Top Baneris

Kas į MO muziejų?

2018 sausio 18 d.
MO muziejus
Tomo Ivanausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tradiciniu vainiko iškėlimu užbaigta MO muziejaus stogo konstrukcija. Įvertinti iki šiol nuveiktus darbus buvo pakviesti ir žurnalistai.

MO muziejaus atstovai patikino, jog statybų darbai vyksta be pertrūkio ir jau šių metų pabaigoje tikimasi atverti MO muziejaus duris. Žadama, kad jis taps nauja kultūrine erdve įkvepiančiam laisvalaikiui ir pačiame muziejuje, ir aplink jį sutvarkytoje aplinkoje – MO muziejaus sode ar kavinės terasoje.

MO muziejus sumanytas ne tik kaip parodinė erdvė, bet įkvepianti vieta, keičianti kasdienybės rutiną. Apie įvairias požiūrio ir matymo galimybes kalba ir pastatas. Nors iš pirmo žvilgsnio gana nuosaikus, Danielio Libeskindo ir „Do architects“ suprojektuotas statinys dėl savo sudėtingos konstrukcijos viduje tampa dinamiška erdve, kurioje lankytojams atsivers įdomių žiūros taškų, kai iš vieno taško galima matyti skirtingas pastato ar gatvės vietas.

Architektės Sabinos Daugėlienės teigimu, MO muziejus yra kompaktiškas, užimantis tik 50 procentų sklypo. Jo aukštis atitinka šalia esančius objektus, fasadas lygiagretus Pylimo gatvei, o nuėmus statybų pastolius atsivers platus šaligatvis ir MO muziejaus skulptūrų sodas, skirtas miestiečiams susitikti ir bendrauti. Čia įsikurs nacionalinėmis premijomis apdovanotų skulptorių kūriniai. Mąstant apie naująjį muziejaus pastatą visų pirma buvo galvojama apie lankytoją.

Norbert Tukaj nuotr.

Pagrindinius statybos darbus planuojama baigti iki 2018 m. vasario. Tada bus pradėti vidaus inžinerinių sistemų ir apdailos darbai. Atšilus orams, balandžio–gegužės mėnesiais, bus tvarkoma aplinka. Muziejaus technologinius įsikėlimo darbus planuojama pradėti vasaros pirmoje pusėje. MO muziejaus duris atidaryti yra numatoma šių metų ketvirtą ketvirtį.

MO statybos finansuojamos išskirtinai privačiomis filantropų Viktoro ir Danguolės Butkų lėšomis. Tai pirmas tokio masto kultūros mecenatystės projektas, įgyvendinamas Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Naujos kultūrinės erdvės mieste sukūrimas mokslininkų šeimai atsieis daugiau nei 10 mln EUR. Į šią sumą neįtrauktos lėšos, skirtos sukaupti meno kūrinių kolekciją.

Vilniaus širdyje iškilsiantį unikalios architektūros pastatą suprojektavo tarptautinė architektų įmonė „Studio Libeskind“ ir Lietuvos architektų komanda „Do architects“. Projekto planavimo, projektavimo ir statybų valdytojai – inžinerinio konsultavimo įmonė „Baltic Engineers“, projekto rangovas – „Naresta“, techninis prižiūrėtojas – „Keista“.

Tomo Ivanausko nuotr.

MO muziejaus inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video