Top Baneris

Europos alternatyvios energijos lyderės atstovai ieško partnerių Lietuvoje

2019 gegužės 15 d.
„Atsinaujinanti energetika pramonėje: problemos, sprendimai ir galimybės“
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vokietija, nusprendusi atsisakyti atominės energijos, per pastaruosius keletą metų pasiekė, kad 40% energijos dabar pasigamina iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Šiame procese aktyviai dalyvauja ir Vokietijos verslas. Su jo pasiekimais ir sprendimais Lietuvos įmonių ir organizacijų atstovai kviečiami susipažinti birželio 4 d. konferencijoje „Atsinaujinanti energetika pramonėje: problemos, sprendimai ir galimybės“.

Po 2011 m. Japonijoje įvykusios Fukušimos atominės elektrinės avarijos Vokietija priėmė sprendimą pereiti nuo atominės energijos prie alternatyvių energijos (AE) šaltinių. Šiandien Vokietijoje apie 40% naudojamos elektros energijos jau pagaminama atsinaujinančių energijos šaltinių: saulės, vėjo, vandens ar biomasės, ir šalis yra šios energijos gamybos lyderė Europoje.

Inovatyvūs sprendimai energetikoje

Vilniuje rengiama Vokietijos–Baltijos šalių konferencija orientuota į organizacijas, kurios siekia diegti naujausias technologijas atsinaujinančios energetikos srityje, pvz., įvairių sričių pramonės ir gamybos įmonės, savivaldybės ir jų valdomos komunalinių paslaugų įmonės, organizacijos, diegiančios įvairius AE sprendimus ir ieškančios dar efektyvesnių bei modernesnių technologijų. Pramonės 4.0 apraiškos Lietuvoje bei į regioną ateinantys nauji žinomi vardai signalizuoja, kad pramonė šalyje greitai vystosi ir jai reikia moderniausių sprendimų.

Dr. Lars Gutheil, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) direktoriaus pavaduotojas, teigia, kad nors Vokietija pirmauja pagal atsinaujinančios energijos gamybą, tačiau dar yra daug spręstinų problemų. Pvz., siekiama energiją gaminti įvairiais būdais ir kuo arčiau vartotojų, nes tai racionaliau nei perduoti ją dideliais atstumais, esami elektros perdavimo tinklai reikalauja modernizavimo. Jis prognozuoja, kad energijos gamyba ateityje bus žymiai mažiau centralizuota, atsiras daug mažų gamintojų, kurie energiją tieks nedideliais atstumais. Jau dabar 53% visos atsinaujinančios energijos Vokietijoje gaminama įvairių rūšių biodegalais ir biodujomis, 26% – vėjo jėgainėse, 11% – fotoelementais (saulės), po 4% – vandens ir geoterminė, 2% – kita. Tokios nedidelės energijos gamybos jėgainės dažnai gali būti šalia vartotojų, o tai lemia mažesnius perdavimo kaštus, nereikalauja brangaus perdavimo tinklo.

Anot jo, Vokietijoje pastaraisiais metais susikūrė daug naujų inovatyvius AE sprendimus kuriančių ir siūlančių įmonių, kurios mažai ar visai nežinomos Lietuvoje.

„Vokietijoje vyrauja tendencija, kad inovacijas energetikoje dažnai kuria jaunos mažos ar vidutinės įmonės. Kadangi Vokietijos rinka didelė, šios inovacijų lyderės dažnai apsiriboja vietos rinka, jų aukščiausio lygio inovatyvūs sprendimai nežinomo ar menkai žinomi užsienyje, nors, neabejoju, jie būtų naudingi ir Lietuvos įmonėms bei visuomenei, – teigia Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų direktoriaus pavaduotojas. – Todėl renginyje kviečiame pažinti nedideles ir kol kas jūsų rinkoje nežinomas įmones, kurios jau išgarsėjo unikaliais sprendimais, ypač atsinaujinančios energijos srityse.“

Šis renginys – proga susipažinti su tokių Vokietijos įmonių pasiekimais ir atstovais, užmegzti dalykiškus ir naudingus santykius bendradarbiavimui. Konferenciją ir Vokietijos verslininkų vizitą remia Vokietijos Federalinės ūkio ir energetikos ministerijos eksporto skatinimo programa. Sostinės „Grand Hotel Kempinski“ viešbutyje birželio 4 d. vyksiantis renginys nemokamas, bet registruotis būtina.

5 Vokietijos inovatoriai

AE ir energetinio efektyvumo sprendimus konferencijoje pristatys 5 Vokietijos įmonės, o taip pat šios srities specialistai.

1998 m. įkurta „Classen Apparatebau Wiesloch“ (www.caw-wiesloch.de) pelnė tarptautinį pripažinimą pramoninių aukštos temperatūros šilumos procesų įrangos srityje. Įmonė kuria, projektuoja, gamina bei montuoja aukštos kokybės individualiai pritaikytą pramoninę įranga pramoniniams aukštos temperatūros procesams: šilumos gamybai, procesų šildymui, decentralizuotai elektros gamybai su ORC generatoriais (angl. Organic Rankine Cycle), gamybos atliekų deginimui bei terminiam dūmų valymui. Be to, įmonė siūlo savo inžinerines paslaugas, ruošia galimybių studijas, detaliuosius ir techninius planus, stebi montavimą, paleidžia įrenginius, atlieką jų priežiūrą bei inspekciją. Lietuvoje įmonę domina partneriai, kurie planuoja naujus gamybos pajėgumus arba modernizavimą ir turi pramoninių procesų šildymo arba šilumos poreikį, taip pat domina bendradarbiavimas su pramoninės įrangos gamintojais, inžinierių biurais, konsultantais, dirbančiais medžio apdirbimo, popieriaus, plastiko, maisto produktų, chemijos ir naftos perdirbimo pramonės srityse.

ENSPAR Biogas“ (www.enspar.de) siūlo platų paslaugų ir gaminių spektrą, kuris leidžia įgyvendinti biodujų įrenginių projektus nuo individualios idėjos iki rakto. Šalia biodujų jėgainių, kurios yra pritaikytos konkrečiai įmonei pagal joje susidarančius substratus, įmonė tiekia ir pavienius modulius bei komponentus organinių atliekų perdirbimui, kurie tinka ir mažiems įrenginiams, ir megavatų didumo jėgainėms. Pramonės sričiai įmonė siūlo ypatingai atsparią smulkinimo ir dozavimo bei fermentacijos atliekų sterilizavimo ir pasterizavimo įrangą. Didžiąją komponentų dalį tiekia patikimi partneriai, tačiau kai kuriuos ypatingus specialius komponentus konstruoja ir gamina pati įmonė. Esant poreikiui ENSPAR padeda sukurti finansavimo koncepcijas su stipriais partneriais, kuriems artimos darnios plėtros bei ekologijos idėjos. Įmonė siūlo senų įrenginių audito paslaugas siekiant pašalinti problemas ir optimizuoti procesus. Ši bendrovė norėtų susitikti su potencialiais klientais: organinių atliekų turinčiomis įmonėmis (maisto pramonė: alus, sultys, saldainiai, skerdyklos ir kt.; nuotekų perdirbimo, žemės ūkio, savivaldybių įmonėmis ir kt.). Bendrovė taip pat norėtų užmegzti ryšį su inžinerinių firmų, savivaldybių, dirbančių su atsinaujinančios energijos projektais, atstovais, taip pat ir elektros bei šilumos gamintojais.

Kita renginio dalyvė „Weber Entec“(www.weber-entec.com) įgyvendino daugiau kaip 100 projektų ir tai leidžia kompanijai būti pasauliniu lyderiu biomasės skaidyme ultragarsu. Biodujų jėgainės operatoriui ši technologija suteikia efektyvesnį fermentavimo procesą, ypač teikiant fermentavimui reikalingus substratus: geriau išgaunamos biodujos ir taupomi substratai. Yra paskaičiuota, kad technologija leidžia sutaupyti 8–15% palyginti su įprastomis technologijomis. Be to, sumažėjęs klampumas pagerina įrangos veikimą. „Weber Entec“ tiekia ultragarsinio skaidymo sistemas, konsultuoja planuojant ir eksploatuojant įrenginius. Bendrovė yra suinteresuota susitikti su nuotekų valymo įrenginių operatoriais, biodujų įrenginių platintojais, aptarnavimo ir priežiūros įmonėmis bei biodujų įrenginių operatoriais.

Nrg4.you“ (www.nrg4.com) kuria inovacijas saulės, vėjo ir hidroenergijos srityse bei jų integravimo sprendimus. Įmonė užsiima produktų vystymu ir gamyba, sertifikavimu, platinimas, inžinerija, individualių sisteminių sprendimų diegimu. „Nrg4.you“ vystoma unikali technologija susideda tik iš visiškai patikimų ‚Made in Germany“ komponentų ir yra labai plataus pritaikymo. Galios elektronika kurta remiantis „Siemens“ komponentais, kad atitiktų aukščiausius keliamus reikalavimus Vokietijoje ir pasaulyje bei pilnai patenkintų pramonės poreikius ir tuo pačiu sustiprintų vidutinės įtampos elektros tinklus stabiliu elektros tiekimu, o ne silpnintų, kaip dažnai būna su vėjo ir saulės energija. Įmonė išsiskiria ypatinga kompetencija skirtingų technologijų ir AE integravime. Tai leidžia savo sisteminius sprendimus pritaikyti pagal individualius poreikius bei įdiegti efektyvų ir techniškai ilgalaikį sprendimą. Bendrovė norėtų užmegzti kontaktą su savivaldybių energijos tiekėjais, potencialiais pardavimo partneriais, galutiniais vartotojais. Taip pat domina ryšiai su pramonės įmonėmis ir jų energijos tiekėjais, projektų vystytojais, daugiausiai dėmesio skiriant vėjo ir saulės energijai, energijos kaupiklių kūrėjais bei atitinkamomis profesinėms asociacijomis.

2007 m. įkurta „Renew-Sources“ (www.renew-sources.de) siekia prisidėti prie didesnio ir efektyvesnio atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo. Bendrovė specializuojasi biodujų jėgainių vystyme ir optimizavime, sprendžia planavimo, žaliavų tiekimo klausimus. Įmonės produktas „RenewEco-System-Plus“ padidina biodujų gamybos našumą ir pageriną klampumą. Taip pat siūlo inovatyvų sprendimą digestato perdirbimui. Bendrovė norėtų susitikti su biodujų jėgainių operatoriais, vystytojais, biodujų gamybai reikalingų žaliavų tiekėjais. Taip pat domintų susitikimas su biodujų asociacija.

Daugiau informacijos apie renginio dalyvius ir pranešimų temas bei jame nagrinėjamus klausimus rasite programoje. Konferencijos dalyvių skaičius ribotas.

Per metus Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai organizuoja daugiau kaip 30 įvairių renginių (verslo pietūs, konferencijos, narių prisistatymai, seminarai, socialiniai renginiai, apdovanojimai ir kt.), kurių pagrindinis tikslas – suteikti nariams platformą užmegzti vertingus verslo ryšius. Pvz., pernai didelio dėmesio sulaukė konferencija „Energinis efektyvumas pastatuose: aktualios problemos ir sprendimai“. Atsakymą, kodėl verta dalyvauti tokiuose renginiuose, rasite trumpame vaizdo siužete apie pastarąjį renginį.

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų renginių kalendorių galima rasti čia: https://www.ahk-balt.org/lt/renginiai/


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video