Top Baneris

„Glasstec“: stiklo pramonės novatorių platforma

2018 liepos 24 d.
„Glasstec“
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šių metų spalio 23–26 dienomis Vokietijos mieste Diuseldorfe jau 25-ąjį kartą vyks stiklo inovacijų paroda „Glasstec“. 2016 metais parodoje savo inovacijas pristatė kompanijos iš daugiau nei 50 šalių, o renginyje apsilankė daugiau nei 40 tūkst. lankytojų, šįmet organizatoriai tikisi dar daugiau žmonių, tad tai – didžiausia stiklo pramonės paroda pasaulyje. Kas dvejus metus vykstančio renginio pagrindinės temos šiemet bus stiklo industrija 4.0 (angl. „Glass industry 4.0“), ypač plonas stiklas, išmanusis stiklas, itin didelių formatų stiklas, tuščiaviduris stiklas, klimato taršos mažinimas, automatizacija, amatai, interjero dizainas.

Dauguma (77 proc.) šios parodos lankytojų yra savo sričių profesionalai, 86 proc. jų yra įsitraukę į pačius svarbiausius įmonių sprendimų priėmimo procesus. Būtent todėl „Glasstec“ yra itin gera vieta ne tik susipažinti su inovacijomis, bet ir užmegzti svarbius kontaktus su kitų šalių profesionalais.

Parodoje vyks ir daugiau veiklų. Papildoma programa „Stiklo technologijos gyvai“ (angl. „Glass technology live“) šįmet bus pristatyta Darmštato, Delfto, Drezdeno ir Dortmundo technologijos universitetų. Mokslininkai demonstruos atradimus plonų ir tvirtų stiklų, energijos efektyvumo, interaktyviųjų fasadų ir kitų naujųjų technologijų srityse.

Renginyje taip pat bus galimybė dalyvauti konferencijose, kuriose sukuriamas dar glaudesnis ryšys tarp teorijos ir praktikos. Joje kalbės stiklo gamintojai, savo projektus pristatys garsūs architektai, bus pristatomi stiklo tyrinėjimai, kalbama, kaip naujais būdais panaudoti dienos šviesą, aptariami kiti stiklo inžinerijos aspektai.

„Glasstec“ sudaromos ypatingos sąlygos jaunoms įmonėms. Startuolių (angl. „START-UP“) zonoje naujos tarptautinės kompanijos turės galimybę susipažinti su kitais srities profesionalais, jaunos vokiečių įmonės bus pristatomos Vokietijos Ūkio ir energetikos ministerijos paviljone. Tai tokioms įmonėms itin svarbu, kadangi dauguma parodos dalyvių ir lankytojų yra svarbios savo įmonių grandys ir yra pasiruošusios investuoti, tad jaunoms kompanijoms tai puiki proga įsilieti į rinką.

Organizatorių nuotr.

Specialaus pasirodymo metu „Craft LIVE“ bus galima stiklą išbandyti savo rankomis, o viena iš ypatingų amatų centro dalių bus stiklo menas (angl. „Glass Art“), kur tarptautinės galerijos pristatys platų spektrą stiklo paveikslų ir skulptūrų. Tai dar kartą įrodo, kokia įvairi ir skirtinga yra „Glasstec“ paroda.

Dalyvaujančių įmonių tikimasi sulaukti dar daugiau nei pernai. Kaip visada, prisistatančios bendrovės stiklą pristatys iš įvairių perspektyvų. Pavyzdžiui, šiemet pastangą pritaikyti stiklo industriją ketvirtajai pramonės revoliucijai prisistatys „A+W Software“, kurių veiklos sritis yra skaitmeninė stiklo gamybos kontrolė. Kaip padaryti, kad atskiros gamyklos dalys komunikuotų? Kaip užtikrinti sklandų gamybos procesą, atsižvelgiant, kaip „jaučiasi“ mašina? Kokie paprasčiausi būdai skenuoti stiklo gaminius. Į šiuos visai stiklo pramonei aktualius klausimus atsakymo ieškos dalyviai.

„AGC Interpane“ pasidalys paviršiaus pagal poreikius (angl. „Coating on demand“) technologija, dėl kurios architektai gali sukurti unikalius pastatus. Įmonė gamina būtent tokį stiklą, kokio reikalauja klientas, kuris gali nuspręsti tikslų atspalvį, matiškumą ar skaidrumą. QR kodus ant stiklo lakštų dėti siūlo „Grezenbach“. Jų veiklos sritis – stiklo gamybos mašinos.

Apie tai, kaip sumažinti langų skilimus ar išlinkimus, juos transportuojant ar įrengiant skirtingų slėgių zonose, kalba „Swisspacer“. Dėl patentuotos technologijos jie reguliuoja langų paketo slėgį visą jo naudojimo laiką. „DOW“ pristatys naują silikono technologiją, padėsiančią sutaupyti dar daugiau energijos. Bendrovė „Bovone“ rodys, kaip gamybos procesą padaryti dar tikslesnį ir spartesnį, į jį įtraukiant robotus. Tai – tik labai maža dalyvausiančių kompanijų dalis, tačiau jau vien šie keli vardai parodo, kokio plataus spektro yra ši stiklo pramonės paroda.

Organizatorių nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video