Top Baneris

Daugėja žemės naudojimo tvarkos pažeidimų, didelė jų dalis – neteisėtas užėmimas

2020 kovo 18 d.
56994099 598113903999297 2615402287446622208 o
NŽT nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama vieną svarbiausių savo funkcijų – žemės naudojimo valstybinę kontrolę – 2019 metais visoje Lietuvoje atliko daugiau kaip 13 tūkst. žemės naudojimo patikrinimų. Daugiausiai dėmesio buvo skirta neteisėtam valstybinės ir privačios žemės užėmimo ir žemės apleidimo nustatymui bei išnuomotų ar savivaldybėms perduotų neatlygintinai naudoti kitos paskirties valstybinių žemės sklypų naudojimo patikrinimams.

2019 metais NŽT atliko 13 094 žemės naudojimo valstybinės kontrolės patikrinimus. Daugiausia patikrinimų buvo atlikta Vilniaus miesto, Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Rokiškio, Ignalinos ir Visagino rajonų savivaldybių teritorijose.

Vykdant žemės naudojimo valstybinę kontrolę 2019 m. buvo nustatyti 3976 žemės naudojimo tvarkos pažeidimai (649 atvejais daugiau, nei buvo nustatyta 2018 metais), už kuriuos numatyta atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą.

Nustatyta žemės naudojimo tvarkos pažeidimų:

  • Žemės naudojimo apleidimo atvejų – 53 proc.
  • Valstybinės ir privačios žemės užėmimo atvejų – 39 proc.
  • Žemės naudojimo ne pagal nustatytą paskirtį ir naudojimo būdą atvejų – 7 proc.
  • Riboženklių sunaikinimo arba sugadinimo atvejų – 1 proc.

NŽT direktorius Laimonas Čiakas atkreipia dėmesį, kad Tarnyba visų pirma daug dėmesio skiria žemės savininkų ir naudotojų sąmoningumui ugdyti. „Noriu pabrėžti, kad NŽT tikslas nėra nubausti kuo daugiau žemės savininkų dėl naudojimo tvarkos pažeidimų. Siekiame, kad pačių pažeidimų būtų kuo mažiau, todėl daug dėmesio skiriame informavimui apie teisingą žemės naudojimą, taip pat prevencinei veiklai“, –  pažymėjo L. Čiakas.

Šiais, 2020 metais, NŽT teritoriniai skyriai visoje Lietuvoje planuoja atlikti daugiau kaip 12 tūkst. žemės naudojimo patikrinimų. Šių metų planiniai patikrinimai bus orientuoti į siekį išsiaiškinti galimus valstybinės žemės užėmimo atvejus, žemės apleidimo atvejus, taip pat – ar laikomasi dokumentuose, kurių pagrindu suteikta teisė naudotis valstybine žeme, nustatytų sąlygų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video