Top Baneris

Cirkuliaciniai siurbliai ir dujiniai katilai – idealios šildymo sistemos

2016 rugsėjo 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Nesvarbu, gyvenate name ar bute, būsto šildymo sistema yra lygiai tokia pat svarbi, kaip ir bet kuri kita detalė. Norint gyventi šiltai ir jaukiai, neužtenka namą apšildyti kokybiškomis medžiagomis ar įsigyti itin sandarius langus, kurie nepraleistų vėjo ar stingdančio žiemos šalčio. Šildymo sistemos – konkrečiau cirkuliaciniai siurbliai arba dujiniai katilai – labai svarbūs įrenginiai, kurie gali palaikyti tinkamą temperatūra namuose. Vis dėlto labai dažnai kyla klausimas, kokį šilumos siurblį ar dujinį katilą pasirinkti?

Visų pirma, kad suprasti būtų lengviau, pradėsime nuo cirkuliacinio siurblio ypatumų ir jo galimybių. Cirkuliacinis siurblys – prietaisas, atliekantis darbą, kurio mes paprastai netgi nematome ar net nesuvokiame, kad jis yra daromas. Kitaip sakant, tai yra įrenginys, skirtas šildymo sistemai, kuriam padedant šiluma pernešama iš katilo į šildymo prietaisus. Svarbu paminėti, jog dažniausiai tokio tipo šildymo sistemos būna dviejų tipų: natūralios arba priverstinės cirkuliacijos. Kadangi cirkuliaciniai siurbliai skiriasi tiek savo tipu, tiek funkcijomis, kaina, o svarbiausia ir elektros sunaudojimo kiekiu, labai svarbu išsirinkti būtent jums tinkamą cirkuliacinį siurblį ir, žinoma, nepamiršti atsižvelgti į šiuos pagrindinius dalykus:

1. elektros kiekio sunaudojimas.
2. Siurblio nuorinimo ypatumai ir pakeitimo galimybės.
3. Funkcijų veikimas – jų rodymas.

Kaip ir buvo galima suprasti, vienas svarbiausių dalykų renkantis cirkuliacinį siurblį į savo namus yra jo elektros energijos sąnaudos. Taigi, rinkdamiesi siurblį dėmesį atkreipkite į elektros vartojimo rodiklius. Tik sekdami rodiklius, galėsite įsitikinti, jog siurblys, kurį norite įsigyti, nereikalaus didelių išlaidų ir bus ekonomiškas.

Atsižvelgiant į cirkuliacinių siurblių galią, pateikiame šiuos siurblių energijos galios ir energijos suvartojimo skirtumus. Pavyzdžiui, jeigu planuojate įsigyti cirkuliacinį siurblį, kurio galia yra 80W per sezoną, bus sunaudojama apie 450 kWh, tačiau jeigu rinksitės mažesnės galios siurblį, pavyzdžiui, 44W, sunaudojama energija sieks tik 200 kWh.

Kaip matote, pagal cirkuliacinio siurblio galią galima įžvelgti ir akivaizdžius energijos kiekio suvartojimo skirtumus, kurie vėliau bus matomi ir galutinėje sumoje, kurią turėsite sumokėti už šio prietaiso veikimą. Kad ir kaip būtų, priklausomai nuo būsto dydžio ir kvadratų, jūs turite pasirinkti sau tinkamą variantą, nepriklausomai nuo to, kokia kaina susikaups. Žinoma, taupyti visada reikia mokėti, būtent todėl siūlome apgalvoti kiekvieną žingsnį ir įrenginį rinktis tik itin kokybišką ir su specialistų pagalba.

Taip pat nepamirškite atsižvelgti ir į elektroninio siurblio savisaugos savybę. Pirkdami įsitikinkite, kad siurblys ją turi. Kodėl? Cirkuliaciniai siurbliai, kurie turi savisaugos savybę, gali nustoti veikti automatiškai, jeigu jiems yra kilęs nors menkiausias pavojus sugesti. Pavyzdžiui, tokio tipo siurbliai patys nustos veikę, jeigu sistemoje, kurioje jie bus patalpinti, nebebus vandens arba vandens temperatūra bus per didelė.

Dujiniai katilai namuose

Kalbant apie dujinius katilus, tai yra vieni populiariausių šildymo katilų visoje Lietuvoje. Jie pasižymi itin mažu dujų sunaudojimu bei aukštu naudingo veikimo koeficientu. Dujiniai katilai sujungti kartu su autonominio šildymo sistemomis tiesiog puikiai veikia tiek dideliuose daugiabučiuose, namuose bei mažuose butuose. Svarbu paminėti ir faktą, jog dujiniai katilai yra skirstomi į du tipus – pastatomus arba pakabinamus.

Pastatomi dujiniai katilai yra ilgus metus naudojamas įrenginys, kuris dažniausiai yra nulietas iš ketaus arba plieno. Šio tipo katilai gali būti skirti tik šildymui (vieno kontūro) bei buitinio vandens ruošimui plius šildymui (dviejų kontūrų). Pakabinami dujiniai katilai – gana naujas, tačiau labai vartotojų mėgstamas pasirinkimas. Šio tipo katilai pasižymi itin didelio galingumu. Populiariausias pasirinkimas – 24 kW. Taipogi pakabinami dujiniai katilai yra puikiai sumontuojami bet kokio tipo patalpoje, pasirinkus tinkamą jo dydį bei tipą.

Kaip jau supratote, cirkuliaciniai siurbliai ir dujiniai katilai yra du skirtingi dalykai, tačiau abu jie yra atsakingi už šilumos kiekį namuose. Esant plačiam siurblių ir katilų pasirinkimui, išsirinkti gali būti tikrai nelengva, tačiau ką siūlome mes – tai pasitikėti šių prietaisų žinovais, kurie padės išrinkti tinkamiausią sprendimą jūsų namams.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video