Top Baneris

Pradėjo veikti naujasis „Maximos“ logistikos centras

2024 birželio 17 d.
Logistikoscentrasmin
„Maxima LT“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių. Iš jo jau praėjusį savaitgalį į tinklo parduotuves pradėtos tiekti pirmosios šviežios prekės – vaisiai, daržovės ir gėlės.

Kaip informuoja įmonė pranešime spaudai, tai didžiausias tinklo infrastruktūros projektas per daugiau nei 30 metų. Į naująjį logistikos centrą, kurio bendras plotas yra beveik 46 tūkst. kv. m, iš viso investuota apie 69 mln. eurų.

Elektra iš saulės, šiluma iš šalčio, prekes kraus robotai

Logistikos centro pastatas didžiąją dalį elektros energijos pasigamins iš saulės. Dar iki šių metų pabaigos planuojama įrengti 1,4 MW galios saulės elektrinę, kuri saulėtomis dienomis patenkins visą šalčio gamybai reikalingą elektros energijos kiekį, o sandėlių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui. Pastate ir teritorijoje sumontuotas išmanusis LED lauko ir vidaus apšvietimas.

Planuojama, kad dar šių metų pabaigoje logistikos centre pradės veikti 700 metrų ilgio prekių rūšiavimo konvejerinė sistema, kurioje prekes nuo palečių į prekių rūšiavimo įrenginį darbuotojams padės krauti ir rūšiuoti trys robotai. Toks technologinis sprendimas padės sumažinti fizinį krūvį darbuotojams ir greičiau paruošti užsakymus į parduotuves.

Maxima Logistikoscentras1
„Maxima LT“ nuotr.

Logistikos centras pastatytas prioritetinėje Vilniaus miesto teritorijoje, skirtoje plėtoti pramonės ir sandėliavimo objektus. Logistikos veiklos zona nuo gyvenamųjų teritorijų atskirta žaliąja zona.

Tinklas radėjo rekonstruoti Fabriko g. ir A16 kelio sankryžą – čia įrengs šviesoforo reguliuojamą sankryžą, lėtėjimo ir greitėjimo juostas. Tikimasi, kad pavyks darbus užbaigti iki šių metų pabaigos.

„Maxima LT“ logistikos centrą suprojektavo „Užupio architektai“, darbus įgyvendino statybų generalinės rangos bendrovė „Baltijos pašvaistė“ ir infrastruktūros statybos bendrovė „Fegda“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video