Top Baneris

Radviliškio rajone prasidėjo moderniausio Europoje karvių fermų komplekso statybos

2024 birželio 18 d.
0003 naujienos 2024 06 18 2 03 1718717853
Pasidalykite straipsniu

Birželio 18 dieną Miežaičių kaime, Radviliškio rajone, pradėtas projektas „Ateities ūkis“. Investuotojai į modernų karvidžių kompleksą, kuriame planuojama auginti apie 10 tūkst. galvijų, ketina investuoti 78 milijonus eurų ir sukurti 50 darbo vietų. Planuojama, kad statybos bus baigtos 2026 metų pavasarį. 

Vadinamajame Šeduvos pramonės parke investuotojai įsipareigojo į statomą gamyklą investuoti ne mažiau kaip 20 milijonų eurų ir sukurti ne mažiau kaip 150 darbo vietų. Savivaldybė prie šio projekto prisidės 2 milijonais eurų, kurie bus investuoti į infrastruktūrą. 

Investuotojai netoli Radviliškio jau išsirinko sklypą ir būsimai pašarų gamyklai, kurioje ketinama sukurti keliasdešimt darbo vietų, rašoma pranešime spaudai.  

Kompleksas veiks žiedinės ekonomikos principu

Radviliškio rajone, netoli Miežaičių, „Agrokoncerno“ įmonių grupė gegužės mėnesį pradėjo Europoje analogų neturinčio komplekso statybas. Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, 53 hektarų sklype, iškils keturios karvidės, kuriose iš viso bus laikoma 4 tūkst. karvių. Planuojama, kad iš viso šiame fermų komplekse bus auginama iki 10 tūkstančių galvijų.

Fermų kompleksas veiks žiedinės ekonomikos principu. Prie jo bus projektuojama biometano jėgainė, kuri gyvulių mėšlą perdirbs į biodujas. Taip pat bus gaminamos ir biotrąšos, skirtos ūkių veiklai. Visi žemės dirbimo, pašarų ruošimo, gyvulininkystės procesai bus organizuojami taip, kad būtų maksimaliai sumažintos šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos.  

Fermų komplekso patalpos bus šildomos energiją taupančiais efektyviais oras-vanduo šilumos siurbliais. Sudarant sąlygas darbuotojams naudoti aplinkai draugišką transportą, komplekse bus įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės.

Kompleksą stato įmonė „YIT Lietuva“. Numatyta statybos darbų vertė yra 52,6 mln. eurų. Skaičiuojama, kad viso komplekso investicija sieks apie 78 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video