Top Baneris

Klaipėda: senoji architektūra susilieja su moderniomis technologijomis

2014 gegužės 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Taikant pažangiausias technologijas uostamiesčio centre kyla naujas sveikatingumo ir sporto kompleksas „Impuls“, kuris yra įrengiamas kultūros paveldu pripažintame pastate. Iki komplekso statybų šis pastatas buvo avarinės būklės.

„Klaipėdoje kylantis sveikatingumo ir sporto kompleksas vaizdžiai iliustruoja pažangių technologijų teikiamas galimybes išsaugoti autentišką miesto vaizdą ir pritaikyti kultūros paveldo objektus visuomenės bei verslo reikmėms. Tai itin vertinga investicija į miestą: viena vertus, naujam gyvenimui prikeliamas istorinis pastatų kompleksas. Antra vertus, sudaromos galimybės populiarinti sveiką ir aktyvią gyvenseną Klaipėdoje. Tikiu, kad judrioje miesto dalyje esančių nebenaudojamų gamybinių pastatų integravimas į sporto centrą taps vienu iš sėkmingiausių tokio tipo konversijos projektų ne tik Klaipėdos mastu“, – teigė meras V. Grubliauskas.

Naujasis sveikatingumo ir sporto kompleksas įrengiamas Kultūros vertybių apsaugos departamento saugomame pastate. Pasak sveikatingumo ir sporto klubų tinklo „Impuls“ vadovo Vidmanto Šiugždinio, tokio statinio pritaikymas sporto klubo reikmėms pareikalavo papildomų investicijų – bendra projekto vertė viršys 15 mln. litų.

„Džiaugiamės galimybe prisidėti prie vieno didžiausių ir moderniausių Lietuvos miestų, Klaipėdos, plėtros ir atnaujinimo. Įgyvendinus šį unikalų projektą, uostamiestis turės savęs vertą sveikatingumo ir sporto klubą. Jo lankytojams bus teikiamos profesionalios, aukščiausios kokybės sporto ir sveikatingumo paslaugos, o erdvumu klubas lenks daugelį Lietuvoje veikiančių kompleksų“, – teigė V. Šiugždinis.

Kaip teigia statomo sporto ir sveikatingumo komplekso projekto vadovas Donatas Zablockis, restauruojant saugomą pastatą ir įrengiant jame sveikatingumo ir sporto centrą taikomos modernios statybų technologijos. Statinio perdangoms sustiprinti pasitelkiamas statybose Lietuvoje retai naudojamas anglies pluoštas.

„Pagrindinio skerdyklos pastato būklė buvo avarinė, nes daugumoje pastato vietų aptikta pažeistų konstrukcijų ir pavojingų zonų. Avarinę būklę lemiančių pažeidimų buvo pastebėta išliekamo denginio konstrukcijose. Atlikus ekspertizę paaiškėjo, kad centrinėje holo dalyje esančios perdangos stipris yra per mažas, todėl nuspręsta antro aukšto perdangą sustiprinti Lietuvoje itin retai naudojama ateities statybų technologija – anglies pluošto juostomis“, – sako D. Zablockis.

Dėl savo ypatingo stiprumo ir mažo svorio anglies pluoštas yra tinkamiausia medžiaga, norint sumažinti skersinių jėgų poveikį pažeistoms ar padidėjusių eksploatacinių apkrovų nebeatitinkančioms sijoms stiprinti. Ši technologija tinkama ir norint išvengti papildomo nuosavo konstrukcijos svorio, kuo nepasižymi kiti galimi sijų stiprinimo būdai, kuriems naudojamas plienas, betonas ir kitos įprastos statybų technologijos.

D. Zablockio teigimu, prikeliant griūvantį ir merdintį istorinį pastatą naujam visuomeniniam gyvenimui, siekiama išsaugoti jo autentiškumą. Rekonstruojant pastatą ypatingas dėmesys buvo skirtas originalių detalių apsaugai ir restauravimui: atkurti bareljefai, senasis laikrodis bei unikalus čerpių stogas. Restauruojamas visas statinių kompleksas, pritaikant jį naujai pramogų ir sporto paskirčiai.

Būsimojo klubo bendras pastato plotas sieks 5320 kvadratinių metrų, vienu metu čia sportuoti galės apie 500 lankytojų. Planuojama, kad per metus kompleksą aplankys apie 220 000 lankytojų. Sporto klube veiks didžiausias mieste ir visuose „Impuls“ klubuose 25 metrų ilgio, penkių plaukimo takelių baseinas, keturios pirtys, sūkurinė vonia, baseinėlis vaikams, bus įrengtos 6 grupinių treniruočių salės – aerobikos, rytų, dviračių, kovos menų, dvi funkcinių užsiėmimų bei dvi specialiai įrengtos moderniausių treniruoklių salės. Sporto klubas turėtų lankytojams duris atverti jau šį rudenį.

Parengta pagal BNS inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video