Top Baneris

Klaipėdiečiams ir jų svečiams – kelionių maršrutai mobiliojoje programėlėje

2016 kovo 30 d.
Balandžio 1-ąją „Google Play“ parduotuvėje pasirodysianti programėlė, tikimasi, taps mėgstama kraštiečių ir užsienio svečių pramoga
Balandžio 1-ąją „Google Play“ parduotuvėje pasirodysianti programėlė, tikimasi, taps mėgstama kraštiečių ir užsienio svečių pramoga
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai, keliaujantys po Klaipėdos kraštą, kviečiami naudotis mobiliąja programėle „Klaipeda heritage guide“. Programėlės kūrėjai siūlo keliauti po Klaipėdos, Kretingos bei Plungės apylinkes, susipažinti su pastatais, parkais, skulptūromis, pilkapiais, istoriniais ąžuolais ar paukščių stebyklomis.

„Klaipeda heritage guide“ – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kūrinys, internetinio puslapio „Krašto paveldo gidas“ pagrindu sukurta programėlė, skirta smalsiesiems keliautojams, norintiems atrasti ir pažinti krašto paveldą. Gidas yra įvairiakalbis: objektų ir maršrutų aprašymus galima skaityti lietuvių, anglų, rusų arba vokiečių kalbomis. Programėlė pritaikyta išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams su „Android“ operacine sistema.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotojai gidą papildė 250 nuotraukų ir sukūrė penkis turiningus maršrutus, pasakojančius apie grafų Tiškevičių giminę, Kretingos priešistorę ir po visą miestą išsibarsčiusius ypatingus akmenis.

Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai keliautojams siūlo tris maršrutus, kviečiančius pasidairyti po Plungės miestą ir kunigaikščių Oginskių dvaro parką, susipažinti su miesto istorija ir sakralinėmis vietomis.

Pajūrio regioninio parko direkcija siūlo pasivaikščioti pajūriu, susipažinti su saugomomis gamtos ir kultūros vertybėmis, pasigrožėti pajūrio pievų kraštovaizdžiu užsukus į paukščių stebyklas.

Interaktyvusis žemėlapis aprėpia Klaipėdos, Kretingos ir Plungės apylinkes. Kiek vėliau į gidą ketinama įtraukti Neringos, Šilutės ir Palangos apylinkes, o ateityje žemėlapis turi vilčių aprėpti net visą Lietuvą.

I. Simonaitytės biblioteka į partnerių gretą įtraukė ir dvi Klaipėdos bendruomenes. Bachmano dvaro bendruomenė sukūrė maršrutą apie mažai tyrinėtą Simono Dacho giminės ir dvaro istoriją –„Bachmano dvaras: tarp pasišventimo ir intrigų“. Tauralaukio bendruomenės siūlomas maršrutas, skirtas Prūsijos karaliaus Friedricho Wilhelmo trečiojo ir jo žmonos Luizės karališkajam gyvenimui Klaipėdoje – „Pažintinis maršrutas šeimoms – velniškai įdomi karališka istorija.“

Specialistų sukurti maršrutai kviečia pasivaikščioti po skirtingų laikotarpių Klaipėdą. Pavyzdžiui, pasirinkus maršrutą „Kai Klaipėda Memeliu vadinosi“ galima nusikelti į prieškario Klaipėdą, pasigrožėti dabar jau vien nuotraukose likusiomis miesto puošmenomis: Dramblio namu, Birža, senuoju paštu, Biržos gatve, Borusijos, Kaizerio Wilhelmo paminklais, fontanais bei kitais istorinių–politinių negandų neatlaikiusiais, išnykusiais objektais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video