Top Baneris

Dronais fotografuojami Šnipiškių medinukai: išlaikyti paveldą ateities kartoms

2024 balandžio 23 d.
snipiskiu medinukai
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai kviečiami registruotis – matavimai gyventojams atliekami nemokamai.

Pirmenybė teikiama mediniams pastatams, bet vertingi mūriniai statiniai taip pat galės būti matuojami. Šnipiškių gyventojai kviečiami registruotis fotogrametriniams matavimams, el. p. eugenijus.streikus@idvilnius.lt.

Matuojant gyventojų dalyvavimas nėra būtinas, nes bus fiksuojama tik pastatų išorė. Matavimai yra nemokami, o jų duomenys bus prieinami gyventojams, rašoma savivaldybės pranešime.

UAB „ID Vilnius“ specialistai, gavę savininkų sutikimą, medinius ir mūrinius pastatus fotografuoja dronais, atlieka jų išorės fotogrametrinius matavimus. Matavimai svarbūs rengiant pastatų tyrimus ir tvarkybos projektus, jie suteikia galimybę lengviau, efektyviau ir mažesniais kaštais restauruoti pastatus ar atkurti tai, kas buvo prarasta dėl gaisro ar kitų aplinkybių. Medinių pastatų fotogrametriniai matavimai atliekami siekiant įgyvendinti medinės architektūros paveldo apsaugos strategiją ir papildyti Medinės miesto architektūros muziejaus fondus.

Pastarąjį kartą Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas buvo atliktas prieš dvidešimt metų. Nuo to laiko teritorijoje įvyko daug pokyčių.

Atnaujinus duomenis, bus galima tiksliau nustatyti kultūros paveldo vietovės Šnipiškių dalies, vadinamos Skansenu, o pačių šnipiškiečių – medinėmis Šnipiškėmis, vertingąsias savybes ir patikslinti šios teritorijos ribas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video