„Gatvės gyvos“: neeiliniai maršrutai po sostinę – knygos puslapiuose

„Gatvės gyvos“: neeiliniai maršrutai po sostinę – knygos puslapiuose

„Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją“

Ekskursijų po sostinės rajonus, kuriuose retai ilgesniam laikui sustoja turistai ir apie kuriuos mažai žino patys vilniečiai, istorijos sugulė į knygą „Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją“ (knygos autorius Albertas Kazlauskas). Ši knyga – proga susipažinti su įdomiausiais faktais ir lankytinomis vietomis Naujininkuose, Lazdynuose, Žirmūnuose, Paneriuose bei kitose nuo miesto centro atitolusiose vietose.

Leidinys pirmiausia skirtas vilniečiui ar miesto svečiui, kuris Lietuvos sostinę nori pažinti ne tik per senamiesčio prizmę. Jame – 11 maršrutų su žemėlapiais, išsamiais objektų aprašymais, didelio formato istorinėmis nuotraukomis ir vertinga archyvine medžiaga.

Į knygą pateko tolimoji Naujoji Vilnia, Antakalnis, Žirmūnų blokai, kaimiškieji Markučiai, Rasų kalvos, Panerių pušynai, kurortas mieste – Žvėrynas, dvi Pilaitės istorijos ir kt.

Pratarmėje knygos autorius Albertas Kazlauskas rašo: „Vilniuje daugiau nei pusė milijono gyventojų, tačiau tik dalis jų gyvena ar dirba senamiestyje, visi kiti – miesto periferijoje, vadinamuosiuose miegamuosiuose rajonuose. Natūraliai kilo klausimas: o kas gi ten įdomaus? Kokioje aplinkoje įsikūrę Naujininkų, Lazdynų, Žirmūnų, Naujosios Vilnios ir kitų panašių vietovių gyventojai, ar tikrai viskas taip, kaip dažnai įsivaizduojama – pilka, nuobodu? Pastaruosius pusantrų metų „Gatvės gyvos“ vardu teko intensyviai vesti ekskursijas tokiuose rajonuose, per šį laikotarpį pavyko atrasti visą šūsnį neįtikėtinų faktų. Ne visus juos įmanoma perteikti vedant ekskursijas – žemėlapiai, archyvinė medžiaga ir kita panašaus pobūdžio informacija reikalauja asmeninės analizės, susikaupimo ir laiko. Būtent tokią medžiagą ir norėjosi sudėti į knygą. Dėl šios priežasties ne veltui pasirinkau gana didelio formato archyvines iliustracijas: miestas sparčiai keičiasi, todėl smalsiam žmogui vertingas ne tik pagrindinio plano objekto vaizdas, bet ir smulkios detalės, kurias galima įžiūrėti išdidintos nuotraukos fone. Specialiai sudaryti maršrutai siūlo leistis į nedideles pažintines keliones – visos trasos yra išvaikščiotos ir optimaliai sudėliotos, tačiau, žinoma, niekas nedraudžia jų savaip pakoreguoti.“

gatves gyvos grafikas

Temos: „Gatvės gyvos“, Leidinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai