Top Baneris

Architektūros bendruomenė vienijasi: palaikydama Ukrainą nutraukia projektus, siūlo pagalbą

2022 kovo 2 d.
ukraina
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Italų dizaineris Giorgio Armani, šių metų Rusijos paviljono Venecijos meno bienalėje kuratoriai bei Tarptautinė architektų sąjunga, kartu su kitomis institucijomis, išreiškė paramą Ukrainai.

Reaguojant į konfliktą, G. Armanio pasirodymas Milano mados savaitėje vyko tyloje, rašė dezeen.com. „Ką galėjau daugiau padaryti? Savo sielvartą dėl tragedijos galėjau signalizuoti tik per tylą“, – kalbėjo italų mados dizaineris.

Tuo tarpu Maskvoje įsikūrusi kultūros įstaiga – V-A-C fondas – pareiškė, kad negali užmerkti akių prieš tragiškus įvykius ir sustabdo programas neseniai baigtame statyti, italų architekto Renco Pjano suprojektuotame, pastate Maskvoje.

59-toje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Rusijai atstovauti turėję menininkai Kirillas Savchenkovas, Alexandra Sukhareva ir paviljono kuratorius lietuvių menotyrininkas Raimundas Malašauskas taip pat pranešė, kad to nedarys.

„Negaliu dirbti su šiuo projektu, atsižvelgdamas į Rusijos karinę invaziją ir Ukrainos bombardavimą, – „Instagram“ rašė R. Malašauskas. – Šis karas politiškai ir emociškai nepakeliamas.“ Šis žingsnis reiškia, kad Rusijos paviljonas šių metų renginyje liks uždarytas, patvirtino Rusijos paviljono atstovai.

Architektūros institucijos: Tarptautinė architektų sąjunga (UIA) ir Europos architektų taryba (ACE) taip pat paskelbė pareiškimus, kuriuose išreiškė solidarumą su Ukraina.

rusijos paviljonas
Rusijos paviljonas Venecijos bienalėje liks uždarytas. Marco Cappelletti / archdaily.com nuotr.

„Tragiškų įvykių Ukrainoje akivaizdoje Tarptautinė architektų sąjunga (UIA) reiškia solidarumą su visais nukentėjusiaisiais ir skatina tautų vienybę bei taiką“, – sakė UIA prezidentas José Luisas Cortesas.

„Manome, kad Europos architektų palaikymas yra esminis dalykas tiek mūsų organizacijų vystymuisi taikos metu, tiek tuo atveju, kai kurį nors iš mūsų paliečia krizė“, – sakė ACE prezidentė Ruth Schagemann.

Neseniai užbaigto Babi Jaro holokausto memorialinio centro Ukrainoje dizaineriai ir bendradarbiai, tarp kurių – šveicarų architektas Manuelis Herzas, fotografas Iwanas Baanas ir „ArchDaily“ įkūrėjas Davidas Basulto, taip pat pasmerkė invaziją.

memorialinis centras ukrainoje
Neseniai užbaigtas Babi Jaro holokausto memorialinis centras Ukrainoje. Iwa Iwan Baan / archdaily.com nuotr.

„Kaip asmenys dirbę prie Babi Jaro holokausto memorialinio centro projekto, siekę įamžinti tragiškus įvykius, Kijeve vykusius prieš 80 metų, vis dar negalime patikėti, kaip Ukraina vėl užpuolama“, – rašoma grupės pranešime.

Beje, Lietuvos architektų sąjunga taip pat išsiuntė laišką Ukrainos kolegoms, kuriame išreiškė tvirtą paramą jų tautos kovai su Rusijos agresoriais. „Architekto profesija ypač susijusi su žmonėmis, jų gerove. Bet dar svarbiau yra laisvė, be kurios viskas netenka prasmės. Šiandien jie yra priešakinėse kovos linijose, kovos už laisvę. Jų ir mūsų“, – rašė LAS.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Šaltinis:

lrytas white

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video