Elektros jungiklius galima „pasimatuoti“ it paveikslus

Elektros jungiklius galima „pasimatuoti“ it paveikslus

jungikliai

Nors per dieną juos liečiame nuo kelių iki kelių dešimčių kartų, retas kuris linkęs investuoti laiko ar pinigų į jungiklius. Tad kai namai įrengiami naujai ar remontuojami, dažniausiai jungiklių, kištukinių lizdų parinkimas patikimas elektrikams. Vis dėlto yra pakankamai svarių priežasčių, dėl kurių šiems smulkiems namų interjero elementams verta skirti asmeninio dėmesio.

Automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis pataria, kaip išsirinkti jungiklius ir kištukinius lizdus taip, kad jie ne tik nekeltų rūpesčių, bet ir taptų kasdieniu pasigėrėjimo objektu.

Nepirkite jungiklio iš paveiksliuko

Raimundas Skurdenis
Raimundas Skurdenis

Tiksliau – įsigydami jungiklius nesikliaukite vien atvaizdais elektroninėse parduotuvėse ar popieriniuose kataloguose. Ir katalogai, ir vaizdas kompiuterio monitoriuje bent iš dalies iškreipia spalvas, todėl pamatę jau pristatytą užsakymą savomis akimis galite nustebti dėl kitokio nei tikėjotės atspalvio. Ir net jei jungiklis rankose atitinka pradinius lūkesčius – nebūtinai jis derės jūsų naujajame interjere, prie ką tik perdažytų sienų.

Potenciali grėsmė nepataikyti su spalvomis išlieka net jei sienas dažote tiesiog baltai: šiltos ar šaltos baltos, gelsvos ar pilkšvos spalvos jungiklius rinksitės? Ką jau kalbėti apie drąsesnius sprendimus ir bent kiek ryškesnes ir jungiklių, ir sienų spalvas, kuomet jungikliai ar kištukiniai lizdai tampa išties matomi. Pvz., kokios spalvos jungiklius ir kištukinius lizdus sudėti žaliame interjere? Baltus? Žalius? O gal raudonus, kurie derės prie šviestuvo?

„Dabar daugelis naudojamės visa galybe elektra įkraunamų įrenginių, todėl dvigubi, trigubi kištukiniai lizdai pageidaujami praktiškai ant kiekvienos sienos – kad vėliau nebūtų apsikrauta ilgintuvais ir namų vaizdo negadintų per visas grindis pasklidusi laidų raizgalynė. Iš viso vienam kambariui reikia 4, 8 arba net 12 kištukinių lizdų plius mažiausiai vieno jungiklio. Miegamajame papildomą (antrą) galima įsirengti prie pat lovos. Ar įsivaizduojate, kokią estetinę kakofoniją galima sukurti, jei šitokia galybė kištukinių lizdų ir jungiklių spalviškai tiesiog nederės prie jūsų naujųjų namų sienų“, – sakė R. Skurdenis.

Atsineškite pavyzdžių į namus

Todėl bene svarbiausias patarimas – ieškokite būdų, kaip parsinešti jus dominančius jungiklius ar kištukinius lizdus į namus, – tam, kad galėtumėte pridėti juos prie sienų ir pamatyti realų vaizdą. Nes tai, kas jums patinka parduotuvėje, nebūtinai patiks, kai mėginsite įkomponuoti daiktą savo namų interjere. Beje, kaip kad vertinant naujai perdažytų sienų, lubų spalvą, taip ir jų dermę su jungikliais reikėtų pamatyti prie dieninio ir vakarinio, t. y. prie natūralaus ir dirbtinio, apšvietimo.

Jei renkatės iš nebrangių įrenginių, tiesiog nusipirkite bent po vieną iš labiausiai tiksiančių variantų. Dėl kelių paprastų jungiklių bankrutuoti nereikės, o jei turėsite laiko, netikusius variantus galėsite grąžinti ar panaudosite juos… rūsyje.

Dar vienas praktiškas variantas – eiti į parduotuvę nešiniems plokšte ar kartono gabalu, kurie būtų nudažyti jūsų kambarių spalva. Bus proga pridėti, pvz., garsiosiomis 63 tarpusavyje derančiomis „Les Couleurs Le Corbusier“ spalvomis ištapytus jungiklius.

Jei, tarkime, nusižiūrėjote varinius ar kitus brangesnius jungiklius, kurių vienas gali kainuoti ir apie 50 eurų, prašykite iš pardavėjo nešiojamo pavyzdžių lagamino. Tokią paslaugą klientams kartais teikia dailės galerijoje – kad žmogus galėtų pasitikrinti, ar dailės kūrinys tikrai tiks jo interjere.

Palikę sutartą užstatą, tokį lagaminą bent parai turėtumėte gauti gana lengvai. Beje, kiek brangesniais jungikliais prekiaujantys pardavėjai ir patys yra linkę apsidrausti ir palikti klientui kuo geresnį įspūdį, todėl dažniausiai turi tokius firminius nešiojamus pavyzdžių rinkinius.

„Tiesa, tokį „Les Couleurs Le Corbusier“ spalvomis ištapytą lagaminą, kainuojantį apie 500 eurų, išsinešti duodame tik dizaineriams, tad rekomenduojama arba bendradarbiauti su jais, arba tiesiog į jungiklių parduotuvę atsinešti jau minėtą lentelę, ištapytą sienų spalvomis“, – patarė R. Skurdenis.

jung jungikliai 5

Pačiupinėkite jungiklius

Išsiprašyti lagaminą su daugiau skirtingų modelių variantų pravartu ir dėl jų medžiagiškumo. Jungikliai skiriasi ne tik spalvomis, šiltais ar šaltais jų atspalviais, bet ir medžiagomis, iš kurių yra pagaminti. Pvz., tai gali būti įvairaus plastiko jungikliai arba aprėminti (tarsi paveikslo pasportas) įvairių spalvų stiklu, taip pat galima rasti chromuotų (puikiai tiktų į vonios kambarį, kuriame dažniausiai santechnika taip pat žvilga chromu), žalvario ar net paauksuotų jungiklių bei kištukinių lizdų, taip pat pagamintų iš nerūdijančio plieno, aliuminio.

Jei parametrai atitinka, galima jungiklius rinktis vienos linijos, o rėmelius – kitos. Atsinešus tokį pavyzdžių lagaminėlį į namus, tikėtina, galiausiai susigundysite tokiais variantas, apie kuriuos galbūt nė nesvarstėte. Ir laimėsit dar vieną svarbų dalyką – pažinsite jungiklio medžiagą, iš kurios jis pagamintas.

„Juk jungiklį liesite nuolat, todėl prieš pasirenkant svarbu ir pačiupinėti. Nes gal vizualiai gražiai atrodantį stiklą liesti bus tiesiog nemalonu“, – sakė „Jung“ produkcijos atstovas Lietuvoje.

jung jungikliai 2

Žiūrėkite patogumo, ne mados

Nors dabar ir jungikliai, ir kištukiniai lizdai montuojami žemiau, t. y. jei anksčiau šie įrenginiai būdavo įrengiami pečių aukštyje, tai dabar jie nusileido į ištiestos rankos aukštį (apie 90 cm nuo grindų), o kištukiniai lizdai apskritai eina praktiškai palei grindis, vis dėlto rekomenduojama prieš apsisprendžiant dėl jų vietos pasibandyti ar tas pažemėjimas bus patogu. Pvz., jei buto ar namo šeimininkai – aukštaūgiai, 90 cm nuo grindų bus per žemai ir nepatogu pasiekti ranka. Todėl nesekite mada, pasidovanokite sau papildomus 5–10 cm ir jauskitės patogiai.

Beje, link grindų pasislinkę kištukiniai lizdai turi didžiulį estetinį privalumą – jie ne taip matosi, o esant norui juos galima tiesiog užstumti baldais ir taip visiškai paslėpti.

jung jungikliai 1

Brangius daiktus derinkite su kainuojančiais mažiau

Išsirinkote, pvz., žalvarinius jungiklius ir kištukinius lizdus, už kuriuos vos vienam kambariui gausite sumokėti kelis šimtus eurų? Jei tiek išleisti negalite, pagudraukite: labiausiai matysis ir nuolat liesite vieną ar du jungiklius, o kištukinius lizdus matysite mažiau. Todėl, pvz., įsigykite taip patinkantį, itin maloniai liečiamą ir praktiškai nesudėvimą žalvario jungiklį, o kištukinius lizdus rinkitės plastikinius, iš į bendrą kambario visumą įsiliejančios spalvos. Juk jei renkatės gerą gamintoją, tai ir metalo, ir plastiko lydinys bus kokybiškas ir tvarus, todėl nesusidarys įspūdis, kad vienas daiktas pirktas Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o kitas – Gariūnuose. O patys mechanizmai – ir jungiklių, ir kištukinių lizdų viduriai – jei viską pirksite iš vieno patikimo gamintojo, niekuo nesiskirs.

Nedelskite užsakyti

Kol išsirinksite, kol užsakysite ir kol užsakymas atkeliaus į namus – visą tą laiką turėsite gyventi praktiškai be elektros, todėl neatidėliokite jungiklių įsigijimo. Nes kas bus, jei išsirinksite retą spalvą, kurios sandėlyje nebus ir reiks laukti ne tik kol ją atgabens, bet dar ir – nudažys? Pvz., taip yra su kai kuriomis retesnėmis „Les Couleurs Le Corbusier“ spalvomis, kuomet, gavus užsakymą, turi būti paleista atskira gamybos linija.

Vis dėlto tinkamai išsirinkus ir susidėjus geidžiamiausius jungiklius ateina saldūs įdėtų pastangų vaisiai. Nes jie būtent tokie, kokių norėjote, prie kurių linksta širdis ir tiesiasi ranka, ir kuriais džiaugiasi akis.

jung jungikliai 4

Temos: interjero detalės, Jung Vilnius, Jungikliai, Kištukiniai lizdai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai