ekologiją, sveiką gyvenimo bei darbo balansą, nori gyventi darniai, turiningai leisti laiką. Klaipėda yra puiki vieta suderinti darbo, kūrybos ir poilsio galimybes, nes šalia turime nuostabų pajūrio ruožą. Štai kodėl „Light House“ – ideali vieta jauniems, veikliems ir kūrybingiems žmonėms“, – kalbėjo „Light House“ vadovas Šarūnas Butkus.

Projekto vizual.

Esminiu konkurenciniu pranašumu prieš kitas panašias erdves „Baltijos technologijų parko“ vadovas įvardijo dėmesį bendruomenei. Š. Butkaus teigimu, besikuriančiam verslui svarbu atsiveriančios galimybės, parama inovacijoms, prieiga prie kapitalo ir kompetencijų, aktualių renginių ir mokymų organizavimas.

Bendradarbystės erdvė „Light House“ – tai Klaipėdoje vystomo didžiulio technologijų parko „Baltic Tech Park“ dalis. Buvusio faneros fabriko sklypo (Liepų g.) teritorija, kurioje kuriasi „Baltic Tech Park“ miestelis, vystoma keturiais etapais. Šiandien užbaigtas pirmasis etapas ir atidaryta 6100 kv. m. ploto erdvė. Likusius tris etapus planuojama įgyvendinti per tris metus, iki 2021-ųjų pabaigos. Planuojama įrengti patalpų įvairioms laboratorijoms, prototipų kūrimui, bandomajai gamybai, o taip pat – dar daugiau naujų erdvių darbui.

Apie VšĮ „Baltijos technologijų parkas“

„Baltijos technologijų parkas“ (BTP) veiklą pradėjo 2017 metais. Vienas svarbiausių BTP uždavinių – į inovacijas orientuotų verslumo ekosistemų, jungiančių talentus, žinias ir resursus Baltijos jūros regione kūrimas ir palaikymas.

Bendradarbiaudamas su Lietuvos, Europos Sąjungos ir kitų užsienio šalių universitetais, mokslinėmis institucijomis ir mokslininkais, BTP dalyvauja projektuose ir mokslinių tyrimų programose, užsako, vykdo ar koordinuoja taikomųjų tyrimų vykdymą informacinių technologijų, išmanios logistikos, išmanios energetikos, išmaniųjų miestų, finansinių inovacijų, žinių ekonomikos ir inovatyvios vadybos procesų valdymo srityse.

Projekto vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video