Top Baneris

„BalPol“ išsprendė statybos specialistų trūkumą: siūlo liktinių klojinių sistemą, kuriai nereikia specifinių žinių

2020 rugsėjo 18 d.
imgp0885
Pasidalykite straipsniu

Įsivaizduokite statybų aikštelę, kurioje statyti savo namo sienas gali kiekvienas jų šeimininkas, pamiršęs sunkiasvorės technikos nuomos išlaidas ir mūrininkų paieškos vargus. Šiandien tai jau ne utopinė idėja, o BPICF liktinių klojinių sistemos, kurią jau prieš kelerius metus Lietuvoje pristatė polistireninio putplasčio gamintoja „BalPol“, privalumai. Juos suteikia speciali EPS blokelių statymo technologija, primenanti „Lego“ kaladėlių dėliojimą.

Paprasta ir greita statyba

Jau ne vienerius metus statybos sektoriuje rasti kvalifikuotų specialistų ypač sunku tiek statybų įmonėms, ieškančioms nuolatinių darbuotojų, tiek pavieniams asmenims, įgyvendinantiems vienkartinius statybų projektus. Pasak „BalPol“ projektų vadovo Dariaus Vasiliausko, BPICF liktinių klojinių sistema sprendžia abiejų šių grupių iššūkius: „Naudojant EPS blokelius statybos darbai supaprastėja, o jų laikas žymiai sutrumpėja. Tai padeda sutaupyti ne tik sąnaudų, nuomojant įvairią sunkiąją techniką ir samdant kvalifikuotus specialistus, bet ir laiko – nebereikia jo gaišti derinant įvairius niuansus tarp kelių pusių. Statybos procesas ypač paprastas, mat pačios detalės yra labai lengvos, o betoną galima maišytis ūkiniu būdu – maišykle tiesiog statybos aikštelėje.“

Jokių plyšių ar šalčio tiltų

EPS blokeliai gaminami Press formoje ir yra labai tikslių matmenų. Tai reiškia, kad vienas su kitu susijungia itin sandariai: nelieka jokių plyšių, ertmių, šalčio tiltų. Kadangi išgaunamas ypatingas sandarumas, statomame name būtinas rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas.

„Tarpusavyje blokeliai jungiami „Lego“ kaladėlių principu – vieno blokelio galas glaudžiasi prie kito šono, o viršutinis blokelis juos tarpusavyje sujungia. Tai standus sujungimas, tad nereikia jų tarpusavyje klijuoti. Pagal rūšis BPICF blokeliai skirstomi į pagrindinius, virš langų ir durų dedamus sąraminius bei priešperdanginius, naudojamus prieš perdengimus ar stogo konstrukcijas. Blokelių sistemą papildo trijų rūšių užsklandos: OC, OH arba OB. Kadangi blokelių galai yra atviri, užsklandos naudojamos prireikus uždaryti blokelių galus arba išgauti reikiamą polistireno sienelės storį“, – detalizuoja „BalPol“ specialistas.

Technologija slypi detalėse

Inovacija šiuose blokeliuose – plastikinės įdėtinės detalės. Nors tai nėra naujiena pasaulyje, Lietuvoje tokie blokeliai iki šiol nebuvo gaminami. Plastikinės detalės atsirado pasinaudojus gerąja užsienio praktika ir atsižvelgiant į Lietuvos statytojų pageidavimą. Šios detalės, visų pirma, padidina blokelio tvirtumą ir atsiranda galimybė užpilti betonu daugiau eilių per dieną, o tai sutrumpina statybos trukmę. Antra, daugelis statytojų mėgsta papildomai ramstyti sienas ir tai padaryti labai paprasta tiek išorėje, tiek viduje – tereikia ramstį prisukti prie plastikinės juostos. Dar vienas technologijos pranašumas – atsiranda papildoma galimybė prie blokelių tvirtinti prisukamąsias konstrukcijas.

Kadangi įprastinių BPICF blokelių ir blokelių su plastikine detale matmenys yra vienodi, statant statinį galima naudoti abi jų rūšis.

Dažniausiai iš BPICF blokelių statomos tik išorinės sienos, o vidinės sienos, laikančiosios, statomos iš plytų arba keraminių, dujų silikato blokelių. Išimtis – sublokuoti namai ar daugiabučiai, kur tarp atskirų butų reikalinga apšiltinta siena.

Betonas ir armatūra – neatskiriami

Statant iš BPICF blokelių sienas, betono armavimas yra būtinas: „Vienam sienos kvadratiniam metrui prireiks 3–6 kg armatūros. Sienų kampuose, angokraščiuose ir sienų susikirtimų vietose rišama vertikali armatūra. Jeigu statinys nėra sudėtingas ir konstruktoriai nenurodo kitaip, gulsčiai armuojamos dvi apatinės blokelių eilės ir dvi prieš perdangą.“

Vidinė apdaila

Kadangi iš EPS blokelių dažniausiai statomos tik išorinės sienos, galimas jų apdirbimas, pasak specialisto, yra gipso kartono plokščių klijavimas arba tinkavimas. „Gipso kartono plokštės pranašumas – pigiau, greičiau ir paprasčiau. Plokštės tiesiog klijuojamos prie vidinės sienos ir belieka tik užglaistyti tarpus tarp jų. Sunkesnius daiktus ant išorinės sienos galima pakabinti naudojant ilgesnius, sukamus į betoną inkarus.“

Medžiaga brangesnė, galutinė kaina – pigesnė

Kalbėdami apie BPICF betonavimo sistemos kainą, gamintojai siūlo skaičiuoti ne pačių statybinių medžiagų, bet galutinę projekto kainą. Jeigu lyginsime vien statybinių medžiagų kainą, ši sistema gali kainuoti panašiai ar net šiek tiek brangiau nei įprastinė.

„Šiuo atveju reikėtų įvertinti papildomas išlaidas statant iš elementarių medžiagų – sunkiasvorės technikos samdymas, atlygis mūrininkams ir apšiltintojams ir panašiai. Tuomet kainų skirtumo nelieka, o statinio sandarumas ir šiluminės savybės bus puikios. Šiai statybai užtenka vieno plataus profilio statybininko ir poros pagalbininkų. Dėl blokelių tikslių matmenų ir jungčių specifikos statybos procesas paprastas – blokelius įmanoma uždėti tik teisingai, todėl reikšmingai sumažėja klaidų rizika“, – sako D. Vasiliauskas.

 

BalPol LOGO 1

Daugiau informacijos:

Tel. +370 37 55 1518

El. p. info@balpol.lt

S. Lozoraičio g. 15A, Garliava, Kauno r.

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video