Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtra

Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtra

Continental BIM modelis
Redakcija Plius nuotr.

Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.

Geriausiu gamybinių pastatų BIM (angl. Building Information Modeling, statinio informacinio modeliavimo) projektu pripažinta „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtra, kurią vykdė BE LIVE ir UAB Merko statyba.

UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant atitikti tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standartą bei „FM Global“ reikalavimus. Kuriant tvarų ir ekonomišką pastatą, buvo atlikta gyvavimo ciklo analizė (LCA), dinaminis energinis modeliavimas bei inžinerinių sistemų veikimo modeliavimas. Statybų proceso simuliacijai atlikti kurtas 4D projekto grafikas buvo susietas su 3D modelio elementais.

„Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastate pavyko iki 33 proc. sumažinti energijai skirtas išlaidas. Pastato ir jo plėtros statybų projektavimui ir valdymui naudoti BIM metodologijos įrankiai, kurie padėjo suprojektuoti ir pastatyti tvarų gamybinį priestatą prie nepertraukiamai veikiančios gamyklos.

Tarp šio projekto išskirtinumų yra BE LIVE parengta „Digital Handover“ koncepcija. Kartu su MERKO komanda įgyvendinta strategija, kai konkretūs duomenys apie gaminius, aptarnavimą, instrukcijos ir kt. techninė informacija statybų metu buvo susieta su pastato 3D elementais. Taip buvo suformuoti informacijos konteineriai (angl. – Assets) patogesniam pastato valdymui ir priežiūrai.

Be live skaitm


Pasitelkus skaitmeninį duomenų perdavimą, duomenų migracija į pastato valdymo sistemą buvo atlikta vos per kelias dienas. Duomenis priėmęs pastato valdymo programos modulis leido nuo pat pirmos dienos naudoti projektavimo ir statybų metu sukurtus bei surinktus duomenis. Jis taip pat suteikia užsakovo pastato priežiūros komandai galimybę ne tik valdyti pastatą, bet ir prognozuoti išlaidas, identifikuoti kritines vietas, suteikti aktualią informaciją visiems projekto dalyviams. Panaudojus QR kodais pagrįstą ženklinimą, sukuriamas ryšys tarp realių elementų ir virtualių jų dvynių. Pastato valdytojas jau įvertino sistemos privalumą – galima paprastai atnaujinti duomenis apie elementą ar įrenginį. Tam pakanka turėti mobilųjį telefoną ir DALUX FM programėlę.
Šie BE LIVE ir UAB Merko statyba sprendimai leido sklandžiai paleisti ir naudoti pastato 7D valdymo sistemą. Pavyzdžiui, nuskenavus prie įrenginio priklijuotą QR kodą, galima sužinoti visą reikiamą informaciją, registruoti gedimą, rasti atsargines dalis, gauti informaciją apie priežiūros ar remonto darbus.

Naujas statinys – tai ir puikus dėmesio darbuotojų patogumui bei jų sveikatai pavyzdys. Gamyklos veiklos parametrų ir energijos valdymo sistemų kontrolė yra automatizuota, įdiegti išmanieji, aplinkai draugiški inžineriniai sprendimai. Jie užtikrina pastatų klimato kontrolę bei efektyvesnį energijos naudojimą. Pastatuose pritaikyti išmanūs vidaus apšvietimo sprendimai – šviesos srauto intensyvumas reguliuojamas ir valdomas nuotoliniu būdu, parenkant darbuotojams optimalią šviesą.

Nuo 2022 m. kovo 1 d. įsigaliojo teisės aktai dėl privalomo BIM taikymo viešuosiuose pirkimuose. Konkurso organizatoriai džiaugiasi, kad kasmet įmonių, taikančių BIM metodologiją, tik daugėja, o skaitmeninė statyba jau tampa standartu Lietuvos statybų rinkoje. 

 

Šaltinis: BNS

[prenumerata mailpoet_form_id=”7″ bg_color=”#b1cbd9″  image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/kranas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”statybų, NT, inžinerijos” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]
Temos: 3D modeliavimas, Gamyklos plėtra, Geriausias BIM projektas, Gyvavimo ciklo analizė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai