Top Baneris

„Bioporas“  – tvari, aukštų šiluminių savybių izoliacinė medžiaga 

2023 gegužės 4 d.
bioporas 4
Pasidalykite straipsniu

Izoliacinę medžiagą polistireninį putplastį (EPS) „Ukmergės gelžbetonio“ gamykla tiekia beveik tris dešimtmečius. Siekdama diegti tvarius sprendimus statybų sektoriuje, statybinių medžiagų gamyboje, gamykla pradėjo surinkti statybvietėse esančias EPS atraižas, kad atliekos būtų perdirbtos ir panaudotos antrąkart. Taip „Ukmergės gelžbetoniso“  prisideda prie aplinkos saugojimo bei tvarumo. Gamykla surenka putplasčio atraižas, jas susmulkina ir suspaudžia bei perduoda partneriams, kurie taip apdorotą putplastį perdirba. 

Labai svarbus gamtai draugiškas žingsnis   – „Ukmergės gelžbetonio“ asortimente esantis, tvariai statybai sukurtas, pilkasis polistireninis putplastis  „Bioporas“. 

„Bioporas“ – izoliacinė medžiaga iš biodujų

Pilkasis polistireninis putplastis  „Bioporas“  gaminamas naudojant ne tradicinę putplasčio gamybos žaliavą naftą, o biodujas, gaunamas perdirbus organines maisto atliekas. Gamyklos poreikiams reikalinga elektros energija taip pat gaminama iš atsinaujinančių šaltinių. „Bioporas“ yra  pirmas toks tvarus polistireninis putplastis Baltijos šalyse ir Rytų Europoje, jam suteikta statybos produktų poveikio aplinkai deklaracija (Environmental Product Declaration), pagal tarptautinius standartus parodanti konkretaus gaminio CO2 emisiją. Deklaracija vertina visą gaminio gyvavimo ciklą: produkto gamybai reikiamų žaliavų išgavimą, gamybos proceso energijos sąnaudas, gatavos produkcijos eksploatavimą, utilizavimą ir perdirbimą.

„Bioporo“ gamybai reikalingos biodujos gaunamos perdirbus organines maisto atliekas, todėl gaminant šią žaliavą anglies dioksido į atmosferą išmetama apie 86  proc. mažiau, gaminant plokštes  – apie 66  proc. mažiau, o per visą „Bioporo“ gyvavimo ciklą į atmosferą patenka 40 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, palygintiant su tradiciniu, iš naftos gaminamu, pastato elementamsų apšiltintiimui naudojamu  polistireniniuo putplasčiu „Neoporu“.

Tvari žaliava ne tik leido sumažinti CO2 emisijas  – „Bioporas“ išlaikė visas pilkojo polistireninio putplasčio savybes, o jo šilumos izoliacinės savybės tapo– dar geresnės s – šilumos laidumas ne didesnis nei 0,030 W/(m·K).

„Ukmergės gelžbetonis“  siūlo trijų rūšių tvarias izoliacines plokštes „Bioporas“:

  • „Bioporas EPS 70“, skirtas grindimsų su nedidele apkrova apšiltintiimui. Šios medžiagos šilumos laidumo koeficientas  ≤ 0,030 W/(m·•K), gniuždymo įtemptis esant 10 proc.  deformacijai ≥ 70 kPa, lLenkimo stipris ≥ 115 kPa;
  • „Bioporas EPS 70 Fasadinis“, naudojamas fasadamsų apšiltintiimui iš išorės padengiant polistireninį putplastį tinku ar lakštiniais elementais. Šios medžiagos šilumos laidumo koeficientas  ≤ 0,030 W/(m·•K), gniuždymo įtemptis esant 10 proc.  deformacijai  ≥ 70 kPa, lLenkimo stipris ≥ 115 kPa;
  • „Bioporas EPS 80“, naudojamas plokštiemsčių stogamsų ir grindimsų apšiltintiimui. Šios medžiagos šilumos laidumo koeficientas  ≤ 0,030 W/(m·•K), gniuždymo įtemptis esant 10 proc.  deformacijai ≥ 80 kPa, lLenkimo stipris ≥125 kPa.;

Visas putplastis gali būti perdirbamas

Statybinių medžiagų gamintojų požiūrį į aplinką rodo ne tik naujų, tvarių produktų gamyba, bet ir siekis surinkti, perdirbti statybines atliekas. Tai labai svarbus žiedinės ekonomikos, taigi ir tvarios statybos žingsnis. „Ukmergės gelžbetonio“ gamykla rodo pavyzdį, kad, gaminant gelžbetonio gaminius, polistireninį putplastį, galima maksimaliai rūšiuoti atliekas, o apdirbus putplasčio atraižas, perduoti tolimesniam perdirbimui. Gamykla skatina savo klientus mažinti statybinių atliekų kiekįius ir prisidėti prie EPS atraižų perdirbimo. Polistireninio putplasčio atraižas įmonė priima  tiek iš juridinių, tiek iš fizinių  asmenų, o į savo klientų objektus įmonės darbuotojai važiuoja ir nemokamai surenka polistireninio putplasčio atraižas. Jas taip pat galima priduoti ir pačioje gamykloje, kur jos yra apdorojamos kompaktoriumi ir keliauja tolimesniam perdirbimui pas įmonės partnerius. 

ukmerges gelzbetonis ab

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video