Top Baneris

Ką turi žinoti norintieji atsisakyti centralizuotos šildymo sistemos

2017 vasario 24 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Buto šildymo sistemos atjungimas nuo centralizuotos namo šildymo ir karšto vandens sistemos turi būti teisėtas – tik tokiu atveju vartotojui išnyksta pareiga atsiskaityti šilumos tiekėju už patiektą šilumos energiją, įspėja Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. sausio 19 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. 3K-7-13-916/2017 nagrinėjo buto šildymo įrenginių atjungimo nuo pastato centralizuotos šildymo sistemos pakeičiant buto šildymo būdą ir kitus klausimus. Pažymėtinos šios esminės nuostatos, pageidaujantiems atsijungti butų savininkams:

Butų savininkai turi laikytis teisės aktuose nustatytos atjungimo tvarkos ir nepadaryti žalos kitų namo butų gyventojams. Priešingu atveju buto savininkas, neteisėtai atjungęs savo buto šildymo ir (ar) karšto vandens sistemas, išlieka šių sistemų tiekiamos šilumos ar karšto vandens buitinis vartotojas.

Buto šildymo ir (ar) karšto vandens sistemos keičiamos Lietuvos Respublikos statybos įstatyme nustatyta tvarka.

Šilumos ir karšto vandens tiekimo sutartys yra dvišalis sandoris, kuriam nutraukti yra būtina abiejų šalių valia, todėl vien tik vartotojo užpildytos deklaracijos apie statybos darbų užbaigimą neužtenka, kad būtų įteisinta pakeista buto šildymo ir (ar) karšto vandens sistema. Apie buto šildymo ir (ar) karšto vandens sistemos pakeitimą turi būti pranešta šilumos tiekėjui.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad svarbus yra ne faktinis, o teisėtas atsijungimas nuo centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos, t. y. kada atsirado pagrindas nutraukti energijos tiekimo sutartį.

Teisėto atsijungimo nuo centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo momentu laikytinas šio fakto įregistravimas Nekilnojamojo turto registre.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video