Top Baneris

Ant sostinės Žaliojo tilto – architekto A.Ambraso meninė instaliacija (3)

2021 rugpjūčio 30 d.
menine instaliacija zaliasis tiltas audrius ambrasas
S.Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ant vieno iš pagrindinių sostinės tiltų šiandien baigta montuoti architekto Audriaus Ambraso meninė instaliacija „Žaliojo tilto ženklai“. Tai vienas iš 12 meno Vilniaus miesto savivaldybės projektų rėmimo programos „Kuriu Vilnių“ konkurso laimėtojų darbų, šiemet papuošiančių įvairias sostinės erdves.

Pasak Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato A. Ambraso, nuėmę vienus ženklus – sovietmečio ideologiją atspindinčias 1952 m. pastatytas skulptūras, – kitų sukurti negalime, todėl reikėtų simboliškai pažymėti erdvę, kurią anksčiau užėmė skulptūros.

„Nuo Žaliojo tilto nukėlus skulptūras nebežinoma, ką jų vietoje daryti, o gėlių vazonai ar meno kūriniai ant pjedestalų nedera su bendra tilto architektūrine kompozicija“, – sako instaliacijos autorius, 2015 m. nukeltų skulptūrų vietą pažymėjęs kiauromis metalinėmis konstrukcijomis.

menine instaliacija zaliasis tiltas audrius ambrasas

Šiemet „Kuriu Vilnių“ konkurse dalyvavo net 188 dalyviai. Komisijos nariai atrinko 12 projektų, kuriems įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų finansinė parama. „Žaliesiems tilto ženklams“ teko 18 464 eurai.

„Žaliojo tilto ženklai“ – ne pirma šiai vietai skirta instaliacija. 2019-ųjų balandį ant Žaliojo tilto įrengta laikina instaliacija – Sauliaus Paukščio „Megarealybės gerumo aktyvatorius“, rugsėjį ją pakeitė Donato Norušio Šeima“ .


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Jurgis

  2021-09-01, 19:27  

  NIEKALAS!!!!……. IR DAR UŽ TOKIUS PINIGUS!!!!!!

 • BURZUM

  2021-08-30, 14:11  

  Bet tai ką sau galvojo Ambrasas? Ar čia jis trolina visus ar tikrai čia nusprendė filosofiškai pakapstyt? Bet kokiu atveju, 18 tūkst. eurų yra pasityčiojimas, tai prasilenkia su bet kokia logika ir parodo, kokiose skirtingose realybėse gyvenama. Kol vieni vos suduria gala su gala, čia kažkokiais šūdais užsiiminėjama. Gal grįžkit į realybę? Juk yra tas „vienis” – visų bendra realybė, visų mokesčių mokėtojų bendri pinigai, atsibuskit – ką jūs darote???

 • taigi

  2021-08-30, 11:30  

  Labai gerai atspindi savivaldybę….tuštuma stačiakampyje

Rekomenduojami video