Top Baneris

Investuoti į stadiono statybą vilioja papildomomis verslo galimybėmis

2016 vasario 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektas ant sostinės Šeškinės kalno pristatytas potencialiems investuotojams. Tikimasi, kad jau maždaug po mėnesio – kovo 23 dieną – bus patvirtintos konkurso sąlygos ir duotas startas teikti pasiūlymus dėl projekto įgyvendinimo.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius įsitikinęs, kad projektas sulauks susidomėjimo. Jį skatinti turėtų trys priežastys: sostinės savivaldybė ir Vyriausybė žada įsipareigoti čia rengti dalį savo renginių, projekto įgyvendintojas gautų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, kuri padengtų didžiąją dalį projekto įgyvendinimo išlaidų, galiausiai – šalia būsimojo daugiafunkcio objekto yra žemės sklypas, kurį projekto įgyvendintojas galės panaudoti kitoms reikmėms. Anot R. Šimašiaus, savivaldybė priėmė lankstų sprendimą dėl sklypo panaudojimo galimybių – čia bus galima statyti ir komercinius, ir gyvenamuosius pastatus.

„Investuotojas į tokį projektą turi būti patikimas, jis turėtų tinkamai suprojektuoti ir pastatyti kompleksą, o pats objektas neturėtų atrodyti kaip baltas dramblys viduryje miesto“, – sakė R. Šimašius.

Centrinės projektų valdymo agentūros Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus viršininkė Jekaterina Šarmavičienė atkreipė investuotojų dėmesį į tai, kad projektas – ne nacionalinio stadiono, bet visos teritorijos išvystymo. Projekto įgyvendintojai turėtų pastatyti ne mažesnį nei 15 tūkst. vietų stadioną, kultūros ugdymo centrą ir biblioteką, ne mažesnį nei 300 vietų vaikų darželį, sporto muziejaus pastatą. Anksčiau siūlyta statyti viešbutį bei koncertų salę, tačiau šių objektų atsisakyta. Kartu sumažėjo ir projekto įgyvendinimo kaina, kuri dabar siekia 69,8 mln. Eur be PVM.

Projekto įgyvendinimo būdas – koncesija. Su operatoriumi bus pasirašoma 25 metų sutartis, pagal kurią statyboms bus skirti 3 metai, o dar 22 metai – eksploatavimui. Investuotojai turės pasirūpinti ne tik kokybiškomis statybomis, bet ir projekto rengimu. Vizija, kurią pristatydama projektą pateikė sostinės savivaldybė, investuotojams nėra prievolė, jie galės parengti projektą pagal savo įsivaizdavimą.

Žinoma, prioritetas bus skirtas užbaigti jau kelis dešimtmečius statomą stadioną. Dabartinis jo baigtumas – 10 proc. Gali kilti klausimų, ar esančios konstrukcijos yra tinkamos bei patikimos. Savivaldybė nusprendė į šį klausimą neatsakinėti, t.y. nesamdyti nepriklausomų ekspertų esančių konstrukcijų būklei įvertinti. Investuotojas pats spręs, ar užsakyti ekspertizę, ar ardyti konstrukcijas.

Paskelbus konkursą bus priimami visi pasiūlymai. Vėliau bus išrinktas vienas ar du geriausi siūlymai, toliau bus deramasi su juos pateikusiomis kompanijomis. Pasiūlymai bus vertinami pagal ekonominio naudingumo kriterijų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video